Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Tsebacsi #180001 üzenetére

    Nyilván van olyan szakma amit nem fizetnek meg, nekem is van olyan ismerősöm aki inkább elment vidéken biztonsági őrnek, mert rendszerüzemeltetőként kevesebbet kapott volna.
    Kint valóban jobb a szociális biztonsági háló, de ehhez kell az is itthon, hogy gazdasági analfabéta az emberek többsége, illetve a régi jó feketén minden jobb felfogás. Sok mindent kéne csinálni, és lassan haladnak a dolgok - kivéve ha kerékpárutat kell kijelölni -.

    Asszony is nekiállt másodállásban egy másik karriernek, én is elkezdtem tanulni, 2 gyerek mellett rohadt nehéz, de másképp nem lehet előrébb jutni. Hacsak nem vagy csókos vagy nem robbantasz bankot. :D

    Nekem meg a szomszédaiddal sajnos peched volt, elmondásod alapján szimplán retardált, de ilyenek mindenhol vannak. :(

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Tsebacsi #180001 üzenetére

    Én azért mentem ki, mert itthon 21 évesen már konyhafőnök voltam és napi 12-16 órában dolgoztam és 4-5 év elteltével láttam, hogy így sem jutok egyről a kettőre (14 éves koromtól dolgoztam szakácsként). Elkezdtem telente kijárni Ausztriába, eleinte ugyananyit dolgoztam kint is, de konyhai kisegítőként 1,5* annyit kerestem, mint itthon konyhafőnökként. Megtanultam a nyelvet és szakácsként napi 2*4-5 óra munkával kerestem 2*annyit, mint itthon, és nem alacarte, hanem szállodában. Onnantól már télen-nyáron kijártam párommal.
    Összekapartunk egy házra valót 10 év alatt, felújítottuk, még egy szezont lehúztam és hazajöttem. Azóta csak vegetálunk, pedig párom itteni viszonylatban jól keres, meg én is, de még tartani a dolgokat is nehéz itthon, nem hogy előre jutni :( ja meg nyaraltatunk is.
    Szomszédok: 2013- ban vettem a házat, azóta a szemben lévő 3 házból 2-ben más lakik, a jobb oldali szomszéd másik, a bal oldali ua.
    A szemben lévő házat én adtam el, jól megválasztva a szomszédokat :DDD
    Amúgy ez nem annyira jellemző édesapámék haza, a szülői ház, jobboldali, baloldali és szemben lévő szomszéd ,több generáció óta ugyanazon családoké :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • Integrale

    veterán

    válasz Tsebacsi #180001 üzenetére

    Ki kell költözni valahova, ami szerinted/kozvelekedes szerint jobb, es kiprobalni. Hulye, ugyetlen, idegbeteg, stresszes, frusztralt mindenhol van.
    Mashol mas fog idegesiteni, maximum csak sok ev elteltevel jossz ra/veszed eszre, amikorra felszivott annyira az adott orszag kulturaja/burokraciaja, hogy el tudd donteni, hogy ez elheto e vagy sem.
    Ir, kanadai es ausztral rokonok (szarmazasuak es ott eloek egyarant) mindig megjegyzik, hogy mennyire szep orszag, milyen kedvesek az emberek, rendezett es tiszta Bp es az orszag. De csak ennyit lat ebbol, nem megy be egy okmanyirodaba ugyetintezni, ahogy Szloveniaban te sem ezzel kezded a hetet. Ok azt szoktak meg, te ezt. A problema onnan indul (szerintem), hogy amig ok elegedettek azzal, amilyuk van, addig itthon a jo sem jo, nincs eleg, csak a feszenges es az elegedetlenseg.

    Romania annyira jon a nyakunkra, hogy az ottani ex munkatarsak megkerdeztek, hogy mi a fszert nem jo nekem itt? Ha ok itt elnenek, nem vagynanak el, mert Romaniahoz kepest mar ez is nyugat.

    [ Szerkesztve ]

    "Bad reklám is reklám too"

Új hozzászólás Aktív témák