Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz stickermajom #158 üzenetére

    egyelőre ugye csak elméleti szinten folyt a vita, mert az árajánlatok alapján ki lehet számolni, hogy kb mik lesznek a megtérülési idők (de addig is el kell jutni)

    a környezettudatosság marketingszövegre meg van egy jó meme: [link]

    azt akkor még azért megemlíteném, hogy én nem általánosságban a hőszivattyú ellen beszélek, ha nem lett volna egyértelmű
    amikor mi is belekezdtünk a fejlesztésbe, akkor itt is volt, aki alapból villanyfűtést ajánlott a hőszivattyú helyett, de a kiinduló helyzet sima radiátoros központi fűtéses épület volt, nem pedig egy használatra készen álló, meglévő rendszer, mint a kollégánál

    a napelemes topikban biztosan inkább naprakészek a srácok, de azt mostanában nem követem, viszont egy generálkivitelező véleménye a napelemekről:

    most, hogy az mvm megveszi az eont és a világban zajló eseményeket figyelembe véve, azt jósolják, hogy meg fognak emelkedni itthon is az energiaárak, megszűnhet a rezsicsökkentés viszont, akinek élő szaldós elszámolású napelemes szerződése van, habár fel fogják ajánlani nekik is, hogy váltsanak bruttósított elszámolásra, de azt nem kell elfogadni, így várhatóan őket nem fogja érinteni a dolog
    ezért ajánlják, hogy amikor engedélyeztetik a napelemes rendszert, akkor minél nagyobb inverter szerepeljen a szerződésben, hogy később legyen lehetőség szerződésmódosítás nélkül bővíteni (így ugye megmarad a szaldós elszámolás), pl egy 10 és 20kw-os inverter ára között, azért nincs olyan hatalmas különbség már
    de ahogy írtam is, ezek csak feltételezések, még nem tudni mi lesz

    az viszont biztosra vehető, hogy hőszivattyút akár 1-2 év múlva is lehet telepíteni, szaldós napelemet pedig már nem biztos

    [ Szerkesztve ]

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák