Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zed44

    tag

    válasz Bass #1645 üzenetére

    Bocs, talán jobb későn, mint soha... :B Az a helyzet, hogy egy időre felfüggesztettem ezt a ''projektet'', így ritkábban vagyok errefele...

    Szóval, akkor van értelme belefogni sztem, ha állandó fényt is szeretnél kapni (mert tapasztalatom szerint vaku mindenképp kell, +diffúzor persze).
    Nekem FZ20-am van, ha ''M'' módba kapcsolom 7,3-as rekesz és 1/200-250 idő mellett nem látok semmit az lcd-n (kivéve ha erős napfény van). Ezért lehet hasznos az állandó fény, így ha nem is tökéletes, de mégis hasznavehető élőképem van (nyilván ez az én körlámpámra igaz, és a dcr250 nálam kb. 12cm-es tárgytávolságára!!).
    Egyébként árammal táplálom, egy Skori féle kapcsolóüzemű áramgenerátorral ( [link] a lap alján), 6V/1,2Ah-s zselés akkuról (kipróbáltam előtte két másik ák.-t is, de ez vált be leginkább). Persze nem fontos az ág., meg lehet oldani sokkal egyszerűbben is, a topik elején van pár jól használható link, pl. #350, #357. Ott az előtétellenállásos megoldáshoz rajzokat, fotókat is találsz. Ág. rajzokat egyébként -többek között- a terminal fórum bringavilágítás topikjában találsz ( [link] ), de készen is beszerezhető.

    A diódákat kell jól kiválasztani! Ez a legnehezebb sztem. #981-ben íram erről pár sort. Az ott javasolt 24-32db Jeled50k -val (20fokba sugároz, kb. 4-5lm-es lehet) tűrhető eredményt kapsz. Ennél valószínűleg lényegesen jobb lesz, ha 10-12db -ot használsz ebből [link] (most talán ezzel próbálkoznék). Ezeknek a fénye is jobb, kevésbé hideg. Ebből a típusból 1db-ot próbaképp beépítettem, jelentősen növeli a fényerőt, pedig csak 90mA-t adok neki (ekkor a diódán 3,01V-ot mértem. A dióda részletes adatait a linken megtalálod. E diódát -a nagyobb áramfelvétele, ill. ebből adódóan az előtéten keletkező nagyobb veszteség miatt- már talán célszerűbb kapcs. üz.ág.-ral táplálni).

Új hozzászólás Aktív témák