Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz hernadyz #371 üzenetére

    szia hernadyz!

    nos nem csodálom, ha az itteni hozzászólásokat olvasva nem telsz el bizakodással. az ide írók nagytöbbsége (tisztelet a kivételnek) fontosabbnak tartotta saját történetét kiszínezve elmesélni és sajnáltatni magát, mint, hogy bíztassa a másikat.

    először is, ahogy írtam: ez az egyik legegyszerűbb műtét. ha éberen csinálod végig egy nagyobb fogászati műtéthez hasonló. semmi vészes tehát. másodszor: ismerd meg az orvosod, kérdezz tőle, ha vmit nem tudsz, ne fantáziálj a műtétről és legfőképp ne kérdezz végig ismerősöket, mert csak az itteni fórumhoz hasonló "biztatásban" lesz részed. ha nem tetszik az orvosod, kérj újat! jogod an ahhoz is. harmadszor: minden kórházban kötelesség felnőttnek felajánlani a választást, hogy alhat vagy helyi érzéstelenítésben csinálhatja végig a műtétet. de itt is azt tudom mondani: ha nem ajánlják fel és te azt szeretnéd, keress másik kórházat! ez nem oroszország.

    arra kell gondolni, hogy a saját egészségedért csinálod ezt, és csak jobb lesz: nem lesz pl. mandulagyulladásod ezután, vagy szövődményed az ízületekre, vagy pl. nem lesz kellemetlen a leheleted a gyulladt manduláktól! a műtét utáni fájdalom minden egyes nappal, órával csökken, és fájdalomcsillaptóval tényleg jól tompítható. egyébként kb úgy fáj, mint anno egy tűszős mandullagyulladás. a műtét utáni bevérzés egyáltalán nem gyakori, hát még a feljebb leírt cifrább történetek. ez egy rutinműtét (20-25 perces csak!) és a beteg másnap hazamehet, a sebek 10 nap alatt begyógyulnak, a szájbelső pedig másfél-2 hónap alatt helyreáll teljesen.

    és végezetül: egy 24 éves férfinak az ilyet szó nélkül tűrnie kell már;)

    na remélem sikerült bíztatnom téged, ha bármi kérdésed van, én szívesen megválaszolom!

    hajrá! :)

Új hozzászólás Aktív témák