Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • PWR

    aktív tag

    Hello,
    lenne egy-ket kerdesem, melyekben talan tudnatok segiteni, hogy egyaltalan milyen iranyba induljak el.
    Problem number one:
    Van egy ikszpe’ home ethernettel összekötve egy masik , redhat9-es geppel. A cel az, hogy a win-en megosztott mappakat lassam a redhaton es forditva, a linuxon megosztottakat a win-en. Samba-t telepitettem es konfiguraltam, eddig az müxik, hogy Win-en latok mindent, amit kell es redhat-on fel tudom mountolni a megosztott win-es C meghajtot. A wines gepen harom particio van, C az elsödleges a többi meg kiterjesztett particion van. A mountolashoz a „mount –t smbfs //gepnev/C /mnt/C“ parancsot hasznalom. Ha vmelyik logikai meghajtot (D vagy E) akarom mountolni, no such a share üzit küld. Ilyenkor pl a „mount –t smbfs //gepnev/D /mnt/D“ –t irom be tehat csak a meghajto betüjeleket irom at. Azert nem müxik, mert nem elsödleges particiot akarok mountolni vagy vmi mas oka van?

    Üdv

  • PWR

    aktív tag

    Problem number two:
    A redhatos gepen van egy modem. Szeretnem, ha a win-es gepre nem kene attennem, ha azon akarok netezi. Söt, esetleg meg egy, a linuxos gepre kötött masik win-es gepen is nüködhetne a modem „atcipelese“ nelkül. Na itt mar nem tudom, hogy merre es hogyan. Gondolom gateway-nak be kell a win-es gepen allitanom a redhatos gepet es a redhaton meg talan DNS-t köne telepitenem??? Mivel tudok gateway-t csinalni a redhaton?

    Üdv

  • PWR

    aktív tag

    Problem number three:
    „tovabb bövitettem“ szuperhalozatomat, a redhatos gepbe bekerült meg egy halokari es ez megy szülök gepe fele. Erre reszben azert van szükseg, hogy ha sikerül a modemes megosztast osszehoznom, akkor oda se kell athurcolni a modemet meg azert, mert marhara tetszene, ha össze tudnek hozni hub nelkül egy haromgepes halot. A ket kartya kapott ket c osztalyu cimet, 192.168.10.10 es 192.168.10.20. Igy egyszerre csak az egyik gep fele van communication, a masik geppel csak akkor van kapcsolat, ha a masik halokarit inaktivalom(?). Miert? Vegül ugy sikerült ezt a problem-et reszben orvosolnom, hogy a masodik kartya IP cimet atallitottam 192.168.20.10-re. Igy mindket gepet meg tudom pingelni anelkül, hogy a masik kartyat inaktivalnam es a redhat megosztasai latszanak anyameknal is meg az ikszpemen is. Muszaly ket külön alhalozaton lenniük? Nem lehet egyszerre mindkettö 192.168.10.x? Ees a legnagyobb rejtely szamomra, hogy hogyan tudom az ikpemröl latni anyamek gepet? (ha most megpingelem, request timed out.
    Barki barmilyen kis hasznalhato infoval hozza tud jarulni elörehaladasomhoz, nagy segitseg lenne szamomra es elöre is köszi.

    Üdv

  • PWR

    aktív tag

    válasz L3zl13 #5 üzenetére

    thanx, netezes alatt http-t ertek, modemmel nem allok neki komolyabb letölteseknek. megnezem ezt a squid-et.

    Üdv

  • PWR

    aktív tag

    válasz DeX #10 üzenetére

    ha a ''régi valami '' elirasra gondolsz, akkor vagom, mi van :D thanx

    Üdv

Aktív témák