Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz kezdosql #704 üzenetére

    Egyrészt engem felhasználóként érdekel a LO mint ingyenes alternatíva. Használom is évek óta, és eszembe sem jut az MS Office. Persze anno MS Office-ból szereztem a bizonyítványom, és az első időkben szopóka volt, hogy az összes alkalmazható kifejezés és kulcs használhatatlan, mert a LO-nak más a szintaktikája. Szépen lassan megtanultam, amire szükségem volt.

    Nagy hátránya, hogy nincsenek olyan átfogó tananyagok, tutorialok, mint az MS Office-hoz. Legtöbb különleges megoldást kerülőúton, ilyen-olyan pluginok telepítésével kell megoldani, vagy angol nyelvű fórumokat kell túrni és sokat küszködni. De ez nem csak a LO-ra jellemző, hanem úgy általában minden szabad szoftverre. Nincs terméktámogatás, ügyfélszolgálat, hivatalos segédanyag. Csak felhasználók által összegereblyézett wiki.

    Nekem minimális szövegszerkesztésre van szükségem. Néha írok vele egy-egy hivatalos levelet, amit aztán PDF-be mentek és úgy nyomtatok ki a könyvtárban. De még könyveket is korrektúrázok vele. Összetettebb számításokra szeretem a Calc-ot használni, de van benne egy rakás dolog, ami ellenkezőleg működik, mint Excelben, ezért nem is hiszem, hogy lenne valamilyen ultimate megoltás, ami pikk-pakk átjárhatóságot biztosít a két program között. Már csak azért sem, mert az MS Office forráskódja ugye nem nyilvános.

    Ennek ellenére a munkahelyen, amikor arra van szükség, nem felejettem el, hogy kell Excelt használni, és nem származott hátrányom abból sem, hogy megtanultam a LO azon részét, amire nekem szükségem volt. Sok szabad szoftvert használok, és rátudok, hogy fapados, ronda, és néha az ujjamból kell kiszopnom a működését.

    Akinek ez a cécó nem éri meg, kész megoldásokat akar, az megfizeti a kereskedelmi szoftvert, ahol mindent tálcán kínálnak.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák