Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Leila12

    csendes tag

    válasz hanee #348 üzenetére

    Szia Hanee!
    A bizonytalanságod teljesen jogos, én is így éreztem. Nekem sem volt gyermekkorom óta (most 32 vagyok) semmi bajom a manduláimmal. Idén 1-2 alkalommal olyan gombóc érzésem volt, de csupán egyszer szedtem rá gyógyszert, a többi magától elmúlott. Viszont ezzel egy időben elkezdett hullani a hajam, de nagyon. Először a fodrászommal próbáltunk meg változtatni a helyzeten, de hasztalan maradt.
    Személyesen ismertem a fül-orr-gégészt, ő megnézte és mondta hogy nagyon gáz, ki kell mihamarabb venni, mielőtt nagyobb baj nem lesz. Olyan gyorsan történt a műtét időpont egyeztetés, hogy igazándiból el sem gondolkodtam komolyan azon, akarom-e egyáltalán kivetetni. Csak itthon vetődött fel bennem... (még itt a topikban is kikértem a nálam okosabbak véleményét ez ügyben :) ) Aztán a kórházi osztályra egy másik idegen orvos vett fel, de ő is mondta, hogy cefetül néznek ki, mindenképp indokolt a műtét. :((
    Nem ismétlem önmagam, vissza tudod keresni - ha akarod - a műtétem történetét, de az a lényeg, hogy olyan heges volt mindkét mandulám, hogy a dokim alig bírta kiszedni őket.
    Én így utólag azt gondolom, ha egy orvos azt mondja rá csúnya, akkor a manduláidra keresztet vethetsz, persze több szem többet lát!
    Szerintem szedd össze a bátorságodat, és még azelőtt szabadulj meg tőlük, hogy ellened fordulnának :R . Persze ez az egész műtét egy procedúra, és koránt sem kellemes, de sokan túlestünk már rajta és ÉLÜNK!
    El lehet felejteni!!!! :C

  • Nitu

    csendes tag

    válasz zsuzsa83 #346 üzenetére

    Szia Zsuzsa83!
    Kicsit irigyellek,hogy már a 7. naptól nem kellett fájdalomcsillapító. Én most tartok a 6. napnál,és még mindig a napi 4 cataflam nélkül megőrülnék.
    Szerintem normális, h mégy egy kicsit érzékeny a helye. Azért csak egy műtéti heg.

  • hanee

    senior tag

    válasz Leila12 #351 üzenetére

    Szia!

    Nagyon köszönöm a válaszodat!
    Ezek után komolyan megfontolom a dolgot. MIndenképp szeretnék elmenni egy másik orvoshoz is, lássa most, nem bedurrant állapotban a manduláimat, mert ki tudja.. hátha nincs akkora vész.
    MInden esetre sajnos ha ki kell vetetni, akkor is muszáj vele kihúznom úgy jövő év elejéig, mert ősszel államvizsgáim lesznek, tehát már augusztustól azokra kell készülnöm :( Nem vállalok be előtte egy ilyen műtétet, ki tudja mivel fog járni rám nézve (mennyi fájdalom, felépülés, stb).. Szóval remélem jövő januárig valahogy akkor is kihúzzák, ha meg kell műttetni.

    Én egyébként azért is félek tőle, mert több embertől hallottam, akiknek kiszedték, hogy utána allergia jött ki, és pl. a saját unokatestvérem azóta 3x feküdt tüdőgyulladással, és előtte soha nem volt neki.. Ezek pedig elég elrettentőek.. :U

    Jó orvost tudnátok ajánlani nekem? Magánt..? Az Árpád Kórházban valakit műtöttek (Újpest)? Elvileg ha minden igaz oda tartoznék ha műtenek..

  • Biankalazio

    csendes tag

    válasz Trixi74 #343 üzenetére

    Köszönöm szépen a tanácsot, ez segített, mivel az 5-6-7-8. nap tényleg elég rossz volt nekem is!! Főleg a reggelek.... :O De szerencsére a sebem már sikeresen levállt! A streptilset pedig megkérdeztük a gyógyszertárban, és azt is lehet hazsnálni, bár nem éreztem igazán a hatását! Szerdán voltam kontrollon, a doktornő szerint szépen javul a sebem és a kis sebeket is lekezelte a számban, szóval az is jobb, de ezt a kényszer "lakásfogságot" egyre nehezebben tűröm, lehet hogy fokozatosan próbálok egy kicsit többet sétálgatni!! zs34, remélem neked sem volt semmi gond a kontrollon!! Már túl vagyunk a féltávon! :K :K

  • zs34

    csendes tag

    válasz Biankalazio #354 üzenetére

    Hahó Bia! Én kedden voltam a doktornőnél nekem akkor az volt a 6. napja és a jobb oldali sebem akkor már úgy levált hogy észre sem vettem.A bal oldali még akkor ott volt de mondta a dorktornő ,hogy már csak egy két rosszabb nap van hátra és attól is meg fogok szabadulni.Tényleg még egy rossz nap következett és a nyolcadik napon úgy ébredtem, hogy kevésbé fáj.Azzonnal tudtam,hogy mi az oka.(Levállt az is!!!)Semmi vérzés vagy egyéb tünet nem volt, az éjszaka leple alatt "megszökött".Utána nagyságrendekkel jobb lett az életem, gyógyszert nem szedek bár estére érzem hogy még egy picit bedagad a helye és ha sokat beszélek /márpedig mindig sokat beszélek/ akkor szeret fájni egy kicsit.Végül is úgy gondolom, a következőket már kibírom, csak arra kell vigyázni még egy hétig, hogy el ne kapjak valakitől valami bacit.A fagyit már rendszeresen eszem elég nagy mennyiségben, a többi étel sem okoz gondot, mindenevő lettem újra.Örülök Bia, hogy Te is ilyen jól vagy, a szobafogságról még annyit, hogy én is tegnap mentem le előszőr az udvarra.Ja és hajat is csak holnap moshatok, de a száraz sampon jól bevállt.Így utólag összegezve az eseményeket úgy gondolom megérte belevágni, hiszen két nap intenzív szenvedéssel véghezvittük, hogy nem lesz többé tüszös mandulagyulladásunk!!!!!!!Én még kedden megyek vissza controllra, utána majd jelentkezem.Gyógyulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :C

  • Rolee.

    csendes tag

    Sziasztok.
    Ha jó szájfertőtlenítőt kerestek akkor javasolnám a TANTUM VERDE sprayt,és a cukorkát.Én ezt a 2 félét használom,fertőtlenít és nagyon jól érzéstellenít.

    Dávid Roland

  • parvus

    tag

    Sziasztok!Nekem is (kiugrottak) a manduláim hétfőn azaz 4 napja,hát a mai reggel volt eddig a legkeményebb!Cataflamot nem írt fel a doki mert,hogy az túl erős csak Algót.Ezt nem is értem!Mikor írnak fel Cata-t ha elevenen megnyúznak vagy mi?Na mindegy szereztem!Nekem tavaly nyáron indult ez az egész,meghűltem aztán fájt a torkom 1hónapig,közben a szakáll tájékán lett egy gumó pont a mandula környékén én azt hittem pattanás szerűség igaz nem jött belőle semmi!Én erre felbúzdulva csipesszel kihúztam belőle pár szőrszálat,ezek után szépen elkezdett nőni egy szőrtelen folt.Igazából volt ott szőr csak fehér és gyenge!Majd a másik oldalon is lett de kisebb.Végig jártam mindent,eleinte fogorvos panoráma röntgen minden,majd arra jutottak,hogy mandula ugrik!
    Kiváncsi leszek,hogy vissza nől-e a szőrőm??? :F

    menjünk inkább kapálni!

  • csikus

    csendes tag

    Sziasztok!
    Hát ezen is túl vagyunk! :) Elsején megműtöttek és másnap már haza is engedtek.Én a műtét estéjén már annyira jól voltam,hogy kimentem a folyosóra tv-t nézni...de a nővér visszazavart a szobába,mondvén h frissen műtöttek nem lehetnek kint! :( Másnap mikor hazaértem tök jó volt minden,de ami következő nap jött... Borzalmasan elkezdett fájni és nagyon szédültem,ami még a mai napig fenn áll.Eszek és iszok rendesen,bár az evés kicsit mókás,mert csak elöl tudok rágni és 3 virsli elfogyasztása 2 1/2 órába telik és így nem igazán lehet jól lakni :O Szóval nagyon éhes vagyok!Csak ez a hülye szédülés múlna már el,ettől vagyok már rosszul.Cataflamot szedek,napi 2,mert valószinűleg attól szédülök.Szóval,nem olyan nagyon vészes,ki lehet bírni.Fel a fejjel és jobbulást mindenkinek.

  • fanett

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem tegnap mondta a doki, gennyes a mandulám, ki kéne venni. Engem egyébként bőrproblémával küldtek góckutatásra. Kiütéses voltam, és nem vagyok allergiás semmire, ezért gondoltuk, hogy a mandula lehet a bűnös. Nagy a dilemmám, hogy altatással vagy ne. Utálom, ha a számban matatnak, csak 10 perc volt, mire meg tudta nézni a doki a mandulámat, mert mindig löktem el a kezét. :) Tehát ezért gondoltam, hogy altatással egyszerűbb lenne. Csak riogatnak, hogy hányni fogok...blabla. Valaki erről tudna részletesen beszámolni? A műtét után marad vmi nyoma amivel kitámasztják a szájat? Előre is köszi!

  • Genji

    őstag

    válasz fanett #359 üzenetére

    Nekem helyi érzéstelenítéssel csinálták anno, semmit nem éreztem. Kicsit véres volt az akció (garat és orrmandula is ment) szal gyengébb idegzetűeknek nem ajánlott végig nézni. :) 3 napig voltam viszonylag szarul, míg a kis pöcsösöknek az osztályon másnap már semmi bajuk sem volt. A legsz@rbb az evés (kb 1 hétig). Jah és természetesen nem marad nyoma a "támasztásnak".

    a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

  • parvus

    tag

    válasz fanett #359 üzenetére

    Szia!
    Nekem most volt 30-án a műtétem altatással!
    Reggel bementem,elmentem betegfelvételre aztán írány a füll,orr,gége osztály.
    Gyorsba kaptam két bogyót vegyem be,eközben megmutatták az ágyam bekábultam és már jöttek is a zöldikék.A műtőbe még egy szippantás a maszkba és ébredés az ágyamba úgy 1 óra múlva.Mellém raktak egy köteg papírt,hogy abba köpjem ami kikívánkozik.kb 1 óra alatt kijön a maradék vér.Szerintem ez sokkal kényelmesebb mint amilyen az érzéstelenítés lehet!!! :)

    menjünk inkább kapálni!

  • csikus

    csendes tag

    Sziasztok!Én már a 9. napomnál tartok,és most kezd menni az evés rendesen.A napi 2 cataflamom még megvan,reggel muszály bevennem egyet,mert annyira fáj,kiszárad éjjel és estére pedig elfárad,akkor meg azért.Szerencsére megúsztam a bevérzést :C ,ennek nagyonörülök.Kicsit fura alakja van a torkomnak,sokat kiszedtek belőle.A lényeg,sokat igyatok és egyetek mindent,amit megkívántok,persze nagyon megrágva.Jobbuást mindenkinek. :DD

  • csikus

    csendes tag

    válasz fanett #359 üzenetére

    Szia fanett.
    Én a támasztásból annyit vettem észre,hogy a szemfogamnál hiányzik a számból egy darabka,gondolom odacsíphették véletlenül.De ez lesz a kisebb gondod. :D Szerintem altatásba kérd,engem is úgy műtöttek és mikor felébredtem,én csak a nyakamról akartam letépni a kötést.Amúgy nem hánytam,nem volt semmi gond,szóval az altatástól nem kell félni.Engem amúgy nem maszkkal altattak,hanem a kézfejembe kaptam kandűrt,és azon keresztül jött a szuri és kb.10 mp. múlva már aludtam is.Műtét előtt 2 órával megjött a bogyóm is,az megnyugtatott.Szégyen vagy nem,22 éves létemre nagyon sírtam a műtét előtt kb 4 órával,valahogy ki kellett hogy jöjjön a stressz,én így szabadultam meg tőle,de a dokim is jól fogadta. :B Remélem tudtam kicsit segíteni.Sok sikert kívánok. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem helyi érzéstelenítéses volt, a világért se hagytam volna ki azt a buli látvány, ahogy látom a tálba pottyanni a manduláim a számból. Nőknek nem ajánlott persze, de aki ffi csinálja végig, érdekes tényleg. Na jó lehet, lökött vagyok.

    Most járok a műtét utáni 4. napnál, és a fájdalmak baromira nem érdekelnek, tudom, hogy múlnak, tűrni kell, kész.

    Ami viszont érdekel olyanoktól, akik már régebb óta túlvannak rajta: a száj belső állapota szépen visszarendeződik? Ha most belenézek szűkült torkot és a mandulák helyén két szép öblöt látok. Nem vmi kellemes szájhigiénés szempontból se.

    Szóval kinek milyen lett a felgyógyulás? Köszi!

  • Bulony

    újonc

    Sziasztok!

    Egy hónappal ezelőtt, keddi napon szedtek ki a mandulaim. Anno irtam is a fajdalmaimrol, amik a kov. het szerdaig tartottak ki. A 8. napon kezdtem el kajazni (6 kilo fogyas utan), es csutortokon beszelni. A betegeskedesem alatt csak a fajdalommal tudtam torodni, es nem is gondoltam volna, hogy ket hettel a mutet utan mar reg minden a multe lesz. Amint rendbe jottem, meg is feletkeztem errol az oldalrol - csak akkor jartam fel, amikor valaszokat kerestem a kerdeseimre. Most egy honappal a mutet utan ujra eszembe jutott, es gondoltam egyszer meg felugrom, hogy biztassam a mutetre varakozokat ill. a szenvedoket, hogy az egesz procedura tulelheto. 8 nehez nap, de utana az egesz feledesbe merul. A szervezet csodas, a felepules gyorsasaga szinte hihetetlen. Az elmult ket hetben mar 600 kilometert tekertem, es a torkommal semmi baj. Szal kitartast, sokkal nehezebb dolgok varnak meg rank az eletben.

    Bulony

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz Bulony #365 üzenetére

    Ok, szuper-szuper, túlélhető köszi, ezt tudjuk :D

    De a száj visszarendeződött jó állapotba? Megszűnnek benne ezek az állati nagy üregek és a szűkült torok rendesen?

    Komolyan a legfontosabb témáról a rehabilitációról 2 év alatt senki nem írt , alig tudom elhinni :)
    Köszi, ha vki mégis válaszolna rá :))

  • zsuzsa83

    csendes tag

    Szia!

    Ne aggódj,az idő múlásával csak azt fogod észrevenni,hogy már minden ok odabent.Én egy hónapja estem túl rajta.Azt tudom neked mondani,hogy felnőtt korban az ember nehezebben szokja meg,hogy nincs mandulája.Mivel én énekelek,rám ez különösen igaz.
    Mai napig furcsa néha ,hogy ahol eddig két nagy gombóc volt,most már csak üresség van.Szerintem idővel majd kialakul.Én örülök,hogy nagyobb lett a hely odabent,mert sokkal jobban ki tudok énekelni dolgokat,mint előtte.

    Ktartást,és mihamarabbi gyógyulást kívánok!!! :)

  • zerom

    csendes tag

    Hello Mindenki! (elore is bocsi de nem hasznalok ekezeteket, elore is bocsi mindenkitol!!)

    Tehat en egy 22 eves srac vagyok, es most 2008 julius 11.-en vettek ki a mandulaimat ALTATASBAN. Nekem kb. 16 eves koromtol voltak mandulagyulladasaim(tuszos), es mar akkortajban mondogatta a doki hogy kikellene vetetni, amit idaig huztam sajnos, de mar most olyan allapotban voltak a mandulaim, hogy nem is ereztem ha mar bevoltak gyulladva, a legkisebb szello megcsapott mar beteg voltam stb. stb.
    Ugy dontottem, eljott az ideje ennek a kellemetlen beavatkozasnak, amitol ugymond konkretan nagyon bevoltam parazva :(( Noh, leirom naprol napra, hogy velem mi hogy tortent, elore is mondom, hogy nem kell bepanikolni a leirtak utan, de en az egyik legrosszabb helyzetbe estem bele, amibe talan lehet.

    1. nap (pentek): reggel megerkeztem a korhazba, megkaptam az agyamat, atoltoztem es vartam a mutetre, tudtam, hogy altatnak, ezert nem is feltem, probaltam vidam es higgadt maradni, majd egyszer szolt a doki, hogy indulas ... megindultam boldogan mint aki lottot nyert, de a mutobe erve megtorpantam, minden zold, maszkos emberkek, szurke kutyuk, amiket en persze nem birok (az orvos ezt tudta, ezert lettem altatva, ill. mert az altato doki ismerosunk volt :P ). Lefektettek, elaltattak, aztan utana az agyban keltem fel arra, hogy vmit felkene hogy kohogjek, mert idegesit, de kozbe mar a nover kente is ki a szamat, es hozott egy pohar teat cataflammal izesitve :K , es mondta hogy ezt most itt bizony meginni mindet, hat en nem tudom, de nekem egyhuzasra leszaladt, egyaltalan nem fajt, utana aznap kicsit komasvoltam meg azert, de annyira nem szenvedtem, csak kicsit kesobb, mikor mar ereztem, hogy nem olyan jo erzes a nyeles. (Tehat a kezdet nem is indult rosszul, mondtam is magamba, ohh hat ezt gyorsan tulveszelem es minden ujra a regi ... aham persze, hogyne :DD )

    2. nap (szombat): na hat reggeli keleskor elegge kellemetlen volt az elso korty tea, de utana bejarattam, es kezdett jobb lenni, a hangom olyan volt mint csubakkae, beszelni eleg fura volt. Ekkor reggelizhettem eloszor, mivel a mutet napjan nem lehet enni ... (csak fagyit, ill. teazgatni). Innentol kezdodott a pepes korszak, ami a sok pacalporkolt meg szalonnas idoszak utan ugymond egy jo fajta kuranak volt mondhato :W Sokat fekudtem, es rengeteget ittam, bevallom 6-10 liter kozott ittam meg, de nem csak ekkor, hanem az elkovetkezo napokban is, biztos ami biztos, hisz a dokiba megmondta, hogy folyamatosan nedvesnek kell lennie a sebnek, nehogy kiszaradjon.

    3. nap (vasarnap): ugyan az mint elotte, folytattam tovabb, de a fajdalmak egyre jobban megtalaltak, mig az elso nap annyira nem voltam eldobva a fajdalomtol, 2. meg a 3. nap egyre jobban fajt.

    4. nap (hetfo): reggel hazaengedtek, de mondta a doki hogy vigyazzak ugyan ugy magamra, ekkor meg ekkor jojjek vissza kontrollra, marad a pepes meg jodarabig, hajatmosni tilos, fogatmosni csak elol, es utana kiobliteni a szajat, stb stb, megkaptam a fontos infokat, es elindultam haza.
    Nekem ez a 4. nap volt az egyik legrosszabb, olyan fajdalmaim voltak, hogy cataflam nelkul nem birtam volna ki, mikor kiment a hatasa, es meg varni kellett kb. 1- 1.5 orat, addig azthittem meghulyulok ...

    5. nap (kedd): szint ugy, a fajdalmak ugyan ugy megvoltak, sot egyre jobban, de az erzes vetekszik a 4. napeval ...

    6. nap (szerda): reggel kelek felfele, es erzem hogy vmiert fura izu a szam, koptem egyet, kiderult hogy ver (Beverzett :O ), amitol a legjobban feltem. TAXI-->>vissza a korhazba.
    A korhazba soron kivul gyorsan be, es hala istennek elallt a verzes addigra, de a sebet ahol verzett, azt lecsiptek egy fogoval, es gyors bekentek hogy ne verezzen tovabb, es mehettem vissza a korterembe, mert utoverzot nem engednek vissza haza, tehat ujra kezdodott a remalom a korteremben cimu fejezet (pentektol hetfoig voltam bent eloszor, ez ugye 3-4 nap, hetfo kedd otthon, utana szerdan ujra vissza...) ja es ekkor kozoltek velem hogy szombatig ha semmi komplikacio, akkor mehetek haza ...

    7. nap (csutortok): fajdalmaim ugyan ugy, mondtam is hogy ez soha nem fog elmulni ... a dokiba meg bejelenti, hogy a sebek meg fenntvannak nem estek le a mandula helyerol, es hogy vigyazzak nagyon (mert ugyebar a seb az az 5.-6.-7. napon esik le vmikor, fokent este, aztmondjak az okosabbak ...)
    Este nagyon felve fekudtem le, mert tudtam, hogy vmikor most fog leesni a seb, es hogy nem szeretnek megint beverezni, hat mitortent? lefekudtem este 11 fele, hajnal 1-kor Ujra bevereztem (LEESETT MINDKET OLDALROL A SEB) .... EZ MAR PENTEK UGYE!

    8. nap (pentek): tehat ekkor hajnal 1-kor arra keltem, hogy folyik elegge rendesen valami az arcombol, hat milettvolna mas ha nem VER ... szoltam a novernek, aki latta hogy ez egy picit komolyabb szitu ... hivtak az orvost, en meg kb 5-10 percig a vesetalba folyattam az arcombol a piros cuccot, es ugymond ellegge feltem, hogy most akkor milesz ... jott a doki, eloszor csak siman erzestelenito nelkul probalta elallitani a verzest, torolgette vattaval, kozbe nyomogatta hozza a masik vattat, kozbe verthanytam folyamatosan, ami addig mar lecsorgott, mivel elegge folyt a torkombol :O ... 20 perc kinzas utan jobbnak lattuk a mutot, mert nem birtuk elallitani a verzest (PONT EZT AKARTAM ELKERULNI, MERT EZ OLYAN MINT AZ ELSO MUTET, INEKCIO, FOGOK, STB. AMIT NEM BIRTAM SOSE)
    A mutobe 10 percig szenvedtem ugy, hogy lidokainozva voltam csak, es ugyan ugy hanytam kozbe mikor torolte es azzal a palcaval egette a sebet befele (aminek iszonyatosan budos szaga volt ---> ember hus egetese) sajnos a folyamatos verzestol meg mostse latta rendesen a doki a torkom, ezert jobbnak latta, ha kapok 2 inekciot a nyilt sebbe, ami annyira fajt, hogy azthittem, elajulok, szetnyomta a fejem, orditani tudtam volna .. de utana semmit nem ereztem, csak az egett hus szagat ahogy forraszt ossze a doki, majd jott az 1-2 oras vercsorgatas a korterembe ( ahova ugy vittek, mert labon nem birtam volna menni az tuti ...)
    Reggel jott a doki, aztmondta, ujrakezodik minden, tehat innentol ujra legalabb 10 nap mire meggyogyul ... hat mondom ilyen nincs, ennek tenyleg nem lesz soha vege ...
    Es ugye amit ujraforrasztott, ujra lekell majd esnie valamikor, ami akar ujra verezhet, na ekkor ereztem azt, hogy biztos nem csinalnam ezt az egeszet ujra ... az biztos.
    De bekell hogy valljam hogy nem fajt annyira mintha a legelso mutet utan lennek, de azert ismet jott a kellemetlen idoszak ... ezen a napon UJRA NEM LEHETETT ENNEM, MERT UGYMOND UJRA MUTVE VOLTAM ... aminek nem orultem persze.

    9. nap (szombat): mivel elvileg ekkor engedtek volna haza, ha nincs komplikacio idaig, de mivel penteken ujbol vereztem, ezert meg mondtak hogy valoszinu meg 1 hetet itt kell toltenem, aminek annyira nem orultem, hogy else tudom mondani, bar tudtam hogy biztonsagban vagyok, es ott semmi bajom nem eshet.

    10. nap (vasarnap): kozli velem a doki hogy jobb oldalon az uj seb is leesett mar es nagyon vigyazzak , mert ott most nagyon vekony a hamreteg hogy felneszakadjon, de bal oldalon az uj seb meg fenntvolt ...

    11. nap (hetfo): reggel ugyszint kozli a doki, hogy most mar a bal oldalon is lejott a seb (A 2. MUTET UTANI SEBEKNEK NEM KELL 5-6-7 NAP, ELEG 2 MAX 3 NAP IS)
    De meg ekkor is fajt, de mar annyira nem, csak fura voltmeg a nyeles, es persze a kataflam szintugy meg jo pajtasnak bizonyult ...!!!

    12. nap (kedd): na talan ekkor ereztem, hogy egyre jobb, de meg azert a totalis javulas varat magara tudtam nagyon jol ... meg ekkor is lement a 6 liter tea siman (minimum 3 kancso)

    most vagyok a 16. napon ( szombat ) es bekell fogy valljam, hogy meg most se vagyok 100%-os, es a doki kozolte, hogy innentol meg kb 1-2 het a teljes gyogyulas... amit erzek is, hogy neha meg feszit a torkom, meg azert meg most is megkell enni 2-3 kataflamot naponta ...

    Tehat en igy jartam, ami nem volt tulsagosan jo, hiaba vigyaztam magamra, hiaba csinaltam mindent ugy ahogy mondtak, pedig nagyon vigyaztam magamra, es megis ...

    Mindegy mar annyira nem faj, sot ha cataflamot beveszem, olyan mintha a regi torkom volna, de amikor kimegy a hatasa, akkor meg azert erzem hogy tenyleg varnom kell meg minimum 1-2 hetet, hogy teljesen meggyogyultnak mondhassam magam.

    Nekem talan azert tart ilyen sokaig a gyogyulas, mert utoverzo voltam, meghozza 2x is.
    Elore is bocsi, nem akartam elriasztani senkit, csak gondoltam en is leirom, velem mi hogy tortent! Es tudom hogy sokkal jobb lesz igy nekem, mert nem leszek 2 hetente beteg, nem tudtam sportolni, mert allandoan beteg voltam, nekem meg a sport a mindenem, meg a mozgas. AZT VALLOM, HOGY MEGERI 2-3 HETET SZENVEDNI AZERT, HOGY UTANA NE SZENVEDJEN AZ EMBER, MAX 1 HETET AZ EVBEN (kisebb megfazas stb...)

    de nekem annyira gocos volt mar a mandulam, hogy allandoan betegvoltam, nemtudtam melozni neha, se sport, annyi antibiotikumot megettem ami egy hadseregnek is eleg lett volna stb.

    MIndenkinek fel a fejjel a mutet elott, gyors tulvan rajta utana minden jobb lesz.

    Ui: a teremben volt egy kissrac (12 eves), szinten mandulas, 2. nap este ugralt futkoraszott ... nekem meg kb ekkor volt a 7.-8. napom, orultem hogy elek, tehat ennyit az egeszrol.

    Koszi a figyelmet, mindenkinek minden jot! CSAO!! :DD

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz zsuzsa83 #367 üzenetére

    Zsuzsának köszönöm a bíztatást a rehabot illetően, és örülök, hogy én lehetek akkor az első ezen a fórumon aki beszámolhat, hogy egy sikeres műtét után a száj belső rehabilitációja teljes mértékű! Minden seb, duzzanat visszahúzódik, és ami a legfontosabb a mély öblök, amik a mandulák helyén támadtak, feltöltődnek. És ezzel a száj higiéniája is helyreáll.

    Szóval én bíztatok mindenkit, hogy ha kell, már holnap csinálja végig. Én újra megcsinálnám, ha kellene, már holnap. Mondom ezt úgy, hogy nekem is volt utóvérzésem (és ezáltal 2 műtétem tulajdonképpen) és ébren csináltam végig mindet.

    És, hogy miért nem kell parázni? Mert ez egy NUDLI műtét, a lehető legegyszerűbb! Ennyit mindenkinek ki kell bírnia, hisz ki tudja milyen sokkal komplikáltabb műtétek várnak még ránk az életben. Az utólagos komplikációk is 5% esélyesek. A fájdalmak fájdalomcsillapítokkal jól tompíthatók, és 8-9 nap alatt múlnak.

    Szóval ha bárkinek bármi kérdése van, vagy bíztatásra van szüksége, hozzám bátran fordulhat! Azt hiszem, aki túl van rajta, annak már kötelessége, hogy felnőtt módon viselkedjen és ne riogasson, hanem segítsen.

    Jó egészséget mindenkinek! :))

  • hernadyz

    újonc

    Hali én 24 éves vagyok és jövőhéten megyek orvoshoz vissza hogy megbeszéljük a műtétet.marhára félek mert amit itt olvastam az nem semmi.Győrben fognak műteni állitólag ott nem altatnak:(
    Remélem tesznek egy kivételt.ha valakinek van kedve öncsön belém egy kis bátorságot.
    űdv

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz hernadyz #371 üzenetére

    szia hernadyz!

    nos nem csodálom, ha az itteni hozzászólásokat olvasva nem telsz el bizakodással. az ide írók nagytöbbsége (tisztelet a kivételnek) fontosabbnak tartotta saját történetét kiszínezve elmesélni és sajnáltatni magát, mint, hogy bíztassa a másikat.

    először is, ahogy írtam: ez az egyik legegyszerűbb műtét. ha éberen csinálod végig egy nagyobb fogászati műtéthez hasonló. semmi vészes tehát. másodszor: ismerd meg az orvosod, kérdezz tőle, ha vmit nem tudsz, ne fantáziálj a műtétről és legfőképp ne kérdezz végig ismerősöket, mert csak az itteni fórumhoz hasonló "biztatásban" lesz részed. ha nem tetszik az orvosod, kérj újat! jogod an ahhoz is. harmadszor: minden kórházban kötelesség felnőttnek felajánlani a választást, hogy alhat vagy helyi érzéstelenítésben csinálhatja végig a műtétet. de itt is azt tudom mondani: ha nem ajánlják fel és te azt szeretnéd, keress másik kórházat! ez nem oroszország.

    arra kell gondolni, hogy a saját egészségedért csinálod ezt, és csak jobb lesz: nem lesz pl. mandulagyulladásod ezután, vagy szövődményed az ízületekre, vagy pl. nem lesz kellemetlen a leheleted a gyulladt manduláktól! a műtét utáni fájdalom minden egyes nappal, órával csökken, és fájdalomcsillaptóval tényleg jól tompítható. egyébként kb úgy fáj, mint anno egy tűszős mandullagyulladás. a műtét utáni bevérzés egyáltalán nem gyakori, hát még a feljebb leírt cifrább történetek. ez egy rutinműtét (20-25 perces csak!) és a beteg másnap hazamehet, a sebek 10 nap alatt begyógyulnak, a szájbelső pedig másfél-2 hónap alatt helyreáll teljesen.

    és végezetül: egy 24 éves férfinak az ilyet szó nélkül tűrnie kell már;)

    na remélem sikerült bíztatnom téged, ha bármi kérdésed van, én szívesen megválaszolom!

    hajrá! :)

  • Nyeszter

    újonc

    Sziasztok!

    Ma reggelre megint arra keltem, hogy bedagadt a mandulám. Nyomásra érzékeny, és kapásból nyűgös lettem tőle, és felvettem a zéró mosoly arckifejezésemet.
    Először meggyőztem magam, hogy biztos a klíma miatt van. Egyesek az irodában azt gondolják, hogy egy fridzsiderbe kell jönni dolgozni. De ahogy ma reggel óta végigolvastam a sok-sok hozzászólást, rájöttem, hogy hibáztathatom a klímát, de ez inkább krónikus. Állandóan vissza fog térni, amíg meg nem válok tőlük.
    Elég sok helyen olvastam a Bajcsi-Zsilinszkit, és Szabadka doktornő csodás kezeit, aki, ha jól értettem, ALTAT!!! - rémsztorik után egyszerűen nem vagyok hajlandó injekciókat kapni a torkomba, meg a nyelvem alá (áhhhhhhhhhhh), és véres cafatokat röpködni látni a szemem előtt. Ehhez valahogy nem tartom magam elég felnőttnek a 27 évemmel, sajnálom. :F

    Csomó jótanácsot olvastam, mint sok-sok evés, de főleg ivás-ivás-ivás, még akkor is ha marhára fáj, Septofort, meg egy kis homeopátia műtét előtt (ártani nem árthat), jéghideg borogatás a nyakon... szóval ha ezt mind már tudom, talán a kevésbé szörnyű kategóriába fogok kerülni.
    Egyszer belevéstek az állkapocscsontomba, ott is Cataflam volt 1 hétig a haverom. Ha az ment, ez is menni fog.

    Üdv!

  • Nyeszter

    újonc

    Szia Hernadyz!

    Ha végigfutottad a hozzászólásokat, sztem egy olyan nem volt, aki azt mondta rosszabb volt altatásban, mint helyi érzéstelenítéssel. Sztem, mielőtt bevisznek a zöld zubbonyosok, próbáld meg kiharcolni az egy 1 órás csicsikálást.
    Persze voltak bátor ffi hozzászólók, de szerintem ettől nem lesz valaki keményebb.
    Ha van könnyebb / kevésbé szar kivitelezési mód, miért ne választanánk azt?

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz Nyeszter #374 üzenetére

    Nos, sejtettem, h vki előbb-utóbb kiforgatja a szavaim. Kedves Nyeszter! Én egy szóval nem mondtam, h virtuskodjon bárki is, és csinálja ébren. Csak aki kiváncsi a műveletre és nem akar várólistán lenni.

    " sztem egy olyan nem volt, aki azt mondta rosszabb volt altatásban, mint helyi érzéstelenítéssel"

    Ki tudja összehasonlítani őket a betegek közül és véleményt alkotni? Egy ember egyfélét csinált végig, tehát értelmetlen a kijelentés. Megint csak azt tudom mondani: végig kell kérdezni az orvosokat, és tőlük megtudni mi az előnye, mi a hátránya az egyiknek, mi a másiknak. Ha pl. ébren csinálod nem terheled meg a szíved az altatással, nem kell félned, hogy utána hányni fogsz, nem kell akár heteket várólistán tölteni a gyerekbetegeket előreengedve stb. Ja és írtam korábban: nőnek nem ajánlott ébren. De aki akar kérhet nyugtatót is, a kórháznak ezzel is szolgálnia kell.
    Altásnak is megvannak az előnyei, legfőképp, h semmit nem tudsz arról, mit művelnek veled és a kórháznak KÖTELESSÉGE felajánlani a választást. Kinek mi a jó.

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz Nyeszter #373 üzenetére

    Ja és nem a nyelved alá kapod az injekciókat, meg a torkodba, hanem az addigra lidocain spray-vel teljesen elzsibbaszott manduláid köré. Kb annyit érezni belőle, mintha megcsippentenéd most a két ujjbegyeddel a szád belsejét. Legalább tájékozódj, ha már osztod az észt.

  • zsuzsa83

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szerintem tök mindegy,hogy valaki alszik a műtét alatt,vagy sem,mert így is-úgyis az a végeredmény.A mandula eltűnik,és onnantól kezdve csak az ember tűrőképességén,fájdalomküszöbén és kitartásán múlik,hogy hogy vészeli át azt a kb:10 napot.
    Nekem ébren vették ki,nekem nem is lehetett másként,de egy csöppet sem bánom,mert 10 perc alatt kint voltak a gombócok :D
    Akik ide a fórumra írtak,nekem sokat segítettek,mert így mindenre felkészültem és feleannyira sem volt olyan szörnyű.
    Aki még előtte van,annak HAJRÁ!!!!,aki pedig utána,az már tudja,vagy nemsokára megtapasztalja.hogy jobb mandula nélkül ,,nevetni"mint két beteg mandulával ,,sírni"

  • Tomics

    addikt

    Sziasztok!

    Sajnos gond van az egyik fülemmel, hol hallok rá, hol gyengén. Már hónapok óta. Valószínűleg ki kell venni a mandulám, vagy mi lehet a gond? (fájni nem fáj a fülem, csak tompán hallok rá, cseng. amikor fülpiszkálóval tisztítom, még jobban tompul a hallásom...ha napokig nem nyúlok hozzá akkor jó, de ha újra akkor megint nem. amúgy gyerekkoromba már vagy 3x felszúrták, 1x a jobbot, a balt, ami most rossz 2x, de akkor fájt is előtte)

    Ha a mandulaműtétre kerülne a sor, akkor mennyi időt kell a kórházban töltenem? Van utána valami kellemetlen vagy lábadozási idő?

    Köszi

    PH! addikt since 2004

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz Tomics #379 üzenetére

    1 nap kórház, ha simán megy.
    8-14 nap lábadozás átlagosan.

  • zerom

    csendes tag

    Kedves Pokolfajzat!

    Ahogy jol ereztem nev nelkul utaltal ram, mert ugyebar pont utanam volt a bejegyzesed, csak meg most jutottam el ide nethez, hogy tudjak erre valaszolni.
    Tehat Leirod, ez igy meg ugy rutinmutet, ez igaz, es tenyleg kilehet birni ... en se mondtam hogy felakasztottam magam a mutet utani 3. napon ... csak nem tul jo ... egyebkent meg nem tudom miert kell mindenkinek beadnod hogy nem faj, elhiszem hogy biztatni akarsz embereket, ami termeszetesen jo, mert ez kell, de azert nem kell valotlant mondani, te egy ember vagy, aki jol jott ki ebbol az egeszbol(tudom teged is ketszer mutottek, de ahhoz kepest gyorsan gyogyultal), de mindenkinek mashogy reagal a szervezete, en nekem pl. pont tobb mint 3 hete vettek ki, es meg mindig erzem, meg meg most is kifolyik az orromon a tea neha.
    Egyebkent meg ha valakinek van egy bizonyos fobiaja (tu, orvosi cuccok, muto, stb ...), mint pl. nekem, akkor attol nem egy gyava betoji ember.
    Ez a felnott ember meg kikell hogy egy ilyet birjon bla bla ... valaki ilyen valaki olyan, en pl 11 evig kick-boxoztam, de megse birom a vert, foleg nagy mennyisegben nem.
    Ja es nem szineztem ki, hanem tenyleg igy tortent ... csak en velem kapcsolatban a sztori annyi, hogy leirom valosan, hogy mi tortent velem, hogy van ilyen is sajnos, en az egyik leheto legrosszabbul jottem ki a tortenetbol, mint ahogy le is irtam a hozzaszolasom elott.
    En is biztatok mindenkit, hogy csinalja meg, mert nem lesz tobbe vele gondja, se nyavajaja utana stb, de azert nem fogok valotlant allitani ... de ez a nudli szoveg meg ilyesmi, te is tudod, hogy nem igy van, mert ezt kb. ugy mondtad, mintha nem is fajna, igen, maga a mutet nem faj, mert ugy elvan erzestelenitve, hogy barmit csinalhatnanak veled, de utana igen is faj, aki normalis ember, annak faj utana, lehet te kivetel vagy ... nagyon irigyellek.
    Neharagudj ha tul arrogansra sikeredett a hsz-em, de nagyon merges lettem mikor elolvastam a hsz-edet ... sajnos ami velem tortent ugy volt. Most ha feljottem volna es leirom hogy jajj gyerekek 7 nap mulva semmi bajom nincs, megyek futni kocogni stb, mivel lenne nekem jobb erzes? hazudni nem jo dolog szereny velemenyem szerint.

    EGYEBKENT MEG EZ A FORUM ARROL SZOL, HOGY MINDENKI LEIRJA A VELE TORTENTEKET. Es ha valaki kicsit rosszabbul jott ki a mutetbol (mint en), akkor azt nem kell egybol fikazni, ha le is irja ide, mert joga van ra.
    Ha valakit ugymond megcsonkitanak, kivagnak egy darabot a testebol, igenis faj, de kilehet birni, csak az maskerdes hogy par napig csak cataflammal. De utana tenyleg jobb lesz, pl 3 hete nincs begyulladva a mandulam, elotte hetente bevolt, es ez nagy szo ;] ja es azota nem faztam meg.

    na offolom magam, mert mar megint sok lesz, megegyszer bocsanat, de nagyon felmergeltel.

    Udv!

  • zerom

    csendes tag

    Nyeszter neked annyiban tudok segiteni, ha ez segitseg, hogy igenis jogod van az altatashoz, es kerjed, ugy gyorsan atveszeled, elalszol, felkelsz, es nem latod mit matattak a szadban ... nekem is igy vettek ki, mert szoltak a dokinak, kozvetlen egy masik dokitabor, hogy a gyerek elfog dolni mutet kozbe :)) elaludtam, es felkeltem, ennyi volt a titka, es hiszem hogy jobban jartam ahogy nem lattam ahogy szedegeti kifele a pici darabkaimat. Tehat gozerovel hajts ra, hogy igenis Teged altassanak. Ha igy szeretned, remelem osszejon, akar keress masik korhazat. Sok sikert, es mihamarabbi gyogyulast!
    Szia!

  • zerom

    csendes tag

    Ja meg annyit, de ez tenyleg nem a kotekedes miatt, csak tajekoztatlak ... irtad, hogy ha valaki altatasban akar, akkor varolistaznia kell, mert a gyerekbetegeket maga ele kell engedni stb ... hat en igy is varolistan voltam, pedig csak a mutet elott derult ki 1 nappal, hogy altatas vagy helyi erzestelenites! ennyi .. szerbusz

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz zerom #383 üzenetére

    Igyál meg egy unicumot, az majd segít rajtad ;)

    [ Szerkesztve ]

  • zsuzsa83

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én úgy tudom,hogy most már mindenkit fel kell rakni várólistára,mert ez a szabály.Én is felkerültem,pedig már akorra meg volt a műtéti dátumom. :(((

    Pokolfajtatnak:Igazad van mandulák nélkül jobb énekelni!!!! :C Remélem most már minden o.k. odabent,és megnyugodtál! :)

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz zsuzsa83 #386 üzenetére

    Igen, köszi, írtam is feljebb ;)

    Én azt tudom elmondani nálam (Bp egyik legnagyobb kórházában) hogy zajlott: bementem pénteken, doki megkérdezte mivel akarom, mondtam ébren. Erre ő kérdezte mikor, mondtam minél hamarabb, hétfő jó lesz?, jó... Ennyi. Aztán bentfekvő sorstársaktól tudom, hogy akik az alvást választották 3 hetet is vártak (uhh), mert a gyerekeket csak altatásban műthetik, és ők elsőbbséget élveznek. Számomra ez elég logikus magyarázat volt :)

  • czibzol

    újonc

    Sziasztok,

    Először is nagyon örülök, hogy találtam végre egy normális fórumot, ahol ezt a témát meg lehet tárgyalni olyan emberekkel is, akiknek már volt része mandulaműtétben, vagy esetleg velem hasonló cipőben járnak...

    A történetem a következő. Kb. május eleje/közepe tájékán kezdődött. Pár nap leforgása alatt a torkomban gócot éreztem, nehezebb volt a nyelés, mint azelőtt. Hangom nem ment el, rekedtség nem jelentkezett. Kifejezett torokfájásom sem volt, azóta sincs, csak gócot érzek a torkomban. Olyan, mintha egy csomó lenne az ádámcsutkám alatti részen. Először természetesen "házi praktikákkal" próbálkoztam: forró tea, Mebucain tabletta, Strepsils tabletta, Betadine oldat, Tantum Verde spray, Corsodil oldat, fokhagyma, sós víz, mézes sör (na ez utóbbitól készen voltam, majdnem gyomorürítés lett a vége:), stb. A torokfájásom noha mérséklődött, de nem múlt el. Ekkor kissé beparáztam, mert ilyen még életemben nem történt. Ha mandula- vagy torokgyulladásom volt, többnyire napok alatt elmúlt, anélkül, hogy orvoshoz kellett volna menjek. Tükörben megnéztem a torkomat. A garatfalon fehér lepedéket láttam, amely azelőtt nem volt ott, ja és azóta is (kissé) megy a hasam. Előtte ilyen problémám sem volt.
    Végül mégiscsak a dokimat választottam, gondoltam kikérem a véleményét.

    A dokim azt mondta, hogy ez bizony gennyes mandulagyulladás, de semmi baj, segítünk rajta, és egy antibiotikumkúrával meg is oldotta. Amit szedtem: Forcid Solutab 500 mg-os tabletta. Az 1 hetes kúra után a tüneteim csillapodtak, de ez csak 4-5 napig tartott. Szerencsére az antibiotikumnak nem voltak mellékhatásai, legalábbis nem tudtam róla. Na igen, azért a sok kefír és joghurt, és a Normaflóra nem maradhatott el...

    Visszamentem a dokihoz 1 hét múlva, mivel ismét éreztem, hogy valami nem oké, a torkomban továbbra is érzem a csomót, mely rekedtséggel párosult. Volt hangom, de beszéd közben folyton berekedtem, és krákogtam. Továbbá a helyzet azzal is rosszabbodott, hogy a nyakam két oldalsó részén végig fájdalmat éreztem, amely napközben hol erősebb volt, hol gyengébb. Mint utólag ez kiderült a nyaki nyirokrendszerem beduzzadt, jelezve a mandulagyulladást, ez okozta a fájdalmat. Gyorsan vissza a dokihoz.

    Ismételt orvosi vizsgálat után a dokim javasolta manduláim klinikai szakvizsgálatát. A Debreceni Klinika Fül- Orr- Gégészeti klinikáján vizsgált meg egy adjunktus. A mandulaműtét szükségessége ekkor merült föl először. A doki javaslatára szerint egy utolsó antibiotikumos kúrát kellene tartani, hátha meggyógyul. Ekkor Zinnat szintén 500 mg-os cuccot írt fel. Ezt is beszedtem, és 1 hét múlva valóban jobban lettem. Azt hiszem, a Zinnat erősebb volt, vagyis jobban hatott oda ahova kell. A baj az, hogy csak 1 hetet bírtam ki ismét, a tünetem visszajött. Mindezek mellett volt egy újabb tünetem is, méghozzá a bal oldali herémben tompa, de folyamatos fájdalmat éreztem. Tudtam, hogy a mandula az egész nyirokrendszerrel és a herékkel is kapcsolatban van, és arra következtettem, hogy a mandulám miatt van ez az egész.

    Visszamentem a háziorvosomhoz, aki mindenképp a mandulaműtétet javasolta. Vizeletvizsgálat negatív, a vizeletben nincs genny. Azt mondta, hogy ugyanott ahol eddig is volt, a mandulámon lát egy nagy gennyes foltot, amely a mandula kötőszövetet már annyira károsította, hogy az regenerálódni valószínűleg már nem fog tudni. Ezért jobban járok, ha kivetetem a manduláimat, mert később nagyobb bajaim lesznek. Javasolta, hogy a Klinikán kérjek időpontot. Hogy a műtétet el lehessen végezni és a gyulladás a manduláimon kissé újra csillapodjon, felírt egy harmadik-féle antibiotikumot (1,5 hónapon belül ez már a harmadik, jó mi?:). Az antibiotikum neve Ciprofloxacin-ratiopharm 500 mg-os filmtabletta. 1 hétre volt elegendő, ezt is beszedtem. Azt hiszem, hogy az antibiotikum a szervezetemnek már nem is jelent semmit. Olyan, mint másnak a C-vitamin:))) Szerencsére mellékhatásai egyiknek sem voltak. Nem fogytam, nem hánytam, nem voltak viszkető piros pöttyeim, semmi...csak ezt a szemét gócot ne érezném újra a torkomban.

    A szüleim és a legjobb barátom sem igazán díjazzák a mandulaműtétet, véleményük szerint igenis egy létfontosságú szervről van szó melynek funkciója van, ill. több helyről is hallottam már (olvastam itt is a fórumban), hogy ha a mandulákat eltávolítják, akkor problémák léphetnek fel heretájékon.

    Más vélemények szerint ha nem veszik ki a manduláimat, sokkal nagyobb bajaim is lehetnek: szívizom-problémák, ízületi problémák, tüdőgyulladás, heregyulladás, stb. Azért 30 évesen szép remények elé nézek...

    Sok negatív dolgot hallottam a mandulaműtéttel kapcsolatban, az egyik kollégám szerint "ha nem akarom megbánni azt hogy a világra jöttem", akkor ne szedessem ki. Valóban ennyire fájna????

    Azt hiszem, kikérem még egy-két fül- orr- gégész szakorvos véleményét és csak azután megyek bele a műtétbe.

    Esetleg ha valamelyikőtöknek az általam leírtak alapján lenne bármilyen javaslata, vagy hasonló tüneteggyüteseket élt át valaki, de valahogy mégis sikerült kilábalnia, örülnék ha írnátok.

    Feleslegesen nem igazán mennék bele egy műtétbe, csak tényleg a végső esetben. De ki tudja, mikor beszélünk végső esetről...?

    Zoli

  • Pokolfajzat4

    csendes tag

    válasz czibzol #389 üzenetére

    "ha a mandulákat eltávolítják, akkor problémák léphetnek fel heretájékon."

    ne haragudj, de ez a legnagyobb hülyeségek közt van, amit itt olvastam. mégis mi köze lenne a herékhez a manduláknak? hormonális szinten vagy hogy? urban legend, kérdezz meg egy orvost..

    vetesd ki és ne vacakolj..bármelyik orvos elmondja neked, hogy ha ilyen állapotban van, már rég nincs helye benned, hisz már réges-rég funkcióját vesztette és csak betegít!!!

    nem a barátok és a szülők véleménye számít emberek, a hozzáértő orvosoké!!!
    (de ezt úgyse tanulja meg a legtöbb ember)

  • zerom

    csendes tag

    Szerbusz Zoli!

    Olvastam a hsz-edet, hat sajnalom, hogy ennyi gondod van az egeszsegeddel, nem jo ezt hallani. Mindenfele keppen, ha magadban nagyobb megnyugvast is fogsz erezni, akkor igen en is ajanlom, hogy bizony nezesd meg meg tobb dokival, es ha a 5. doki is aztmondja, hogy bizony ezt sitty-sutty kikellene kapni, akkor nincs mit vacakolni ezen tovabb.
    Szerintem se vard meg, hogy nagyobb bajod legyen, es mivel senki sem sajat maga ellensege, igy gondolom Te se, tehat nem akarsz magadnak rosszat. Ez a heres dolog meg nekem eleg fura, nekem kivettek a mandulaimat, megsincs gondom odalent :DD ha lenne ott baj, akkor szerintem mar meg is astam volna a sajat siromat :)
    Tehat fel a fejjel, kivanom, hogy gyogyulj meg, ha mutettel akkor mutettel, ha anelkul akkor anelkul.

    U.i: Mindig csak a hozzaertok velemenyere adjal (ne a baratok, szulok, stb...)

    Pacsi!

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz czibzol #389 üzenetére

    Szia czibzol!

    Történetedet olvasva elgondolkodtam kicsit. Nem értem mitől tartasz. :(
    Irod, hogy már elég régóta problémád van a torkodban, és szedtél különböző gyógyszereket, de egyik sem volt sokáig hatásos.
    Akkor ez azt jelenti, hogy már nem is fog meggyógyulni a mandulád. :O
    Nekem is ki vették már négy hónapja és én is sajnáltam kicsit mert mindenki azt mondta szükség van a mandulára, de végül megértettem ha egy mandula elveszíti a funkcióját akkor már nem segít csak árt a szervezetnek.
    Tehát én is csak azt tudom neked javasolni, hogy essél túl a műtéten mihamarabb és egy gonddal kevesebb lesz.
    Szerintem is a beteg mandula okozza a problémáidat.
    Az, hogy a herére milyen hatással van nem tudom, de az biztos, hogyha gócos egy mandula akkor igen nagy bajok történhetnek a szervezetedben mint ahogy írod pl. szívizom-problémák stb...
    A műtét szerintem nem olyan fájdalmas, bár erről sokat nem tudok mert engem altattak, de a műtét utáni napok nem éppen az ember legkellemesebb napjai közé számítanak.
    Bár van aki erről teljesen másképp vélekedik, ki hogyan éli meg nekem nagyon rossz volt azt tudom, de túl lehet élni. :K
    Remélem végül jól döntesz majd!
    Jobbulást! :))

  • MAnick

    újonc

    válasz kiccsilka #33 üzenetére

    Szia Kiccsilka!

    Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy mi újság mostanság a hajaddal? Még mindig hullik? Vagy legalább már kevesebb?
    Én is hasonló okok miatt látogattam meg minap a fü-orr-gége dokinőmet. Meg persze a pattanások miatt. 32 évesen szerintem messze áll a normálistól, hogy vészesen fogy a fajam és még mindig vannak pattanásaim. Persze vannak jobb és rosszabb napjaim, de attól még néha nagyon befordulok a hajamtól+bőrömtől. A kozmetikusom meg mindig kérdezi, hogy nézettem-e már.. :F
    Most eldöntöttem, hogy megszabadulok a manduláimtól. Úgyis túlságosan kezdtem hozzászokni már a téli 2 Sumetrolin-kúrához! :((
    2 tüszős mandulagyuszi/tél és már vény nélkül kapom a sumetrolint. De az legalább használ.

    Szóval hogy áll a hajad? :) Remélem már érzékeled a javulást! Esetleg mások tapasztalataira is kíváncsi lennék!
    Ezer köszi! :R

    MAnick

  • fanett

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jelentem 23 évesen túléltem egy helyi érzéstelenítéses mandulaműtétet.
    Nekem bőrgyógyászati problémák miatt kellett kivenni, leírom a történetem, hátha hamarabb elfelejtem. :)
    Még a műtét előtt, az időpontegyeztetéskor én altatást kértem, mert elég parázós vagyok, de a doki erősködött, hogy ne legyek hülye, 15 perc az egész és nem jár annyi szövődménnyel...végül belementem a helyi érzéstelenítésbe. Egyébként egy fiatal doki műtött, nagyon rendes volt, bár szerintem már ő is megbánta, hogy nem aludtam.
    Csütörtök reggel 8-kor megvizsgált még a doki,vérvétel, vérnyomásmérés, kaptam egy ágyat, meg egy kórházi köpenyt, hogy vegyel fel.10 körül jött a nővérke, szuri a felkarba, ami piszokul csípett. Mondta, hogy 20 perc múlva kezdődik a show. 20 perc múlva valóban megjelent a műtős csávó, elindultunk a műtőbe. Én mondtam, hogy ez a szui nem nagyon használt, mert még nem száradt ki a szám. Mondta, hogy nem probléma. Megérkeztünk a műtőbe, sapka a fejemre, kötény elém, leültettek. A szivem ekkor már erősen kalapált. A szobában tök sötét volt, csak a doki bányászlámpája világított. Levegő visszatart...lidocain spray, azt hittem megfulladok, öklendeztem meg minden. Utána jöttek a tűvel, azt már annyira nem éreztem, csak ahogy elkezdett hatni, úgy éreztem, hogy nem kapok levegőt. Újabb fuldoklós jelenet. A jobb mandulával kezdtük, rohadtul fájt, úgyhogy még egy adag spray+szuri. Na végre kijött a jobb, jöhet a bal. Ez valami iszonyat volt, mintha a fülemet a számon keresztül akarnák kihúzni. Újabb spray+szuri...és már nincs is mandulám. A műtét közben azért kapálóztam a kezemmel, végig öklendeztem, visítottam, már amennyire tudtam.25 perc volt a műtét. Kijöttem, közölték, hogy 2 órán keresztül no nyelés, beszéd, köhögés, csak csurgatni a nyálam. Hát én nem bírtam ki, hogy ne nyeljek és megmaradtam. Végre megérkezett a várva várt tea, annyira nem volt vészes az első korty. A műtét utáni fájdalmakról annyit, hogy én rosszabbra számítottam, persze biztos egyén függő.
    A doki azt mondta, azért fájt annyira a műtét, mert nagyon heges, gennyes volt mindkettő, ezért most még 2 hétig antibiotikumot kell szednem.
    Ma jöhettem haza a kórházból, kb 6 óránként bekapok egy cataflamot.
    Végezetül annyit, hogy nem mondom, hogy nem lehet túlélni, mert élek, de nem embernek való. Csak altatásban!!! Még most is görbül a szám, ha belegondolok.
    De hátha megoldódik minden problémám! Mindenkinek jobbulást kívánok!

  • zerom

    csendes tag

    na csa, neked is jobbulast, hat en valami ilyesmiert akartam kihagyni a helyi erzesteleniteses dolgot :D jobb volt nekem is altatasban.
    gyogyulast ! csa

  • Mui

    tag

    Sziasztok!
    Nekem is lesz a közeljövőben műtétem, és lenne egy kérdésem.
    Mennyi lóvét szokás mostanság adni a dokinak, egyáltalán kell valamit, vagy hogy van ez? üdv mindenkinek mui

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz Mui #397 üzenetére

    Szerintem minden hónapban fizetsz a dokinak, rajta van a fizetési papírodon. Ha tényleg normális a végén esetleg egy 5k-ssal megköszönném neki. Ha van gyereked inkább költsd rá a pénzt.

    90 87.5 87.8 87.5

  • beanae

    csendes tag

    válasz Mui #397 üzenetére

    Szia!

    Nekem májusban volt, és 10 ezret adtam , a környezetemben mindenki ennyit adott, állítólag azért ajánlott adni.

    Üdv:Andy

  • nat

    senior tag

    válasz Mui #397 üzenetére

    Én 20k adtam,de csak a gégésznek.
    Utólag rájöttem,hogy az altatóorvosnak,meg a nővéreknek is kellett volna adni. :F
    Nem kell adni,hanem ez jó-rossz magyar szokás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák