Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tvamos

    nagyúr

    válasz _Dumber_ #1458 üzenetére

    Hat arra, amit irsz, en nem vennem egyiket se, se Nvidiat, se AMD-t, mert en sz..tam mindkettovel. (Csak amugy meg nekem minden eddigi gepemen fagyott az Altium designer, kiveve az nVidiasakon.) Szoval... mivel kellett az Altium, ezert nVidias lett. De ez a video kapcsolgatos okorseg... ezt nem sikerult jol kitalalni.
    De ha most kellene notit vennem, lehet megvennem a legjobb i7-et (M-est, de lehet, hogy U-sat) integralt videoval, oszt jo'van, mert ezzel a geppel folyamatos a szivas Linux alatt. (Az egy mas kerdes, ha futna mondjuk egy Dell Precision M3800-ra... akkor azt vennem, nVidia Quadro-val, az ziher!)

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • Rimuru

    veterán

    válasz _Dumber_ #1458 üzenetére

    "Amit meg Te írtál abból nekem az jön le, hogy ott 2 videokártya van, és ha ki van kapcsolva az intel akkor nincs az nvidiaval gond." Mondhatjuk úgy hogy csak egy kártyám van, Intel hardveresen van tiltva, ezért nincs Optimus (az előnyeivel és hátrányaival együtt). Ismerősnél pl nem lehetett beüzemelni az nvidia kártyáját egy bug miatt (nem tudom azóta javították-e), így ott egyedül maradt az intel.

    "Szóval. Ha grafiga terén Irodai célokra + net + minimális multimédia (játékra egyáltalán nem) használom" Ilyen esetben szerintem kb mindegy hogy mit vesz az ember, csak képet adjon. :DDD

    Másik homályos pont, hogyha mégis Nvidia vagy AMD lenne akkor melyikkel szívnék. Nagyon úgy fest, hogy az én céljaimra elég lenne a nyilt driver, Ha nyílt drivet használnál szerintem AMD lenne jobb választás, beindultak ott a dolgok, viszont zárt driver esetén az nvidia még mindig jobbnak tűnik. Próbálgattam a nyílt és zárt drivert egyaránt és addig amíg támogatott lesz normálisan a zárt is azt fogom használni (ha kihasználom ha nem), a notebook hőmérsékletét is befolyásol(hat)ja.

    "de hallottam már olyat, hogy az én gépemmel hasonló öreg nvidiak, vagy AMD-k, már rosszul támogatottak, és kell a zárt driver)." Nyílt driverrel nem nagyon kell gondnak lenni, sőt jobb is. A zárt driverrel sok kompatibilitási gond lenne, főleg egy olyan rendszeren mint az Arch. Nálam egy ATi Radeon 9600 megy simán ez meg ugye már több mint 10 éves.

    Konklúzióféleség: Neked valószínű tényleg elég lenne az intel is, más esetben ha lehetséges szerintem zárt driver előnyösebb (Nvidiánál biztos), későbbi támogatás szempontjából nem félnék egyik kártya esetén sem (a nyílt driver az elérhető marad)

    Vigyázat, csalok!

Új hozzászólás Aktív témák