Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkata18

    csendes tag

    Hali

    Tegnapelőtt vették ki a mandulámat locallal. Felajánlották az altatást, de szinte rögtön rávágtam, h nemkérek... nem bántam meg.
    Leírom az én történetem.
    Nekem is a "szokásos" tüneteim voltak... hajhullás, és idült mandulagyulladás. Gyakorlatilag ha hozzáért a doki a mandulámhoz már ömlött belőle a genny.... :Y Szóval mandulaműtét...
    7órakkor kellett megjelennem a kórházba éhgyomorral. Tehát se enni SE INNI nem szabad. Előttem 3 kisgyerek volt, és egy orrsövényes, utána jöttem én. fél11körül jött a nővérke hozott egy tablettát (ez nyugtató volt) és egy injekciót, ami meg nyálcsökkentő volt. 11kor be is toltak a műtőbe, az ébredőbe kellett várakoznom... az orrsövénye sműtétnél voltak vmi bajok, így én másfél óra várakozás után kerültem be. Jött a bácsi, kaptam egy sapkát meg egy ilyen lábravaló izét,é be a tolókocsiba és induljon a banzáj. A műtőbe beöltem egy székbe, a kezemet lekötözték, aztán adtak rámkötöttek egy ilyen nagy előkét vagy mit és rámteritettek mg egy csúúúnya zöld rongyot... Sose állt jól a zöld :DD Hátulról lefogták a fejem... az vicces volt:D
    Először lidocain.... mindenki mondta, h ez milyen rossz meg izé...hát nemtom nekem semmi gáz nemvolt vele, aztán jött 3 adag injekció...szépen szétosztva... ez sem fájt, csak kellemetlen volt, h éreztem, h áthatol a szöveteken, de nemvolt gáz, aztán elkezdte kivágni először a jobboldalit, annyit mondott, h csak lazítsak, ha öklendezni kell csináljam, ha köpni kell akkor köpjek...kb 10perc ás kinn is volt a mandula, a másikkal ugyanez, közbe folyamatosan sütötte el, amikor vágta, szóval amint készvolt, már mehettem is. Tolószékbe vissza, ágyra fel, szobába vissza. Jólvolta,...aztán elkezdett múlni a fájdalomcsillapító. Kértem egy kúpot :R Az kb 20 perc alatt hatott, sikerült is elaludnom. Műtét után 2 órával ihattam először. POntosabban innom kellett. Nemjó érzés, de muszáj. Mindenki aki műtétre vár ERŐLTESSE AZ IVÁST!! Higgyétek el a másnap sokkal jobb lesz. 4óra múlva kértem még egy kúpot, az aztán elég is volt éjszakára...3szor ébedtem fel, ittam 2-3 korty teát, és már aludtam is:D
    Másnap tökjóvolt, reggel egy tabletta aztán ez 4óránként, én már telefonálgattam, járkáltam mindefele. Rggelire egy kifli mackósajttal, ebéd rántott leves volt....azt nem szeretem szóval nem ettem, meg rizsfelfujt, annak megettem a felét. Vacsira meg mégegy kifli és egy körözöttes kenyér:D Nem mondom, h nem fájt, de erőltetni kell. És igyatok sokat. Tea meg ásványvíz. Estére megint elég volt egy tabletta...
    Ma már itthon vagyok, jobban fáj mint tegnap, d eazért a lencsefőzelék lement:DD
    Tudom, h nem egyiknapró a másikra múlik el, de fájdalomcsillaptoval kilehet bírni.
    Na ennyi.
    Én rosszabbra számítottam, de [I]túléltem[/I] :)

    Két lehetőség van! Vagy nincs!

  • bkata18

    csendes tag

    Amit eddig elfelejtettem 19éves lány vagyok..
    Tényleg igaz lehet ez a 3-5-7 nap a legrosszabb... :F
    Én nemhittem benne, de lehet, hogy jobb lett volna. Ugye a 3. napon engedtek ki a kórházból...Akkor nagyon szenvedtem ,alig ettem valami. Tegnap volt a negyedik nap. Szinte habzsoltam :D Persze azért elég lightos adagokat, de már tökjól tudtam enni, és csak 2 fájdlomcsillapító kllett.
    Ma meg arra ébredek, h fáj a fogam, nyelvem, fülem torkom már hajnai 3kor...szóval azóta már kétszer vettem be fájdalomcsillapítót...
    Na mindegy átlehet vészelni:)
    Sok sikert azoknak akikre még vár a műtét..

    Két lehetőség van! Vagy nincs!

  • bkata18

    csendes tag

    válasz proof88 #838 üzenetére

    Nem volt most szülinapom, majd lesz hamarosan de akkor már bizony 20 leszek:p
    A 18-as egyébként a mezszámom :U
    Pont egy hete ilyenkor volt kábé a műtét..:] Már amúgy elég jól vagyok, a cataflamot abbahagytam az kikezdte a gyomrom, most Flector port iszok, ez tovább tart és kevesebb is kell belőle...
    Hnap megyek vissza a dokihoz majd akkor kiderül, h mi az ítélet...:)

    Két lehetőség van! Vagy nincs!

  • bkata18

    csendes tag

    hahó

    holnap esz 2 hete, hogy megműtöttek, múltpénteken voltam a dokinál, aztmondta szépe gyógyul. tegnap volt az első nap, hogy egyáltalán nem vettem be fájdalomcsillapítót, teljesen jólvagyok:) ma majd meccsre megyek, letesztelem a hangom. :C
    kitartás a többieknek:)

    Két lehetőség van! Vagy nincs!

  • bkata18

    csendes tag

    válasz Rainbow25 #851 üzenetére

    kitartás, már nincs sok hátra:) 1-2 nap és fokozatosan kezd elmúlni. nekem is ezvolt, fájt a nyelvem a hátsó fogaim a torkom meg a fülem. javaslom a hideg borogatást a nyakra tényleg nagyon jó!:) és enniennienni, mert attól múlik.
    hajrá:)

    Két lehetőség van! Vagy nincs!

Új hozzászólás Aktív témák