Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • heleon

    újonc

    válasz Palkó #1 üzenetére

    A lézeres dologról sajna nincs infóm.Nekem helyi érzéstelenítéssel csinálták.

  • zizio

    újonc

    Sziasztok!
    18 éves vagyok, és pont egy hete vették ki a mandulámat, mert az elmúlt évben 6-szor gyulladt be egymás után. Azt olvastam sokotoknál, hogy a 8.napra illetve utána már jobb lett, és a fájdalom sem volt már olyan erős. Ehhez képest én a 8.napon vagyok és iszonyú fülbesugárzófájdalomra ébredek olyan 3-4 napja. Ilyenről nem nagyon írtatok, hogy volt e valamelyikőtöknek ilyen. Még az is lehet, hogy a vgén a fülem is be fog gyulladni;)
    Ha tudna erről valaki írni, hogy volt e neki, annak örülnék :)
    zizio

    [ Szerkesztve ]

  • Szabyska

    újonc

    Sziasztok!
    Én 33 éves vagyok, és 4 napja vették ki a garatmanduláimat. Engem altattak, mert előzetes vizsgálat közben öklendeztem, és így nem tudtak volna megműteni.
    A beavatkozás jól ment, de ez a fájdalom, ami utána következett, és a mai napig tart, hát ezt nem kívánom senkinek. :W Nem hatnak a gyógyszerek, folyamatos fájdalmaim vannak. Nem vagyok puhány, de ez már nekem is sok. Aludni sem merek, mert rögtön kiszárad a sebem, és üvöltve ébredek!!! :O De remélem hamar elmúlik ez az állapot. :K Minden műtét előtt, és után állónak kitartást kívánok!

    Szabys.

  • zolka78

    senior tag

    Sziasztok, de jó, hogy van ilyen topic. Most reggel munka után viszem a páromat műtétre és elég sok mindenben még bizonytalan vagyok. Például miben könyithetném meg a dolgát, mit adhatok neki enni, milyen fájdalom csillapítót kapjon meg ilyenek?

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

  • Dzsuditta

    újonc

    Sziasztok!

    Én 20 éves vagyok, és 26-án Pénteken fognak műteni garatmandulára Debrecenben. Ebben a kórházban csak altatásos műtétet csinálnak, így én is ezen fogok átesni. A kérdésem az az lenne, hogy ha valakit altatnak akkor utána mindenképpen hányás következik? Mert sokaknál olvastam, hogy akiket altattak utána hánytak mert ugye a vért nem tudja a gyomor megemészteni. Előre is köszönöm a válaszokat!!
    Pussz :R

  • Szabyska

    újonc

    válasz Dzsuditta #756 üzenetére

    Szia!

    Engem 5 napja műtöttek altatásban, de én nem hánytam. Szerintem ez orvosfüggő, mert az ő dolga hogy tisztán tartsa a garatod műtét közben. Altatás után intubálnak, hogy a légcsöved tiszta maradjon, de a többi rajtuk múlik. Kitartás, kemény heted lesz utána.

    Üdv.: Szabys

  • csyo

    senior tag

    sziasztok!

    nekem is volt mandulaműtétem 27 éves koromban.

    Ellenzem a műtétet, de az orcvos "belémbeszélte" hogy már javithatatlan.

    Amugy a mandulát ki lehet ám tisztitani vitaminokkal, de pszichoterápiával is!
    A mandula egy kapu a szervezetbe, egyfajta határ, határőrökkel amik szűrik a betolakodókat, és jeleznek, ha bekerültek az "országba", hogy felismerjék őket, és elpusztítsák.

    Akkor van gáz, ha a "határon" sok "gazfickót" elfogtak, akik külön életet élnek, és beleolvadnak az "otaniak" közé, beállnak "határőrnek" és a "haverokat" beengedik.

    Talán igy joban érthető ezzel a példával...:-D

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép a napod!

  • zolka78

    senior tag

    válasz Dzsuditta #756 üzenetére

    Így van ahogy mondod, a vért nem emészti a szervezet és attól van hányás. Tehát ha vér kerül a gyomorba akkor az orvos már rontott valamit. Egyébként a páromnak tegnap kivették a manduláját és nem fáj semmije, csak a háta a rossz ágytól :D , úgyhogy ha normális az orvos akkor sok mindentől nem kell félned. Bár az ágy szomszédja, egy kislány elég csúnyán járt szegényke, az intenzíven végezte, nem akart el állni a vérzés, de nála állítólag túl későn nyúltak a mandulájához. Lehet mégse jó ha sokáig nem vetetik ki és hagyják gennyesedni meg gyulladni.

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

  • Szabina87

    csendes tag

    Szép napot mindenkinek!

    21 éves vagyok, most jún.25.-én csütörtökön volt mandulaműtétem. Már elötte nap befeküdtem. Másnap reggel fél 8 után jött egy nővér kaptam a popómba egy szurit, ami nyálcsökkentő volt. 15 perc mulva nem volt semmi nyálam. Nem sokkal késöbb jöttek értem,tolókocsiba levittek a műtőbe. Beültem a székbe amibe műtöttek. Még a dokik bemosakodtak meg ilyenek... Helyi érzéstelenítéssel volt. A Doki fujt le a torkomba érzéstelenítőt, jó párszor. Lekellett nyelnem is, hát nagyon rossz volt. De utánna már nem éreztem semmit. És elkezték... Hárman voltak, a Doki, aki segített neki ollót meg ezt-azt adogatni és egy segéd aki a fejemet fogta. Azt mondta nyissam ki a számat és csak vegyem szépen a levegőt és haggyam hogy dolgozzon és közbe gondoljak valami szépre, esetleg valami szép lassu számra. 15 perc volt kb. és kész. Nem éreztem semmit. Kicsit jött vér utánna,de nem sokáig meg nem sok. Visszavittek a kórterembe, tök jól voltam örültem is hogy nem fáj meg semmi,ja pesze amig hatott az érzéstelenítő. Fájt utánna eléggé. Utánna 2 órán keresztül nem ihattam semmit,közbe jött egy nővér kaptam a popómba megint szurit, fájdalom csillapítót. Türtem és csak türtem hogy fáj, hisz mit is tudok tenni ellene. Aztán teát kaptam,csak azt ihattam. De nem szabad melegen,meg kell várni míg kihül. Olyan éhes is voltam már délutánra,de nem ehettem aznap még semmit. Másnap reggel pudingot ettem,szép lassan óvatossan mert fájt mikor nyeltem. Kaptam ebédet is,de nem tuttam megenni, a leves is és a főzelék is csipte a sebet. De délután már hoztak is haza. Cataflam V50-et írt fel a doki és nagyon jól is hat. Hamar hat és azért elég sokáig. De ha elmulik akkor nagyon fáj. Éjjel a legroszabb,mivel sokat kell inni hogy ki ne száradjon a seb ugye éjjel nem kel fel az ember 10 percenként hogy igyon. Nekem a Doki azt mondta hogy napról napra jobban fog fájni a 7. napig és utánna a 8. naptól már nagyon jó lesz. Ez miért lehet így? És hallottam hogy a 7. nap a legroszabb. Érdekes...
    Még csak a 4. napnál tartok,hát éjjelente nagyon fáj, az elmult éjjel is felkellett kelnem,ittam fájdalom csillapitot, fel alá járkáltam úgy fáj és a fülbe sugárzik ki, mivel nekem elég hamar hat, megvártam mig kicsit jobb lesz és visszafeküdtem. 2 hétig pépes étrend, és nem hajolgathatok,nem emelhetek, nem mehetek sehova. Ezt tényleg ennyire szigoruan be kell tartani? Félek nagyon hogy bene vérezzen, Álítólag rosszabb beavatkozás mint a mandulaműtét.
    Aki tud hozzáfűzni az írjon...

    Szép napot mindenkinek!!! :))

  • Dzsuditta

    újonc

    Sziasztok!

    Hát ismét itt! Először is azt mondanám el, hogy sokkal rosszabbra számítottam az itt olvasottak alapján szerintem sokan túldramatizálták, vagy nagyon alacsony a fájdalomküszöbük. 26-án pénteken műtöttek, altatásban. Megkaptam a szobát aztán 5 embert beküldtek a megfigyelőbe kikérdeztek minket sok mindenről gyógyszerérzékenység, étkezési szokások stb.Én a második voltam előttem egy kisfiút műtöttek. Betoltak a műtőbe,átemeltek egy másik asztalra, vérnyomásmérőt, ekg-t, pulzusmérőt rátették meg beszúrták a tűt. Ez után kaptam az altató injekciót meg a maszkot, onnantól kezdve nem emléxek semmire csak arra, hogy tolnak ki. Másfél óráig még a megfigyelőben voltam oldalt kellett feküdni és kiköpni a vért, fájdalomcsillapítót kaptam és vizes borogatást. Aztán visszatoltak a szobámba. Hoztak teát meg kellett innom. Nagyon nehéz volt nyelni, de MUSZÁJ. Este többször is felébredtem hogy kortyolgassak + toltam le a fájdalomcsillapítókat. Most a negyedik napon vagyok és az éjszaka még mindig fáj. De ez így lesz még 2-3 napig. A lényeg az hogy nagyon sok folyadékot kell inni és enni kell. Első nap még semmit csak folyadék de utána rendszeresen enni kell és nem csak pépes ételeket. A műtét utáni reggel és zsömlét kaptam felvágottal. Nagyon picire szét kell szedni és úgy megenni. Oké, nem mondom hogy mindig sikerül megenni de az estek 90 %-ban igen. Azért fontos enni, hogy a fehér lepedék lemenjen mert amíg vastag rajta senkit nem fognak hazaengedni. Én az ötödik napon kerültem haza, ez az a normális időtartam amíg bent kell lenni. Amit nem szabad: emelni, hajolni, táncolni, szeretkezni, napozni, strandolni, szoláriumozni semmi sport.
    Az étkezésben nem szabad: fűszeres ételt, csípőset, prézliset enni. A gyümölcsös fagyik nekem nem igazán jók csípnek és a paradicsom paprika ezek sem a legjobbak. És ami nagyon fontos. Csak vizet és teát lehet inni. Semmi szénsavasat semmi alkoholt. Az orvosom szerint a második hét után is ha valaki bulizni szeretne nem ajánlja neki a tömény italt, pezsgőt stb. inkább csak magában a bort. ( Nekem ez a nagy szerencsém, hogy csak a bort iszom meg :DD ) És dohányozni 2 hónapig nem szabad. Ez egy nyílt seb és ha bele megy a nikotin kátrány stb. nagyon könnyen elrákosodhat és ez nem ijesztgetés. Még egy hónap után is a seb kissé ragadós és könnyen összeszed minden fertőzést, pláne ha ilyen közvetlen érintkezik vele. Az orvosom ezt úgy magyarázta el nekem ( és teszem hozzá teljesen igaza van ), hogy a cigi roncsolja a tüdőt ami egy ép, seb nélküli szervünk, akkor gondoljunk bele hogy egy beteg szervet egy nyitott sebet milyen könnyen megtámad. Persze, mindenki azt csinál az életével amit akar, de én mindenképpen megfogadom a tanácsát. Én is nagy dohányos vagyok, de ez nem azt jelenti hogy butának is kell lennünk.
    Hát röviden tömören ennyi, sok sikert annak aki még előtte áll ( és ne féljetek) aki meg már túl van rajta annak meg jobbulást!

  • jagada

    őstag

    Felnőttkorban a mandulaműtét egy horrorr.............

    Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

  • elabiodh

    csendes tag

    válasz Dzsuditta #761 üzenetére

    Nekem 10-én lesz a műtétem, helyi érzéstelenítéssel. A doki rábeszélt, hogy ne legyen altatás, vagyis lebeszélt róla, mert az csak fölösleges macera, ha nem vagyok pánikolós. Na, az nem vagyok, csak a fájdalomküszöb... na, az nagyon lent van, de amikor utoljára gyulladtak be a manduláim, kórházba is kerültem, mert már a hagyományos gyógyszerek nem hatottak, a doki szerint annál nagyobb fájdalmam nem lesz (megjegyzem, akkor két napig nem aludtam, és majdnem egy hétig nem ettem).
    De csak egyszer kell már túlesni rajta, aztán jöhet a vakbelem meg a bölcsességfogam.
    (A doki azt is mondta, hogy a fórumokat ne olvasgassam, mert semmi sem igaz, csak neki higgyek :) )
    Van valaki, akit a honvédban (vagyis a mávban) műtöttek?

  • Szabina87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Érdekes, hogy mindenkinek mást mondanak a dokik. Nekem érdekes azt mondták hogy 2 hétig pépeset egyek,persze nem tartottam be. Nem tudom,nem birom. :)

  • hossszú

    őstag

    válasz Szabina87 #764 üzenetére

    A lányomat egy hete műtötték, 14 éves, neki-nekem azt mondta az orvos, hogy szilárd ételeket egyen mert azzal koptatja le a sebfelszinről a hegeket.Tegnap voltam vele ellenőrzésen és szépen begyógyult neki a seb.

    „A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

  • csyo

    senior tag

    válasz Szabina87 #766 üzenetére

    búcsúzz le a manduládtól, és gopndold bégig as gyerekkorod előte.

    egy spirituális búcsú nem ért, akkor nyugodtan mnész, és nme fog annyira fájni/hiűnyzni

    Legyen szép a napod!

  • Szabina87

    csendes tag

    válasz csyo #767 üzenetére

    Én már elbúcsúztam. 25.-én műtöttek,ha visszaolvasol kicsit,meglátod. Pénteken kontrollra mentem csak.

  • csyo

    senior tag

    válasz Szabina87 #768 üzenetére

    jah, okés, azt nem láttam...
    hogy vagy?

    Legyen szép a napod!

  • Szabina87

    csendes tag

    válasz csyo #769 üzenetére

    Köszi kérdésed,már nagyon jól vagyok! :) :))

    [ Szerkesztve ]

  • Szabina87

    csendes tag

    válasz csyo #771 üzenetére

    Bocsi,de nem értem a végét amit írtál. Mi ég, hiányzott?

  • csyo

    senior tag

    válasz Szabina87 #772 üzenetére

    a mandula egy testrészem, igaz?

    ha kiveszik, az hiábyzik kicsit.

    Legyen szép a napod!

  • Ariadne

    őstag

    válasz elabiodh #763 üzenetére

    Én is így estem át rajta, 20 évesen, érzéstelenítéssel, és bár nem mondhatom, hogy életem legvirágosabb élménye volt, de fájni valóban nem fájt (közben). És volt mellettem olyan, akit altattak, hát amikor visszahozták és még aludt, olyan szörcsögéseket adott ki, hogy hálát is adtam gyorsan, hogy nem altatást választottam, és így saját elhatározásból köpködhettem a vért a számból... :DDD Nem horror, de természetes, hogy egy sebből vagy negyedóráig még jön egy kis vér, túlélhető, mert nem fáj. Mondjuk utána a másnapi kórházi reggeli, zsemle és krinolin, az azért durva volt, az egész műtétes dolog legfájdalmasabb része. Ilyen szúrós krinolint még életemben nem ettem, mint akkor. :P

    Ha megoldható, jól jön nagyon, ha strapabíró (értsd aki nem ájul el egy kis vértől) közeli hozzátartozó ott van veled. Engem ilyen öreg létemre anyum elkísért, és nagyon-nagyon jó volt, hogy várt a műtét alatt, és velem volt közvetlenül utána is. :K

    mod: És a lényeg, mindennel együtt is megéri. Azelőtt még nyáron is meg voltam fázva időnként, a manduláim már egyáltalán nem gyógyultak meg teljesen, azóta viszont télen sem fázom meg, talán kétévente egyszer. Túl kell esni rajta...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • andrejjja19

    csendes tag

    sziasztok!légyszi segítsetek :) 27-én megyek mandulaműtétre és 20 éves vagyok szóval nagyon parázok.szeretném megtudni h milyen vizsgálatok vannak a műtét előtt?és hogy titeket valamivel betakartak a műtő asztalon vagy valami köpenyt rátok adtak?melyik a legjobb fájdalomcsillapító?nem szeretek szenvedni de amiket olvastam azok hát egy kettő nagyon gáz :( nagyon félek.valaki légyszi válaszoljon!!!

  • Szabina87

    csendes tag

    válasz andrejjja19 #776 üzenetére

    Szia! Azt nem írtad hogy altatnak vagy érzéstelenítenek. Ha érzéstelenítenek,akkor kapsz egy hálóinget, legalábbis én azt kaptam és nem műtőasztalon leszel,hanem ülsz. Ha altatnak akkor igen műtőasztalon vagy. Gondolom oda is vagy hálóing vagy köpeny talán.
    Nekem elötte vérvétel volt. Meg még ott a kórházba is elötte nap megnézték a vizeletem meg vettek vért megint,de azért mert az eredmények nem voltak jók. Ha jó lesz minden akkor más ugysem lesz. Hol műtenek? Mondjuk mindenhol másképp csinálják szinte.
    Nekem nagyon jól hatott a fájdalomcsillapító. Catafam-V 50 De recept köteles. Nem tudom neked a doki milyet ír fel,vagy ha megmondod hogy fel-e írna ilyet. Nekem nagyon hamar hatott és elég sokáig. Ja műtét elött még kaptam én szurit, nyálcsökkentőt. Utánna is kaptam szurit, fájdalomcsillapítót. Persze hogy nem szeretsz szenvedni,senki sem szeret.
    Nem kell félni,mert akkor annál rosszabb. Szerintem nem nagy ördöngősség. Kibirja mindenki. :) Te is biztos! Nyugi! ;)

  • zoltan210

    újonc

    23 éves vagyok és csütörtökön szedik ki a mandulámat :C kivácsi vagyok hogy milyen lesz.

    [ Szerkesztve ]

    vdfgdfgdhsh

  • syl81

    újonc

    Sziasztok! Engem az Uzsokiban műtöttel júli.7-én. Előző nap be kellett feküdni.Műtét előtti héten kellett teljes vérkép, véralvadás, vércsoport, vizelet, mellkasröntgen,EKG.Mielőtt bele kezdek elmondanám, hogy egy erős 28 éves csajszi vagyok aki pikk-pakk megszült 2 gyereket :) .A műtét előtti éjjel éjféltől nem lehetett se inni se enni.Én 9-re voltam kiírva a műtétre nem kaptam csak valami nyálcsökkentőt pedig kértem a nyugtatót és nem adtak :O . Féltem nem tagadom mivel nem tudtam mi vár rám meg van egy kis tű fóbiám(gyerekkori) ,aztán beszartam amikor meséltek a tűs dolgoktól. Persze nem momndtam még , de nem szívesen altatnak akin látni közreműködik a vizsgálat alatt azt nem altatják én nem is akartam mert nem akartam fogak nélkülkijönni a szájterpesz miatt a kórházból meg az sokkal rosszabb hányás , gyengeség stb... :N Nossss, 9 előtt föl toltak a műtőbe adtak egy speckós egyszer használatos hálóinget meg egy zöld lepelt rám terítettek és ülő helyzetben egy kis liftes dologra toltak az ággyal és azt felemelték a megfelelő magasságig. Egy srác fiatalka mint én ő volt a műtős segéd ő fujt a torkomba lidocain sprayt és nyelnem kellett (3x fujt és 3x nyeltem) :Y Hát már attól köhécseltem és öklendeztem 1000-el!Na akkor a srác is megijedt ki is ment mondja szól a doktornőnek és tiszta para meg piros volta feje :F Na mondom fasza lesz ... :C Bejöttek együtt a doktornő végig nyugtatott , volt egy másik nő még így voltak 3-an, ő aszisztált mellette (a srác leült a "kispadra" :DD )Ja, le se kötöztek semmi :R se a fejem sem a számat nem terpesztették ki semmit sem :DD .Mondta kezdi az érzéstelenítéssel és nyissam lazán a szám és a nyelvem próbáljam ellazítani nagyon féltem , hogy fáj majd 1000-el, de nem még annyira sem fájt mint a fogorvosnál :K .Aztán vártak egy picit és mondta neki kezdünk előbb kiszabadítja a mandulát (szerintem körbe nyírbálta abból az ányból amiben van és elővett egy hurkos szerszámot , hogy azzal levágja na itt vicces volt , mert nem vitt a műszer és kért másikat , de én semmit sem éreztem csak hallottam illetve láttam mindent az arcukat a szemüket mindent! kért egy másikat az sem vitt (Na akkor már azért lelkileg kibuktam :W ) kért egy zsír újat az sem vágott. Aztán mondta kéri vissza a legelsőt :C Na nagy nehezen leszenvedte vele. Közben dőlt a vér a garatomba én meg köhögtem már tőle amire mondta nem kéne hát sajna ha nem engedtek köpni csak akkor amikor nekik volt jó már bocsi de nem akartam megfulladni! Be is terítettem vele egy párszor tiszta horror volt! Amikor hirtelen fel köhintettem ő meg benne a számba az arcával a sok vér meg repült rá :C ! Sorry-sorry :R ! Szóval szóltak egy párszor , hogy köpjek magamra illetve magam elé a zöld köpenyre ,hát abból már csavarni lehetett.Miután kiszedte( csak a baloldalinál tartunk) jött a vérzés csillapítás elkezdte sütögetni valami izzó vassal ahol jön a vér ezt sokáig csinálta is aztánmikor leállt akkor valami nagyobb ér beindult na és akkor láttam az ijedtséget az arcán és kapkodott még a fogam is majd ki verték a műszerekkel :(( nem akart elállni a vérzés és kitalálta hurkot köt rá(ez nem varrás) a csipeszen keresztül rá vezet egy hurkot cérnából és elköti . Na ilyen van rajta vagy 3 a baloldalin , nagy nehezen rá szenvedte.Aztán neki látottugyan így a jobb oldali mandulának is hát az könnyebben ment semmi nagy vérzés. A kisebbeket elsütögette és kész is . Aztán átnézte oké -e minden és letörölték az arcomat.Én beszéltem utána simán és kértem hagyják meglesni mert kíváncsi voltam rá :U ! Na aztán kitoltak vissza a szobámba. Már akkor ment kifele a fájdalomcsillapító kezdett fájni .A szokásos voltminden mint amit a többiek leírtak inni 3 óra mulva enni meg másnap! Na de másnap kihozták a fasza borsó főzeléket lepürésítve meg valami zsemle kockát na én be is vágtam az egészet (azt mondták annál jobban fog fájni a sebb minél jobban kímélem és ha nem eszek az a legrosszabb) Délután ki lógtunk a Mekibe és benyomtam egy kis krumplit sajtburgerrel is :C vicces mi? semmi bajom nem volt másnap beszéltem stb... Na de utána hát ebből már kezd elegem lenni!3.nap kiengedtek a kórházból és azóta itthon szenvedek ma van a 6. nap de nagyon durva. Az éjszakák a legrosszabbak amikor hajnal 4 felé már nem bírom és jön a cataflam , aztán nagy nehezen elalszok még vagy reggel 8-9-ig na akkor is szar felkelni és húzzam ki délig a következő cataflamig. Közben inni kéne enni kéne stb... :O Hát nagyon szar! Reggel tejet iszok 1-2 csészével az ebéd húsleves cérnametélttel meg husit csipkodok picikre és azt eszek , délután meg felvágott picire vágva meg puha kenyér darabok , sajt meg ilyenek.Legszívesebben nemennék nem innék semmit sem ,de muszáj :W ! Na de én éjszaka azért nem kelek föl, hogy igyak vizet hát örülök , hogy alszok nem még , hogy direkt keljek!Félek a holnaptól az lesz a 7. nap meg a holnap utántól ,mert azt mondták a 7-8. nap van a lepedék leválás ami ha nem ügyesen válik le akkor bevérezhet :O pfhhhhhhhhh már csak az hiányozna ígyis ki sem bírom nyitni a számat rendesen meg fáj mindenem a füleim , a nyelés, a nyelvem töve . Tegnap megmostam elől a fogaimat , mert elől szabad azt mondták sima rendes fogkrémmel, de ügyeltem, hogy hátra ne menjen semmi! De hiába :((( a bűz amit érzek meg van még így is :B . De ez a vele járója mekkora a seb pfhhhhh mikor egy szimpla foghúzás után is bűzölög a seb akkor ez??? :)) vicces de ez van !Bele kukkantottam a számba elem lámpával és már föntről a nyelvcsap tövétől ered a seb amin rajta van a fehér hártya(lepedék) egészen lefele amit érzek , de már azt nem láttam! Ezek kivágtak minden szart szerintem mert a mandula az olyan mint egy szemgolyó de ez meg marha nagy sebb ahoz képest!Na mindegy nem húzom mert így is sokat írtam már de egy biztos rosszabb mint egy gyerek szülés mert az elmúlik 12 óra alatt és semmi fájdalom ehez képest! Ez meg folyamatosan fáj mivel nyelni kell 5 másodpercenként ha eszel ha nem :O ! Szóval már kicsit sok! Remélem télleg a 8.naptól márnagyon jó lesz mert ilyeneket olvastam , hát az már nekem nincs messze! :K Hát azzal zárnám "kedves" műtét előtt állók , hogy az semmi nem fáj és nem érzed , na de ami utána jön :( na az a durva ! Én így élem meg de olvastam olyat , aki azt írta nem nagy cucc és fájdalomcsillapítót sem nagyon szed hát annak külön gratula :C én meg így szívok :F :W ! Sziasztok! :))

  • elabiodh

    csendes tag

    Na, pénteken túlestem a műtéten, reggel befeküdtem, a szobatársam elvitték 9-kor, fél tízre visszahozták, utána mentem és, és 10-re kész voltam (a szó minden értelmében). Hozzá kell tenni, hogy a műtőbe vezető út is sok volt, a lehető legmesszebb tették a kórtermektől.
    Én nagyon féltem, de az orvos és a személyzet is kedves volt ( a doki műtét előtt bejött és lépésről lépésre elmondta, mi fog történni), a Lidocain-spray kellemetlen volt, a szuri fájt, utána nem igazán, de azért éreztem valamit, nagyon el voltak hegesedve a manduláim, szinte már csontosodtak. Amikor a doki mormogta a bajsza alá, hogy "hú b**meg, ehhez láncfűrész kell", akkor ájultam el először majdnem, de hátradöntöttek, kaptam borogatást, ezt menet közben még egyszer eljátszottam, de a lényeg az volt, hogy megpróbáltam mindenben a doki utasításait követni, így viszonylag gyorsan ment a műtét, és nem volt semmi gond, annak ellenére, hogy azt mondta, ritkán látni ilyen csúnya mandulákat.
    Utána vissza a kórterembe, 95/60 volt a vérnyomásom, kaptam borogatást, egy órán keresztül csak a nyálamat csorgattam, meg kértem egy fájdalomcsillapítót is, mert a fülem borzalmasan fájt, a második órában nyelnem kellett, majd a 2. óra letelte után pedig meginnom egy kancsó teát, ez elég siralmas volt, de estére sikerült. Az első éjszaka meglepően jól aludtam, másnap pedig 1,5 zsömlét reggeliztem, és a 3 cataflammal és kábé 3 calcium pezsgőtablettával jól elvoltam, szinte alig volt fájdalmam, ettem, ittam rendesen. Este már nem aludtam olyan jól, reggelre azt hittem, hogy na, most elkezdődött, alig bírtam nyelni, de amint lenyomtam az első cataflamot és calciumot, tök jól lettem, megint zsömlét ettem, és most már itthon vagyok, érzem, amikor múlik a gyógyszer hatása, de egyenlőre nem vészes, várom, mikor lesz rosszabb, mert eddig semmi extra, ennél sokkal nagyobb fájdalmakat éltem át, amikor be voltak gyulladva a kis rohadékok. (Bár a doki mondta, hogy ne aggódjak, fog ez még fájni...)

  • elabiodh

    csendes tag

    Ma van az 5. nap, és még élek. Tegnap volt a mélypont, de még ez is ezerszer jobb volt, mint amikor be voltak gyulladva a manduláim. Eddig napi három cataflamot szedtem, reggel, délben és este, most tegnap átálltam a 4-re, bevettem egyet éjszakára is, reggel hatig aludtam. Gyógyszer nélkül nem bírom, viszont gyógyszerrel szinte semmi bajom nincs.
    Mindent bevetek, amit ismerősöktől és az orvostól hallottam, és lehet, hogy működik... de eddig nem vol olyan vészes, mint amilyenre számítottam. :P

  • Apuka 37

    újonc

    Üdvözlet mindenkinek!
    Kettő napja műtöttek Pesten a Szent Imre kórházban. Érzéstelenítettek, komplikáció nélkül zajlott a műtét. A doktornő és a műtősnő kiválóan tette a dolgát, állítólag jól viselkedtem. Nem mondom, hogy nem voltak olyan pillanatok amikor rossz volt, de próbáltam uralkodni magamon. Egy köhögés azért így is becsúszott. A lényeg talán a szabályos és egyenletes levegővétel. Próbálni kell elvonatkoztatni az eseményektől., és csak egyenletesen lélegezni. Ezt kérték tőlem, és valószínüleg így lehet a legjobban átvészelni. A következő másfél órában minden úgy volt ahogy leírtátok, fokozódó fájdalom, szuri, utána ivás. Na igen, nem olyan volt mint egy hideg sör a haverokkal nyári melegben, mint a reklámokban. Inkább egy instant sünire hasonlított ami nem olvadt fel... A nap további része elviselhető volt. Estig benyomtam három liter vizet. Éjjel szegény szobatársamért szurkoltam, akit bevérzéssel hoztak vissza, és hajnalban újra nagy mennyiségben veszített vért. Reggel háztartási kekszet mártogattam teába, majd tea nélkül is ettem néhányat. Nekem azt mondták, ha pépeset eszem bevérzik a seb.Állítólag a srác csak pépeset evett... Reggel kiengedtek, beültem az autóba és hazautaztam. Hazaértem zöldbablevest ettem töltött cukkinivel, mindent jól megrágtam, úgy lement. Most másnap reggel van, éjjel többször ittam, és gyógyszert is vettem be.Várom a folytatást, állítólag néhány nap múlva fog baromira fájni. Nem várom...

  • joszoka

    újonc

    Sziasztok! Engem júni 19-én műtöttek, lassan 1 hónapja. Még mindig nehezen nyelek - nem fáj, csak nehezen megy le a kaja, ill. bármi. A folyadék gyakran az orromba köt ki, a nyelvcsap még ferdén áll, ha a torkomba nézek nem szimmetrikus a 2 oldal. A szám állandóan kiszárad...
    A régebben műtöttek, ha még visszajártok, milyen tapasztalataitok vannak ??????
    Köszi

  • andrejjja19

    csendes tag

    válasz Szabina87 #777 üzenetére

    Szia Szabina 87!!.Köszönöm szépen hogy hozzászóltál:) Szekszárdon műtenek.De én nagyon parázok.Altatással lesz egyébként.jövőhéten kell mennem és hétfőn meg műtenek.Szerintem én mondom neki hogy mit írjon fel.Remélem hamar túl leszek rajta.sok mindent olvastam a interneten a műtétről mindenki mást ír róla.Remélem én abba tartozok akik hamar átvészelik.

    [ Szerkesztve ]

  • Ariadne

    őstag

    válasz Apuka 37 #782 üzenetére

    Instant süni, ez nagyon találó. :C Egy ideig minden folyadék ilyen. Fáj, fáj utána, de aki eljut idáig, az már túl van legtöbbször jópár igen fájdalmas mandulagyulladáson, azoknál azért nem fáj jobban, talán egy kicsit. És ez az utolsó fájás, utána élheti az ember az életét boldogan. :K

    Ja és azt csak megerősíteni tudom, hogy nekem is az jött be, ha próbáltam nem oda gondolni a műtét alatt. Előre kitaláltam, hogy min fogok gondolkodni (már nem emlékszem), és csak az orvos utasításaira figyeltem meg a lélegzetvételeimet számoltam, egyébként meg igyekeztem messze járni. Működött, meg sem mozdultam, emlékszem a fejemet is egész lazán tartotta a műtős. :K

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz joszoka #783 üzenetére

    Néha még mindig nem tudok folyadékot úgy lenyelni, mint azelőtt (7 éve volt a műtét). Kezdetben nagyon gyakran előfordult, hogy az orromon jött ki a víz, sokszor félrenyeltem, később már ritkán, most meg talán megtanultam együttélni azzal, hogy néha (de tényleg nagyon ritkán) furán nyelek. Nem súlyos, de ha pl. palackból iszom, koncentrálnom kell. A mandulagyusziknál még mindig jobb... :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Apuka 37

    újonc

    Túl vagyok az ötödik napon. Mit mondjak szereztem új élményeket, fogy a cataflam szépen. Vígasztalom magam azzal a tudattal, hogy hamarosan vége. Mindenkinek kitartást kívánok. Nekem csak egyik oldalra /bal/ sugárzik ki a fájdalom, a fülembe is belehasogat. Remélem a másik oldal nem következik, mert akkor a házban lévő ingóságok nem ússzák meg. Amúgy a kétéves kisfiam tegnap megtanult szájról olvasni és a felderítőknél használt kézmozdulatokat is megérti, ugyanis tegnap ketten voltunk itthon, és én nemigen beszéltem hozzá. Szóval minden úgy alakul ahogy megmondták előre a doktornénik...

    [ Szerkesztve ]

  • joszoka

    újonc

    válasz Ariadne #786 üzenetére

    A féloldaliság zavar, valamint, hogy még azt érzem, mintha a nyelvcsap még rálógna a nyelvemre. A különös "folyadékáramlással" megbirkóznék...

  • Szabina87

    csendes tag

    válasz andrejjja19 #784 üzenetére

    Szia Andrejjja 19!!! Nagyon szívesen! :) Hát ha altatnak akkor szerintem nem nagyon kell mitől félned! Persze mindenki mást ír, mindenki másképp éli át szinte. Van ki jobban viseli,van ki kevésbe. Meg a dokikon is sok múlik! Hu ma hétfő van,akkor ma műtöttek. Remélem jol vagy és minden jól ment! Majd írsz ugyis!!! ;) Jobbulást! Kitartás!

  • Renesz

    csendes tag

    Sziasztok,

    23 évesen tegnap estem át a mandulaműtéten (garat), Szekszárdon. Altattak, semmi rossz élményen nem volt ébredés után, mondjuk a műtőben 160as pulzust produkáltam, annyira izgultam :) Rá egy másfél órára elállt a vérzés és ihattam, ma reggel meg már zsemlét faltam. Vártam, hogy mikor jön az az iszonyatos fájdalom, amiről mindenki ír, de nem jött. Ha nem szednék rá semmit, akkor is kibírnám, de a nővérek belém dumáltak egy Flectort, hát azzal meg szinte semmit nem érzek, eszem-iszom rendesen. Mondta a doki, hogy 3-5. nap környékén jobban fáj majd, mikor zsugorodik össze a seb.
    Tegnap 11kor műtöttek, ma reggel jöhettem haza. Abszolút kibírható, aki most készül műtétre, én azt mondom, ne féljen. Igyon, egyen, az tényleg sokat segít. Nekem nem javasoltak pépes diétát, mert minden egyes torokmozdulat ivásnál, evésnél, közelebb visz a gyógyuláshoz, csak a fűszereset kerülöm, ill. ami savat csinál. Teát, vizet nyomatok, és mindenféle kaját.
    Nagyon féltem a műtéttől, ehhez képest úgy jöttem el, hogy semmi rossz élmény nem maradt bennem. Itthon lábadozom, pár napig még ágynyugalom van.
    Aki most esik át rajta, csak ügyesen! :)

  • Apuka 37

    újonc

    Nyolcadik nap. A helyzet komoly, Vilma fogoly... Mondaná egy jó barátom. Mára már elég volt három kata. Már ilyen bizalmas viszonyban vagyunk. Én a fájdalomcsillapító bevétele után kajálok mint a gép, és megbeszélem a családdal a dolgokat, majd utána vissza a tv elé és pihi. Egy nagy előnye van, hogy nézem a Francia körversenyt. Szóval ez a dolog nem a nehezével kezdődik arra rájöttem, és szerintem mindenki az elviselhető percekben írogat. Amikor kemény a dolog akkor jobb elkerülni a gépet, mert olyankor maximum az öklömmel kezelném a billentyűket. Én is hallottam egy emberről, aki hallott valakiről akinek nem fájt...Kitartás.

  • MissLara

    újonc

    Szijasztok! :)
    Nagyon klassz, hogy létezik ilyen oldal!
    Nekem pénteken lesz a nagy napom, de nagyon félek, igaz altatnak. Már körülbelül fél éve be vannak gyulladva a manduláim. Ha nem szedek gyógyszert egy-két nap után borzalmasan fájnak. Emellet hullik a hajam, nem nagyon kapok levegőt (ezt valaki más is írta már, talán összefüggésben van a mandulával), egyéb nyirokcsomóim is begyulladtak, fáradt vagyok állandóan és a menstruációmmal is gondok vannak.
    Lenne pár kérdésem...
    Műtét után mennyi idővel lehet szeretkezni, bulizni? Esetleg tudja-e valaki, hogy mikor mehetek vissza edzeni (boxolok) ?
    Illetve...mi a helyzet a fogamzásgátlóval? Hallottam már azt is, hogy a sok gyógyszert miatt nem hat és felesleges bevenni.

    Örülnék ha valaki válaszolna! Köszi

    Miss Lara, 20

  • Ariadne

    őstag

    válasz MissLara #792 üzenetére

    Bulizás bármilyen téren ;) nem lesz akadály - mihelyst lesz kedved hozzá, mert múlik annyira a fájdalom... A boxot nem tudom, azt tényleg orvostól kellene megkérdezni, az szerintem nem lesz azonnali dolog.
    A fogamzásgátlót meg szedni kell ugyanúgy, mivel azt nem lehet csak úgy abbahagyni meg újrakezdeni, pláne nem egy szál mandulaműtét miatt... Az meg általánosan érvényes, hogy egyes gyógyszerek csökkentik a hatását, kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét. ;)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • andrejjja19

    csendes tag

    válasz Szabina87 #789 üzenetére

    szia Szabina 87! 27-én műtenek.Vagyis jövő hétfőn.Ezen a héten vagy is ma csak megvízsgáltak. Amúgy igen majd írok.Remélem már kedden haza engednek de ezt nem tudni.De azért köszi szépen!! :)

  • andrejjja19

    csendes tag

    válasz Renesz #790 üzenetére

    Szia Renesz! Szekszárdon műtöttek?Ha megkérdezhetem ki műtött?Egyébként tényleg semmi fájdalmad nincs és normálisan tudsz enni??Én Hétfőn megyek reggel hétre gondolom nyolc környékén műtenek.De én nagyon parázok.De ahogy olvasom a véleményeket mindenkinél máshogy gyógyul.Hát szerintem te szerencsés vagy mert eddig szinte csak negatív dolgokat olvastam.Végre pozitívum:) Az altatásból mikor ébredtél fel?

  • elabiodh

    csendes tag

    válasz andrejjja19 #795 üzenetére

    szia!
    én vagyok az egyik "pozitívum"! Én mindent betartottam, amit az orvos mondott, szedtem a fájdalomcsillapítót satöbbi, és vártam-vártam, hogy mikor jön a borzalmas fájdalom... de nem jött! Voltak kellemetlenebb napjaim, ez nyilvánvaló, de nem kapartam a falat, ahogy a többiek... igen, létezik ilyen, és igen, én vagyok az egyik szerencsés, de te is lehetsz egy...

  • andrejjja19

    csendes tag

    válasz elabiodh #796 üzenetére

    köszi a választ.igen remélem h én is szerencsés leszek majd kiderül.

  • Renesz

    csendes tag

    válasz andrejjja19 #795 üzenetére

    Szia Andrejjja! Engem a dr Kovács Zoltán főorvos úr műtött, és nagyon jó munkát végzett. :)
    Van fájdalmam, de közel sem olyan, mint amilyenről általában beszámolnak. Szedem a Flectort, eszem-iszom ugyanúgy, csak a sok rágás miatt jobban elfáradok benne!:)
    Ha Te is hétfői napon mész, ne készülj úgy, hogy 8 körül műtenek. Hétfőn az altatóorvos a gyerekosztályon kezd, utána jön át a felnőttekhez. Előttem három gyerek műtét volt, 10 körül jöttek értem, addig infúzió volt, meg beszélgetés a sorstársakkal. Irtó kedves mindenki, én voltam már több kórházban a környéken, de sehol sem voltak ilyen kedvesek se a nővérek, se az orvosok, és ez tök megnyugtató. Aki ellát majd, egy Judit nevű fekete hajú nővér, na ő aztán csúcs, mindent elmagyaráz, mindenben segít, majd meglátod, hozzád is ő megy majd, ő veszi fel a műtétes betegeket. Maga a műtét fél óra volt, ezután fél órát az ébredőben töltesz, figyelnek rád, mérik a vérnyomásodat, kapsz jeget, aztán visszatolnak a kórterembe. Kb. másfél órát vagy távol összesen. Amint eláll a vérzés, itatnak, és egész nap csak folyadékot kapsz. Meg fájdalomcsillapítót, ha kérsz, én nem kértem, de éjszakára hagytak ott. Másnaptól aztán etetnek rendesen:) Engem reggel megnézett a doki, azt mondta, mehetek haza, pénteken kell visszamennem kontrollra. Sokkal jobb itthon lábadozni! Jó tanács:ha fáj is, mindent igyál meg szépen, addig úgy sem hagynak békén! És az ivás, evés segít, utána mindig sokkal jobb, érezni, hogy tágul a torkod. Mindig nedvesnek kell lennie a torkodnak, éjjel is igyál, ha felkelsz, a kórházban főleg első éjjel úgysem tudsz nyugodtan aludni. És ami fontos: ne félj, túlélhető! Én abszolút kellemes élményekkel jöttem el, és örülök, hogy megszabadulok mindenféle bajomtól, amit okozott ez a mandula.(szív, hajhullás, gyulladt nyirokcsomók...) Ha kérdeznék, belevágnék-e még egyszer, simán!

  • kew

    senior tag

    Mostanában mindenkit altatnak? Én olyan 15 körül lehettem, mikor kivették a mandulám, de nekem csak benyomtak két érzéstelenítőt és kész. Borzalmas egy élmény volt, a szurik ellenére baromira fájt. A műtét utáni fájdalom szerintem kibírható, igaz pár napig beszélni sem tud az ember, de el lehet viselni.
    Ha altatásban végzik, szerintem nincs mitől félnie senkinek :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák