Hirdetés

2019. július 17., szerda

(#1001) BonFire válasza lev258 (#991) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

"És nálam a cserénél sem tüntet el semmit. Ha pontra keresek, nálam csak a pontot jelöli ki, nem a számot. Nem is értem, hogyan csinálhatná azt.
Nem tudom, nálad mi csinálja, de nálam teljesen jól működik minden."

Akkor konkrét példát mondok, mert szerintem nem érthető, amit írtam.

Feladat: írjon olyan reguláris kifejezést, amivel a következő pontokat szóközökre cseréli.

Példa:
29.900 -> 29 900
14.590 -> 14 590
36.790 -> 36 790
48.190 -> 48 190
27.390 -> 27 390

Erre keresek megoldást.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1002) lev258 válasza BonFire (#1001) üzenetére

lev258
(PH! kedvence)

Szóval a keresés/csere nálad nem játszik? Mindenképpen írni kell rá valamit külön?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 18.04, 2. szezonos amatőr chili termesztő

(#1003) BonFire válasza lev258 (#1002) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Pont azzal szeretném megoldani! Erre keresek kifejezést. Hogy cseréltessem ki vele?

Nem lehet bármilyen pontot kicseréltetni, csak a számjegyek közötti pontokat. Erre hogy keressek rá? Ugyanez a feladat, amikor vesszővel tagolják az ezreseket.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1004) lev258 válasza BonFire (#1003) üzenetére

lev258
(PH! kedvence)

Ha nem gond, ezt írd le mégegyszer. Nem egészen világos még nekem, miről van szó.
Ha azt akarod, hogy a számok ezreselválasztónak ne pontot, hanem szóközt használjanak, akkor a számformátumot kell megváltoztatni és onnantól ez lesz az alapértelmezett.

(#1005) BonFire válasza lev258 (#1004) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Még mindig a Writerről (szövegszerkesztő) van szó. Semmiféle számformátum nincs. A szövegben a szám ugyanolyan karakter, mint az idézőjel meg a vessző.

Naponta kapok árlistákat szerkesztésre, és a megrendelő nem képes felfogni, hogy nincs ezres pont elválasztó, ezért nekem egyesével ki kell cserélni mint a tízezer helyen kézzel a pontot szóközre. Erre szeretnék automatikát.

A Find and Replace-szel nyilvánvalóan nem cseréltethetek le minden pontot szóközre, hiszen akkor az összes írásjelként szereplő pontot kicseréli a szövegben.

Olyan megoldás kell, ami

(keress bármilyen számot)pont(keress bármilyen számot) -> Találat: 9.9
(ne töröld ki a számot, amit megtaláltál és kijelöltél)ide tegyél egy szóközt(ne töröld ki a számot, amit kijelöltél) ->9 9

Most szövegesen írtam le azt az utasítást, ami reguláris kifejezésként keresek. A Wordben volt egy olyan, hogy beraktam a stringet, és akkor nem törölte ki az első kijelölt karaktert. De ebbe nem működik ilyen.

Magyarán (és tényleg nem tudom ennél érthetőbben leírni) a számokat, amit megtalál, azt ne jelölje ki, csak a két szám között talátt pontot, mert ha a szám is ki van jelölődve, akkor el fog tűnni a csere során.

Ilyen is jó

keress két számjegy között pontot
cseréld le a két számjegy között található pontot szóközre

[ Szerkesztve ]

(#1006) lev258 válasza BonFire (#1005) üzenetére

lev258
(PH! kedvence)

Így már világos. Gondolom makró írásával megoldható. Még olvasgatok, találok-e valamit neked.

(#1007) lev258 válasza lev258 (#1006) üzenetére

lev258
(PH! kedvence)

Ez univerzálisabb, de szerintem át lehet írni a te igényedhez.

(#1008) BonFire válasza lev258 (#1007) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Ez se jó, mert az & ugyan békén hagyja, amit megtalált
0.
de utána a megadott helyre beszúr egy szóközt, miután így fog kinézni:
0.+szóköz
És utána egy végtelen ciklusba kerül, mert ha kicserélte, utána újra fog találni egy keresési feltételeknek megfelelő számjegy+pont kombinációt. :F

Így próbáltam:

A
[0-9]
nem is működik, mert az kettő db számjegyet jelöl ki.

(#1009) lev258 válasza BonFire (#1008) üzenetére

lev258
(PH! kedvence)

Erre keress: \.([:digit:]){0}
Csak a pontot jelöli ki a szám előtt.
Szerk.: Még nem tökéletes. A mondat előtti pontot is jelöli, gondolom kvázi null karakter ott a space.

[ Szerkesztve ]

(#1010) lev258 válasza lev258 (#1009) üzenetére

lev258
(PH! kedvence)

Ezt ([0-9]{1})(\.) cseréld $1"szóközre". Az idézőjeles kifejezés helyére valódi szóközt tegyél. A kerek zárójelek miatt lehet hivatkozni a számra és a .-ra $1 és $2 néven a cserénél.
Persze kicsit még teszteld, mielőtt élesben ráereszted.
Ha a mondat végén lehet szám, akkor még érdemes bebiztosítani még egy szám karakterrel a keresésben a . után és arra $3-ként hivatkozni cserénél.

[ Szerkesztve ]

(#1011) BonFire válasza lev258 (#1010) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

:R Köszönöm! Tökéletesen működik. Bár ezt a szintaktikát holnapra tuti elfelejtem, elmentésre meg nem látok opciót. Írjam OneNote-ba, vagy mi legyen vele? Van egy Alternate Find and Replace plugin is telepítve, amiben tudok batch fájlokat szerkeszteni és menteni, csak annak meg nem ez a szintaktikája

Egyelőre elmentem valahová szükség esetére.

(#1012) lev258 válasza BonFire (#1011) üzenetére

lev258
(PH! kedvence)

Ne aggódj, én is ezen a délutánon ismerkedtem meg vele. :DDD
Elvileg ez a regular expression szintaktika makróban is működhet.

[ Szerkesztve ]

(#1013) BonFire válasza lev258 (#1012) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Egyelőre betettem a Sticky Notes-ba. Onnan nem vész el.

(#1014) tomtyi válasza BonFire (#1001) üzenetére

tomtyi
(PH! kedvence)

Te mint tipográfiára kényes valaki, miért így, szóközzel csinálod? Másoknak kell? Vagy ez tényleg egy feladat – mittomén – valami tankönyvben?

乾屎橛 Hobbyjúzer vagyok. People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea. Bill Gates on Microsoft Windows

(#1015) leviske

leviske
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

A 6.2-vel újra elkezdtem aktívan használni a LO-t Windows-on és meg voltam döbbenve, hogy mekkorát fejlődött sebességben és stabilitásban. A problémám az, hogy ma használtam anyám KDE neon alapú gépén is (ugyancsak 6.2-t) és azon viszont kellemetlenül lassú és instabil volt. Természetesen van különbség a gépeink közt (nekem Ryzen 1700/RX480/SSD/16GB DDR4 és Core i7 7700HQ/GTX1050/SSD/16GB DDR4 van a gépekben, neki pedig egy FX8320/HD5770/SSD/4GB DDR3), de nem gondolnám, hogy ekkora különbséget jelenthetne ez.

Linuxon a kép beillesztés másodperces nagyságrendet vett igénybe, ahogy a méret módosítása is, miközben Windows-on nem is érezhető, hogy ennek kell idő. :F

Tapasztalt más is ilyesmit? Vagy esetleg én szúrhattam el valamit a Linux-os telepítés során? Esetleg ennyit számít, hogy KDE és nem Gnome?

[ Szerkesztve ]

(#1016) gb4400 válasza leviske (#1015) üzenetére

gb4400
(őstag)

Én Linux Mint Cinnamon alatt használtam a LibreOffice-t, de teljesen simán futott. A KDE felülettel a SuSe óta nem találkoztam.

Ha Ádám és Éva kínaiak lettek volna, akkor az alma helyett a kígyót ették volna meg.

(#1017) MichaelSD válasza leviske (#1015) üzenetére

MichaelSD
(őstag)

Nem kellene ezt csinálnia, és nem is hiszem, hogy ez install hiba. Lehet hogy peched a grafikus kártya driverével.
Amit próbálj meg, hogy kikapcsolod a screen effecteket, elsősorban a 3Dseket. Azok néha bekavarnak.

Már nem eladó egy Logitech Proteus Core egér

(#1018) gyulank

gyulank
(PH! addikt)

A tangens 24 miért -2? Hogy kell beírni, hogy 0,4 legyen?

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.04 x64

(#1019) Újgyerek

Újgyerek
(tag)

Sziasztok!

Prohardveres topicot szeretnék ebookon olvasni. Miután a több tízezer hozzászólás Writer-ben van, szeretném eltávolítani az összes részt ami a következő:
Új
Válasz
Privát
Ezek mindegyike új sorban van és a "Keresés és csere" funkció csak egy sort vizsgál. Letöltöttem az "Alternative Find & Replace" kiegészítőt de nem boldogulok vele. Valaki tudna segíteni?

Már meg is van.

[ Szerkesztve ]

(#1020) azozo

azozo
(senior tag)

Van egy kis problémám az idő formátumokkal...:)
Adott egy xlsx táblázat amiben időpontok pl.: 34:52 Perc:másodpercként lennének írva ,de mivel ezek szövegként lettek felvéve így ' jel van mindegyik előtt.
Lehetne manuálisan átalakítani/ kivenni az ' jelet előttük/de az rengeteg idő ..... :(((
Hiába formáztam a cellákat megfelelő idő formátummá nem csinálta :(

Utána majd összeadnám a végén gondolom elég a SZUM fügvény nekik :F

Valaki találkozott ezzel a problémával?
Van valami egyszerűbb ötlete ezzel kapcsolatban :DD

(#1021) gyulank

gyulank
(PH! addikt)

Ezt hogy lehet megcsinálni benne? Szóval az Additív RGB-t Szubsztraktív RYB-vé alakítani.

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.04 x64

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.