Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz lsc #1064 üzenetére

    "ráadásul gondolom volt családjuk is"

    Ennek tudatában kellett volna megülni a seggükön. A kutya nem szólt hozzájuk, senki nem basztatta Őket. Akkor meg mit verik magukat?

    Érdekes, hogy az arabok bármit csinálnak, az mindig szabadságharc. Pl szabadságharcosok eltérítik az Őket rabszolgasorsba kényszerítő repülőgépeket, esetleg fel is robbantják őket, vagy belevezetik néhány épületbe. És egyből hősökké válnak... Persze komolyabb katonai célpontokat ezek a "hősök" nem mernek megtámadni, nyiltan legalábbis biztosan nem. A maoista gerillák legalább kard-ki-kard nekimentek az ellen hadseregének mindig, nem takaróztak a saját civiljeikkel, és nem az ellen civiljeit támadták. Őket lehet tekinteni szabadságharcosoknak, de az ilyen sunyi barmokat nem.

    Jelen eset persze más, itt katonai célt támadtak. A meg volt olyan pofátlan, hogy megvédte magát, és eközben a támadók egy része elesett.

  • Gyantusz

    tag

    válasz lsc #1064 üzenetére

    A "rongyfejű" egy brit SAS-katona tollából származik (bővebben Andy McNab: Hívójele: Bravo Kettő Nulla). Használatát nem feltétlen degradálónak szánam, a muszlimokat jellemző fejfedők szinonímája. Használatával egyértelműen kifejezhető az illető vallási hovatartozása. Alapvetően igaz amit írsz: a saját ideológiájuk szerint szabadságharcosok, de igen gyakran a "tálibok" - ha nem baj én nem nevezném őket "tanulóknak" - és haduraik által megfenyegetett, megfélemlített afgán honpolgárok, akiket nemnagyon lehet szabadságharcosoknak, mint inkább szerencsétleneknek nevezni. Klasszikus és tipikus eset, hogy rendre nem azok halnak meg, akik uszítanak, hanem aki "belekeveredik", előbbi rohan el/emigrál legelőször, mint ez a történelemben már annyiszor igazolt tény. De ez nem is kérdés.

    Nevezett konfliktusoknak van egy kronológikus idősíkja, kéretik nem külön kezelni őket:
    Koreai háború után Észak-Korea kellően elszigetelődött.
    Afganisztáni polgárháború és szovjet intervenció->Pakisztán-indiai konfliktus szintén összeforr.
    Iraki válság->Irak-iráni háború->Öbölháború->2003-as iraki háború
    Szomáliai polgárháború és népírtás.

    A nemzetközi(/kül-) politika szerves folyama, önállóan nem értelmezhetőek teljeskörűen, bármely oldalról nézzük is.
    Mára nyílvánvalóvá vált, hogy a destabilizált helyszíneket nem szabad a fejlett társadalmaknak szó nélkül hagyniuk. Az ügy, hogy stabil, azaz kiszámítható politikai rendszerek működjenek ezen területeken globális érdek! Ezt a repülőgép-terrorizmus és a kereskedelmi útvonalak veszélyeztetése (pl. Szomália), azok megoldásaira tett kísérletek jól példázzák.
    Egy-egy ország, vagy katonai szövetség fegyveres ereje véges. Nem lehet ott mindenhol és nem avatkozhat be az összes destabilizált térségben. Noha egyébként titkosszolgálati és "különleges műveleti" szinten nagyon sok ilyen "fedett" tevékenység zajlik.

    #1072:
    Az öbölháború azért maradt "félbe", mert az ENSZ BT csak Kuvait felszabadítását hagyta jóvá. Ezt követően, hogy szavatolják a térség biztonságát és az ENSZ fegyverellenőreinek munkáját, Irak felett repüléstilalmi zónákat jelöltek ki (USA, brit, francia, szaúi) szintén ENSZ BT-határozat alapján. Miután a franciák érdekei sérelmet szenvedtek, 1998-ban felhagytak a "bulival".
    Ha az USA-nak figyelme elhagyta volna Japánt és Szomáliák, ugyan miért volna lassan egy vadászezred az okinavai Kadena légi támaszponton? Pluszban egy csapásmérő flottakötelék rendszeres a térségben. Szomáliát szintén elszigetelik a NATO-flottakötelékek. (a magyar elég virsli és rosszul is van fordítva).

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák