Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Heng®

    tag

    válasz Blackmate #37 üzenetére

    Köszi a méretet. Közben nyaralok így kicsit kevesebbet foglalkoztam a témával.A Te megoldásod is nyugodtan írd le, h hogyan készültbár attól tartok kicsit bonyolultabb, mint felragasztani egy matricát.

  • Blackmate

    senior tag

    válasz Blackmate #37 üzenetére

    Akkor leírnám, hogy én hogy csináltam:

    Hozzávalók:

    - 1db átlátszó, levonós fólia 100 .-
    - 1db satírozós betűsablon 140 .-
    - 1db satírozós számsablon 140.-
    - olló, sebbenzin vagy alkohol

    A levonós fólia, és a sablonok mind kaphatók papír-írószer boltokban. Azt a levonós fóliát gondolom mindenki el tudja képzelni. A sablonokrók ejtenék pár szót, mert arról én se hallottam eddig, mert a boltban mutatták meg nekem. Úgy kell elképzelni, mint egy levonós matricát, és ha lehúzza az ember, akkor lesz egy átlatszó fólia, rajta a betűvel/számmal. Ráragasztja az ember ahova akarja, és elkezdi satírozni mint az őrült ( erről kicsit bővebben később :) ). Ha megfelelően csinálta, akkor lehúzva a fóliát ott marad a felületen a betű vagy szám kontúrja (csak a betű vagy szám és semmi más). Egyébként a betűsablonon van egy két karakter is, pl.: *, / de pl. a @ és az € csak a számsablonon vannak.

    Gyakorlatilag ena fent leírt dolgot csináltam, és mint a képeken is látható én gyakorlatilag erre raktam rá azt az átlátszó levonós fóliát, hogy megóvjam a felragasztott betűsablont.

    Néhány tanács:

    A rárakás előtt érdemes sebbenzinnel, vagy alkohol-lal megtisztítani a billentyűt, mert ez eltávolítja a zsírokat, így jobban rátapad a matrica.

    A satírozásoz eleinte vastag fejű ceruzát és tollat használtam. Ezzel az volt a baj, hogy ha nem csináltam rendesen meg, akkor amikor a fóliát húztam le jött vele a betű is, vagy egy része. Külön kedvenceim voltak az ékezetes betűk főleg az ''Ü'', ''Ö'', mert szószerint rimánkodni kellett, hogy a pöttyök ott maradjanak. Ha egyébként túl erősen (mint az őrült) satíroztam, akkor meg szószerint elvágtam az egész mintát és ugyancsak sz@r lett az egész. A vége felé már egész belejöttem, és nekem a tuti a fülpiszkáló volt. Relatíve nagy a felülete, így jól rá lehet vele nyomni a sablont.
    Aztán ha minden jól ment lehetett imádkozni, hogy lehúzáskor ne jőjjön fel a betű kontúrja. Nem mindig ment elsőre. Volt olyan betű, aminek 4-5-ször futottam neki. De végülis meglett :DDD. Aztán ha kész volt minden jöhetett rá az átlátszó fólia. Ez már csak levezetés volt a betűhöz képest :). Az eredmény pedig látható a képeken. Összeségében egy olyan 5-6 órát biztos eltöltöttem a 27-28 karakter felragasztásával.

    Remélem érthető voltam, ha mégsem nyugodtan kérdezzetek :D.

  • balco

    aktív tag

    válasz Blackmate #41 üzenetére

    Egy barátom is ilyesmit csinált, de ő védelemként (köröm)lakkot kent rá, nem matricát!

    Egyébként a topikcímben még nem tűnt fel senkinek a hiba??

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák