Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • berigazek

    őstag

    válasz mikrofon #44 üzenetére

    Igazad van!Sok telóban fordítva van a particíók elnevezése és ez engem is bosszant :(

    ,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

  • plusztig

    csendes tag

    válasz mikrofon #44 üzenetére

    Hali!
    Nekem augusztus közepe óta van A789-esem, úgyhogy van már némi tapasztalatom. Érdekelne más tapasztalata is, hogy csak az enyém szórakozik?

    Koncepcionális hiba (tehát tervezéskor rontották el):
    - nincs rajta vaku (semelyik Lenovon nincs)
    - a kamera síkban kiemelkedik a házból -> sérülékeny
    - nincs benne mágnesesség érzékelő -> egy rakat alkalmazás használja ezt, nagyon látványos pl. Google Sky Map
    - Beépített 2GB memóriát nem tudom használni. A teló valami számomra ismeretlen algoritmus mentén 700 MB-ot lát belőle, amiből 400 Mb szabad szokott lenni, ha mindent SD kártyára telepítesz, de használni nem tudom. Ezen kívül van egy 2 GB-os "USB drive", arra pakolhatsz, meg a "külső" SD kártyára is természetesen.

    Én gyári ROM-mal vettem Hongkongból, nem is volt rootolva. Nagyjából működött, csak a sok kínai cucc idegesítő volt rajta, valamint hogy nem volt rajta Google account. És mivel nem volt rootolva, nem is tudtam rá felrakni.
    Utána feltettem a cybermaus féle 228-as custom ROM-ot. 1000x jobb, mint a gyári! Etotalkos ROM-ról cybermaus sok rosszat ír (pl. caller ID bug, backup szar stb.)
    De azért ez sem fenékig tejfel, van benne bug bőven!

    Magyar: nekem kifejezetten idegesítő, amikor az angol szövegre méretre szabott gombról kilóg a magyar szöveg, ezért visszaálltam angolra. Amit nem tudtam kiirtani belőle, hogy a hívásnaplóban minden bejegyzés mellett kínai szövegek vannak. Valszeg a hívószám alapján megállapítja az országot vagy települést - nemtom.
    Billenyűzet: ha valami megmondja hogy tudom kikapcsolni, az automatikus space beszúrást egy-egy szó után, akkor visszatérek a gyárira, addig Multiling.
    Helyesírás: csak 6 nyelv van benne, úgyhogy még egy pár hónapig eltart, mire a gyakran használt 2 ezer magyar szót egyesével mind felveszem az angol custom dict-be...
    Fagyás: Mondjuk nekem kifejezetten nem fagyogatott, csak havonta 1x kb., mindkétszer a Plant vs Zombies játék közben fél óra játék után, de ekkor már a telefon is forró volt! Ez azért érdekes, mert máskor 1-2 óra játék utána sem forrósodik fel...
    FM transmitter: pár perc után magától kilép! Kb. mikor a képernyőt is lezárja, utána nem sokkal - gyanítom valami akku lemerülés elleni funkció eredménye...
    Gyorsmenü funkciók: egy rakat gyorsmenü funkció nem működött a gyári ROM-mal. Etotalkoson sincs állítólag Le Sec, így a child mode, guest mode-ot biztosan nem tudjátok használni. Szerencsére ezen cybermaus romja segített. De az energy smart kifejezetten idegesítő tud lenni, mikor kikapcsolja a soft billentyűkről a rezgést, de nem kapcsolja vissza, és ez nem testre szabható!
    Bluetooth: eddig még csak fogadni tudtam rajta adatot, azt mérettől függetlenül (még 70 MB-ot is). Küldéskor "Küldés sikertelen" hibaüzenettel kilép. De ebben is van valami rapszodikus, mert a múltkor tesztből sikerült egy képet átküldeni a galériából...
    Ja Total Commander "Send via Bluetooth" gomb esetén a telefon szó nélkül újraindul, bár ez csak valami soft reset, mert a SIM pin kódokat sem kell megadni...
    Akku: Ha estére nem kapcsolom ki a Wifit, akkor 30%-ot merül reggelre, ha kikapcsolom, akkor csak 5 %-ot. Egyébként "átlagos" használat mellett kb. 1 napot bír. Volt már, hogy nem kellett valamelyik nap tölteni, de akkro se wifi, meg nem is beszéltem rajta. Ha valami játékkal játszol vele, akkor 3-4 óra alatt csontra lemerül!
    FM rádió: RDS nekem nem működik. Minden adót "ismeretlen"-nek könyvel el.
    Hangminőség: kifjezetten jó, pl. asszony Xperia Mini Projához képest, csak nagyon halk. Pl. buszon nem lehet érteni rendesen, csak headsettel.
    Naptár: a legidegesítőbb dolog a világon, hogy nem lehet kikapcsolni a gyári (kínai) naptárat, de minden meetinget "On time"-mal szinkronizál be. Ha meg átállítom meetingenként egyesével, hogy előbb szóljon, akkor a következő szinkronnál újra kiküldi mindenkinek a meeting requestet, és azzal az erővel újra "on time"-ra írja át az alertet. Hiába teszek fel fizetős naptár szoftvereket, a kínai szar is beleketyeg, ha az account&sync-en keresztül kapcsolódom. Kénytelen voltam Touchdown felrakni, mert annak saját sync metódusa van, viszont én még nem láttam olyan naptár alkalmazást, ami képes lenne a képernyő lockot felülbírálni - ezt sajna csak a gyári szar naptár tudja... És hibáa lövöm ki cache-ből is mindenhonnan, újra elindul egy idő után, Disable gomb meg mindig ki van szürkítve...
    Sebesség: először tök gyors volt, de már feltettem minden hülyeséget rá, így már akadozik rendesen...

    Ennek ellenére egy baromira jó telefonnak gondolom, bár ha akkor már lett volna, biztos, hogy A660-at veszek. Csak annyira idegesítő, hogy ilyen nüansznyi apró hibák vannak benne!
    Ha valakinek van valami bevált megoldása a fenti hibákra, kérem jelezze! :)

    Üdv,
    LP

Új hozzászólás Aktív témák