Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F34R

    nagyúr

    válasz zoltanz #21758 üzenetére

    Nekem nem lesz erdekes.. egyelore jol helyen van. :D tudom vaskalapos vagyok, de X meg mindig jobb nekem.

  • Frawly

    veterán

    válasz zoltanz #21758 üzenetére

    A Waylandet támogatom, mert az egyszerűbb, de a „komolyabb” fájlrendszereket nem. Nincs velük bajom, használtam pl. btrfs-t is, meg elismerem, hogy nagy tudású az OpenZFS is, de nekem, mint mezei felhasználónak bőven elég desktopra az a fajta „komolytalan” fájlrendszer, mint az ext4, alap, egyszerű, mint a szög, de cserébe iszonyat gyors, meg nincs nagyon funkció rajta, ami eltörjön. A komolyabb fájlrendszerek szerverre kellenek, ahol kell a magasabb szintű adatintegritás, rendszeres snapshotok, stb.. Nekem, komolytalan felhasználónak nyűg a túlzott komolyság, meg extra hardened beállítások, csak a bloatsági szintet növelik úgy, hogy semmi szükségem nincs rá.

    Egyébként meg az X sem fog sehova menni, mert rengeteg alkalmazás van, amit csak X-re írtak, és annak futnia kell. Tehát ez nem úgy lesz a Waylandnél, hogy egyszer csak bejön, és onnantól vége minden másnak.

    Amúgy most hétvégén repül a gépről az Artix, most az NTP problémázott, nem tudta az órát beállítani (pedig kapcsolókkal meg volt adva neki a magas prioritás, meg hogy akármekkora időugrást csinálhat), nekem kellett hwclock -s segítségével kierőszakolni. Ilyet még nem pipáltam. Pedig az általam évek óta használt, de mára lebutított OpenNTP-d is dobom. Sajnos pain in the ass, mert a hétvégén nem terveztem újratelepítésre időt szánni, de ez van, egyelőre megy vissza a vanilla Arch systemd-vel. Kezdem belátni, hogy ennek a systemd-ellenes harcnak semmi értelme nincs, magamat szopatom vele, úgy, hogy semmi előnyöm nem származik belőle, mert hiába használok systemd-mentes disztrót, mivel minden systemd-re dependel, futnia kell a háttérben mindenféle elogind, openrc-poetteringd, pöcsömtudjamilyend moduloknak, ami a bloatságot úgyis megnöveli, de még szívok is miatta, mert dolgok eltörnek annak hiányában, hogy nem valódi systemd fut. Annyi erővel már akkor fusson az igazi systemd, minden probléma nélkül fog menni, bloat, de nem bloatabb, mint nélküle. Továbbra is utálom, de beláttam, hogy felesleges széllel szemben hugyozni, egyedül kevés az ember átlag desktop felhasználóként ahhoz, hogy ellenálljon egy ilyen hatalmas linuxos tendenciának. Itt a user izmozhat, feltehet bármilyen initrendszert, minimalizálhatja a rendszert olyan erősen, hogy vért vizel, akkor se fog segíteni rajta :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák