Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apaxp

    senior tag

    Korábbi verzióval ismerkedtem és a néhány igényem kivételével egész jó.
    Ami nem tetszik, hogy egy logitech m560-as egeret is csak buta 3 gombos egérként lehet használni.

    Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

  • Apaxp

    senior tag

    válasz fatpingvin #24 üzenetére

    Nem vagyok okostojás és csak kirándultam a linux mint világában, de azt tudom hogy ha csak alapokra kell (net, office social media, video) otthonra tökéletes. Komolyabb munkára viszont tanulni kell, és még így is vannak olyan programok, amik csak win alatt működnek egyszerűen.
    Otthonra, faék egyszerű és sokkal biztonságosabb mint a win. Az más kérdés hogy aki hosszú évek óta windowst használ, annak a megszokott dolgok nagyon tudnak hiányozni

    Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

  • Apaxp

    senior tag

    Kb. egy évvel ezelőtt kísérletezgettem a mint 20.x mate és cinnamonnal. Meg egy rövid kirándulás erejéig az ubuntuval.
    Egyszerű felhasználó vagyok, alapfeladatokra használom a laptopot.
    Ami tetszett: hogy, akkor még hdd-re telepítve is gyorsabb volt a gép indulás. Szinte minden alap program felment a telepítéskor. Ha valami más kellett, akkor a tárolókból egyszerűen felrakható volt, és telepítéskor rögtön jelzett, hogy mire lesz még szüksége. Nem kellett remegni a vírusoktól.
    Ami nem tetszett: előrébb írtam hogy a vezeték nélküli egeremet sok segítséggel sem sikerült számomra megfelelő működésre bírni. Azért már ne kelljen egy másik oprendszeren tökéletesen működő hardvert lecserélni, hogy mosolyogjon a pingvin.
    Számomra fontos hogy minden helyzetben működjön a képernyő billentyűzet. Nos a mint, és az ubuntu sem tudta ezt biztosítani.Voltak szövegdobozok, amikbe képtelen voltam írni.
    A mint fórumon voltak elhivatott emberek, akik rendkívül sokat segítettek, de nekik is megállt a tudomány.
    Elhiszem hogy a legalapabb felhasználásra (net, video, zene) és nagy tudású szakembereknek tökéletes, de számomra az igényeim miatt sajnos felejtőssé vált. Nem azt vártam hogy minden olyan lesz mint a windows, de ami a windowsban alap, az azért működhetne a pingvinnél is.
    Bocsi hogy hosszú lett.

    Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

  • Apaxp

    senior tag

    válasz fatpingvin #204 üzenetére

    nézz meg egy átlag nyuggert...
    Nos én átlag nyugger vagyok. Soha nem okozott gondot egy driver felrakása windowson. Amikor a linuxal kísérleteztem, ott is a problémáim zömét gugli barátunk segedelmével megoldottam. De az emlegetett egér only win driverrel rendelkezik és elég sokáig próbáltak mindenféle ötlettel segíteni a linuxot hosszabb ideje használók, és mégse sikerült. A probléma másnak nem volt gond, nekem igen. De ezért nem dobtam ki egy 16ezres egeret.
    A képernyő billentyűzet problémát is elég sokáig sok ötlettel próbáltak segíteni és az sem jött össze. Pedig az onboard egy linux alap progi, de másikkal is próbálkoztam, ami szintén nem volt jó minden helyzetben.
    Szóval lehet itt sok mindenre magyarázatot adni, de annak akinek egy képernyő bill nem működik jól, és szüksége van rá, annak a linux sajnos alkalmatlan op rendszer. Így kénytelen tovább használni az ablakos rendszert. Mindaddig amíg a hardver gyártókat nem kényszerítik rá, hogy a drivereket meg kell írni az alternatív op rendszerekre is, addig meg vadászni kell azokat a hardvereket, amik linuxhoz is jók. Utána meg ott lesz a probléma, hogy xy számtech boltban a szakértő eladó sem tud segíteni. Nem véletlen mert ő is winen nőtt fel.
    Szóval nyuggerként próbáltam linuxra megtérni, de egyszerű felhasználóként jobb a bekapcsolom, működik rendszer, mint egy bekapcsolom, majdnem minden működik. :)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

  • Apaxp

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #434 üzenetére

    Egy Mint telepítéshez nem kell olvasni, egyszerű mint a faék.

    Na ja. Csak fusson bele a szegény user egy acer laposba, amire dualbootot akar win10 mellé GPT-vel. Kezdhet is olvasni mit kell és hogyan beállítani. Ja és néhány fejvakarás melletti "ima" :D

    [ Szerkesztve ]

    Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

  • Apaxp

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #445 üzenetére

    Nem is az uefivel van gond acer laposon, hanem az acer lelkivilágával. Acer bios variálással indul. Biost le kell jelszavazni, utána biosnak megmutatni a linux boot fájlokat. Ha már tudja az ember mikor hova nyúljon, akkor nincs gond. De itt arról írtak hogy milyen könnyű linuxra váltani. :D

    Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

Új hozzászólás Aktív témák