Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grizzly34

    kezdő

    Szép napot minden kedves itt lévőnek! :)

    Szeretném a segítségeteket kérni! Nem vagyok túl jártas a témában még sajnos.

    Adott egy RTX 3090 ami 1,5 hete megy hibátlanul Nicehash+phoenixminer (Itt fel is tenném azt a kérdést, hogy érdemesebb lenne-e átállni konkrétan ETh bányászásra (Tudom itt is azt túr, csak, hogy abba is történjen a kifizetés. Ahogy néztem heti 14 euroval többet hozna kb.)

    A főbb problémám az, hogy 1,5 hete fut hibátlanul az egész. De a napokban olyat csinál, hogy random időközönként lefagy a windows. Értem ezt úgy, hogy működik az egér stb. a program is fut. De ezt csak appban látom, mert itt a gépen már nem frissül. Ha elindítok bármi programot akkor fekete/fehér lesz és be sem lehet zárni, Nicehas-t sem lehet lelőni. 85%-ban újra tudom indítani egérrel, de van, hogy csak a reset segít. majd megy tovább. Alapból mikor stabil volt 800Mhz volt ráhúzva a memóriára és 82%TPD alatta már lassult -275/250mhz core. Így ment 115Mh/s-el ha Fut a Hwinfó. Ugyanis ha nem, akkor 116.5 (Nem tudom ezt más is tapasztalta-e?!) Majd feltettem 900mh-re a memóriát és stabil 116-117,5 volt attól függően ment-e a Hwinfó. Így is ment napokig. A memória junction 104-106 fok. Ezen mókoltam annyit, hogy tettem cpu toronyhűtőt a backplatera pasztával, meg egy tonna ventit. Így 94-98 fokos 20 fokos szobában. Majd lassítottam 750Mhz-re a memóriát de így is megállt. A Vicc az, hogy 1100-al is stabilan megy 119,5 Mh/s körül de nem akartam addig rántani. Jobb a békesség alapon. Ezt a fagyást mitől csinálhatja? Valami tipp, hogy mit próbáljak ki? Jó pár dolgon már túl vagyok. De nagyon bosszant. Nagyon szépen köszi a helpet előre is!! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák