Hirdetés

Aktív témák

  • ubyegon2

    Topikgazda

    Linux Mint Tara Cinnamon telepítés utáni 1. lépés

    Frissítsük a rendszerünket!

    A frissítést első alkalommal célszerű a Frissítéskezelő használatával végigcsinálni. Pár lépésben ezt írom le:

    A rendszer alapból elindítja a mintUpdate segédprogramot, amit a boot után a panelen megjelenő kis pajzs ikon jelez:


    (a képen látható a kék közepű pajzs jelzi, hogy van frissítendő csomag)

    A Frissítéskezelő a felső részen látható figyelemfelkeltéssel hozza tudomásunkra, hogy készítsük el a Rendszervisszaállítási pontot a TimeShift program segítségével. Ha nem akarjuk elkészíteni a visszaállítási pontot, nem kell vele foglalkozni, akár ki is kapcsolható a figyelmeztetés.

    Lehetőségünk van kiválasztani az Automatikus frissítés-t A Szerkesztés/Beállítások menüpontnál:

    Most azonban a manuális frissítést fogjuk alkalmazni. Első lépésként beállítjuk a Szerkesztés menüponton belül a Szoftverforrások-ban a hozzánk földrajzilag közelebb eső tárolókat, mint látható default-ban ez a két tároló van beállítva:

    Rákattintunk az első sorra, majd a rendszer szépen sorba rendezi sebesség szerint a tárolókat, válasszunk egyet belőlük, majd a következő sornál ugyanezt megcsináljuk. Ezt követően megjelenik egy értesítő sáv, hogy kattintson az OK gombra a Rendszerbeállítások frissítéséhez, tegyük ezt.

    *********************************************

    (A rendszer tárolóinak majd magának a frissítésnek a végrehajtásához szükséges a felugró ablakban megadni a jelszavunkat)

    *********************************************

    Amikor bejön a Frissítéskezelő ablak, célszerű először rányomni a Frissítés gomra, majd a pillanatok alatt lefutó frissítés után a Telepítés gombbal indítjuk el magát a frissítést, most már a beállított közeli tárolóhelyről fog megtörténni.

    Attól függően, hogy mennyi és milyen csomagok frissülnek, pár másodperctől néhány percig tart maga a folyamat és nem kell újraindítani a rendszert, ha vége a frissítésnek.* (ez általában igaz a frissítésekre, de ha fő rendszer komponenseket érintő frissítés van, kernel, mesa, akkor célszerű egy újraindítást csinálnunk)

    Ezt láthatjuk a Frissítéskezelő program ablakában:

    Röviden ennyi, a rendszerünk frissült, használhatjuk tovább! :)

    A panel is jelzi ezt:

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák