Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apszi

    őstag

    válasz kiskacz #844 üzenetére

    Kedves KISKACZ Isten hozott a klubban!

    Bár minden jel arra mutat, hogy magadra kell hagyjalak, mert ugyanezen problémát körbenyálazva maradok a MED600-nál. Ha ez segít neked, bár ez egy valamennyire szerintem elég szubjektív dolog, volt egy röpke levelezésünk kemcso kollégával aminek az alábbi általam végzett vakteszt lett a vége:

    "...optikai kábelteszt, ugyan nem MED600, az ugyanis még nincs, hanem dvd lejátszó, tv, valamint számítógép hangkari segítségével történt. DVD lejátszón a koax illetve az optikai kábel közti különbséget próbáltam felfedni, az eredmény viszont mondhatni kaotikus lett...magyarul abszolúte nem tudtam megállapítani, hogy melyik szól szebben. Az olcsó (kb. 4000 ft) és olcsóbb (500ft) kábel közötti különbséget mind PC-én, mind TV-én próbáltam megtalálni, viszont, hogy ez jó hír-e vagy sem számodra, ez csak az árában volt mérhető. Hangminőségben szintén képtelen voltam egyértelmű különbséget tenni. Érdekességképpen kipróbáltam egy olyat, hogy a PC optikai hangminőségét összehasonlítottam a DVD koaxiális hangminőségével. Mondanom sem kell, ott sem született egyértelmű végeredmény. Nos, ez két dolgot felételez. Vagy ideje lenne leállnom a filmek túlzott hangerővel történő nézésével :B , vagy valóban nincs jelen vonatkozásban számottevő különbség a két "technológia" között. :R" De mint mondottam, ez az én fülem, az én régebbi, még nem HD és nem csúcskategóriás, de nem is éppen gagyi erőlködőmmel készült. Így az itt olvasottakat ezek figyelembevételével mérlegeld :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák