Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Callme

    tag

    válasz Kleroo #5115 üzenetére

    Akkor lehet hagyom a resetet...maga a hangerő nem lesz nagyobb, de a basszus tutira nagyobb lesz, ha másik hangkártyám lesz...mert az nem igazán normális, hogy kipipálom a bass redirection-t, és leveszi a basszust, ha meg kiveszem a pipát, akkor rátolja, de recsegnek tőle a hangszórók :S Meg ahogy kötöttem be, először jó volt, aztán a sub/center kimenet elmozdult, akkor sisterget..aztán újra megigazítottam, akkor jó volt...hiába, már 4 éves a hangkari:S :D
    Vagy ezt a bass redirection dolgot megoldhatja egy másik driver?

    PSN ID: CallmeEighty8

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Kleroo #5115 üzenetére

    'de ettől függetlenül , még így is alig értem hogy csinálják ezt "vacak" 12 wattos hangszórók) :DDD'

    Érzékenységből, nem erőből. Ez autós hasonlatban így nézne ki: Nekünk van egy 1.4 8V 60LE AEX motorkódú Seat Cordoba, 13 sec alatt van 100-on 4000-nél történő elváltásokkal, egy 1.4-es 16V-s Astra G 90LE ami 100kg-mal nehezebb ugyanennyi (max. 1mp-vel hamarabb van fent 100-on) 6000-nél történő elváltásokkal. Hogy lehetséges ez? Sokkal fejlettebb motor, 50%-kal több lóerő 10%-kal nagyobb súly, mégis csak max. 10%-kal jobb gyorsulás. A gyorsulás 100 felett már kiegyenlítődik, a végsebesség is csak max. 10% az Astra javára. (sebességet GPS-el mérjetek) A kulcsszó: nyomaték, amit zenében érzékenységnek hívunk. A 8V-s motoroknál 2000-2300 fordulat körül megjön a nyomaték, a 16V-s motoroknál 3500 körül.

    A hangtechnikában is ugyanazt látni, mint az autógyártásban. Régen nem volt annyi kommersz termék mint most. Autós hasonlatra visszatérve a 16V semmiben sem különb mint a 8V, maximum annyiban hogy többet eszik. A különböző emissziós normákkal és a katalizátorral nagyon visszafogják az autók teljesítményét. Erre csak azt tudom mondani: Lada Forever! :)

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Új hozzászólás Aktív témák