Keresés

Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Carasc0 #15693 üzenetére

    Gondolom onna, hogy elkezdte használni, ha gondba ütközött, akkor megkereste az interneten a megoldást.

    https://www.coreinfinity.tech

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Carasc0 #15693 üzenetére

    *0 Linux ismerettel kezdtem, talán nem is láttam működő Linuxot korábban.

    Hát ez onnan jött, hogy a 8.04-es Ubuntu megjelenésekor jött egy IT cafe cikk a beszélő Linuxról (képernyőolvasós Ubuntu 8.04) ami pont jónak ígérkezett idős nagyszüleimnek, 0 számítógépes ismeretek mellett. Feltettem, aztán a jelentkező problémákkal (régi P3-as és az apci módok kérdése) meg mentem itt az Ubuntu fórumba, ahol rendszerint sh4d0w vagy Vladi tudta a megoldást.
    Egy ideig elvoltam a rendes Ubuntuval, mindig volt valami nyűg vele, meg mindig igyekeztem gyorsabbá tenni pl. a bootolást, így fórumozás, meg megoldás keresés és szép lassan jöttek az információk.

    Később kipróbáltam több másik, nem Debian alapú disztrót is, aztán előkerült a C programozás fősulin (villmérnöki) amit teljesen Linux alapon tanultunk, amitől jóval egyszerűbb volt (még az informatika oktatás első része is azon ment), később már az ARM cuccok miatt a Debiant használtuk és vele saját laptopot órán, de itt sajnos elfogytak az órák, lassan véget ért a fősuli.
    Ekkoriban átmentem Arch alapokra, mert pár bug miatt a Debian nem jelentett használható alternatívát nekem, aztán szakdogámba meg mivel soros portot is kezeltem, ott adta magát a Linux használata, sokkal egyszerűbb a Winnél ezen a téren. Az igaz, hogy a bash és AWK scriptek nyelvezete számomra piszok nehéz, de abban meg pl. Bambano segített sokat a shelles topicban.

    Ha mai fejjel kezdenék neki a Linuxozásnak, akkor valamelyik Arch alapú disztrót választanám, a nagyon jó arch wiki miatt.

    Röviden ennyi az én történetem, fórumozni meg szeretek, így ha olyan kérdést látok amiben tudok segíteni, akkor írok rá valamit.

    Egyszer kaptam egy félig nyilvános könyvet a Linux kernel egyik aktuális verziójának belső lelki világáról, volt pár száz oldal, de sajnos mikor meghalt a vinyóm akkor odaveszett, na abból lehetett volna tanulni. Talán itt a többiek tudják mi a címe.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák