Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kbalage2

    aktív tag

    válasz #75376384 #59791 üzenetére

    Hosszútávon kénytelen a LEGO is foglalkozni a kérdéssel, manapság amikor bármilyen vélt vagy valós minőségi probléma körbe tudja futni a cociális médiát pillanatok alatt, ők se dughatják homokba a fejüket.

    Ahogy írtam látszik a javuló tendencia pl a szélvédőknél, de az is látszik hogy ezt az aspektust nem nagyon gondolták végig előre. A LEGO működése ebből a szempontból (is) teljesen reaktív, nem proaktív. Először jön a csodás új termékvonal, aztán jönnek a panaszok, ezek szép lassan komótosan végigfutnak a céges folyamatokon, megkapják a pecsétet, változik a gyártás, aztán 1-2 év múlva jönnek a szettek amiken már tapasztalható a változás.

    Hasonló példa volt a fekete instrukciós háttér. Valami marketinges észkombájn kitalálta hogy mennyire sikkes és passzol a fekete dobozokhoz, le is gyártottak vele vagy 2 évnyi szettet mire a sok panasz végigfutott a rendszeren és sikerült megváltoztatni.

    Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

  • timar88

    tag

    válasz #75376384 #59791 üzenetére

    Szerintem meg megint nem érted miről is van itt szó. Észrevettem már, hogy időnként vannak ilyen bekattanásaid amikor teljesen mindegy mi a téma, az is hogy 5-en mondjuk ugyanazt, te ellentmondj és 10 ugyanolyan hozzászólásban erőltesd a nézőpontod.

    Én véleményem szerint (illetve egy kicsit más szemszögből is, főleg hogy innen is sokaknak van gyereke is):

    A lego alapvetően játék, teljesen mindegy, hogy gyerekeknek szól az adott készlet, vagy felnőtteknek. A kockák ugyanolyanok, a minőségének is ugyanolyannak kell lennie egy kisebb gyerekeknek szóló készletben, mint egy olyanban aminek felnőttek a célközönsége. Az meg, hogy a felnőttek is játszanak na bumm. A mai mindent is akarok, illetve a limitált, birtoklás célú világban nem a lego az egyetlen, ahol túlértékelik az emberek a terméket. Ez nem a lego, hanem a világszemlélet és az emberek hibája. Mindenki nézzen kicsit magába, igen innen is. Nagyon sokszor átesünk a ló túloldalára. Mind vásárlási, mind véleményezési szempontból. Mint mindenhol máshol, itt is az egészséges középút lenne a lényeg, hálistennek nálam ez működik, de ez nyilván pénztárca kérdése is. Biztos vagyok benne, ha milliomos lennék, számolatlanul venném a készleteket, ugyanakkor örülök neki, hogy nem vagyok az. Jobban becsülöm a dolgokat. Visszatérve a témára, adott egy készlet amiben szélvédő van például. Teljesen mindegy, hogy ez felnőtteknek szól-e vagy nem. Egy 1500 db-os készletet nem vehetek meg a gyereknek ha tetszik neki, mert felnőtteknek szól a lego szerint? Szóval megveszem a gyereknek karácsonyra mondjuk, és a szélvédőn egy 10 centis mély karc van keresztbe. Vagy mondjuk hiányzik egy alkatrész, és nem tudja összerakni emiatt. Neked rossz a szájízed a gyerek meg csalódik egy kurva nagyot és szomorú lesz. Főleg amikor 1,5 hónapot kell várni a csere vagy a hiányzó alkatrész megküldésére. Hálistennek én még hiányzó alkatrésszel nem találkoztam, de 10 centis karccal a szélvédőn igen. Ha az elemeken mikrokarcok vannak el kell tudni viselni, ezt nem lehet kiküszöbölni, gyártásból szállításból adódik. Aki ezt nem érti meg az egy barom, keressen más hobbit. A nyomódott, rosszul öntött elemek más kategória, itt elvárható, hogy cseréljék és ne 1,5 hónap alatt. A hiányzó elemek a következőt szint, itt rögtön küldeni kéne. Más kérdés, hogy visszaélhet vele bárki ugye. A szélvédőt meg igenis kutyakötelességük lenne külön csomagolni és gyártási hiba mentesen küldeni. A porsche-nál külön volt csomagolva ha jól emlékszem, mégis egy rohadt nagy karc volt rajta. Aki egyébként örök életet vár a legotól az se a teljesen ép kategória, főleg ha ki is állítja. Én el tudom fogadni, hogy csökkenjen a minőség, ha cserébe nem öntjük számolatlanul a soha le nem bomló műanyag kockákat a világra. Felőlem lehet bármiből ami nem környezetszennyező és újrahasznosított, ha cserébe nem drasztikusan csökken a minőség. Az ára viszont indokolatlanul emelkedik a készleteknek, így az ember jogosan várná el a minőséget is. A dobozoknál megint két típus létezik, az aki a hajszálkarcokat is keresi és küldi vissza ezzel, illetve az aki meg magasról szarik rá. Az első típus szintén a nem normális kategória, azt gondolom normális, ha a szállítás, raktározás közben minimális sérülések keletkeznek a dobozon, nem tojásokat gyűjtünk baszki. Megint más nyilván, ha ketté van törve a doboz, nyitva, vagy egy kurva nagy lyuk van rajta. Ez esetben jogos az igény a cserére. Végül, lehet vitázni itt, de felesleges, ettől nem változik semmi. Még azt se mondanám, hogy érdemes írogatni a legonak, mert volt olyan megjegyzésem amit mondtam az üsz-nek, hogy ez de jó lenne ha nem így lenne, de a válasz az volt, hogy hiába mondják sokan és továbbítják évek óta, nem változtat rajta a lego, talán egyszer. Szóval szerintem ezekkel együtt kell élni, és megtalálni mindenkinek az arany középutat itt is, mint mindenben az életben. Peace!

    Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

Új hozzászólás Aktív témák