Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazioforever

    tag

    Most, hogy közeledik az év vége, én is beszereztem a régóta nézegetett 10290 Pickup-ot. Hozzá csapva egy karácsonyra szánt ajándékot, pont kiadta az ajándék szettre valót is a kocka.hu-nál. :C
    Tisztában vagyok vele, hogy ez a szett anno az Auchan-os akcióban volt jó áron, de a közelünkben nincs ilyen bolt, így most az ajándék szettel kiegészítve igyekeztem jóárasítani magamnak. :D
    Ezzel az idei évre én kifújtam a Lego-s kiadások terén, 4 szett is összegyűlt, ami kirakásra vár (Tallneck, Technic Batmobile, Pickup, kovácsműhely), plusz pár apróbb szett, ami így beesett útközben. Ezzel el leszek kb tavaszig, amennyi időm van mostanában.

  • lazioforever

    tag

    válasz RapaNui1 #57051 üzenetére

    Fantasztikus ez az Old Fishing Store, vonzza a tekintetet. Sok embernek még úgy is tetszik, hogy a Lego alapvetően hidegen hagyja őket. Én lemaradtam róla, mikor elkezdtem újra legozni, már nem volt értelmes áron beszerezhető.

    Nekem az utóbbi pár hétre egyébként csak ezek az apróságok jutottak:


    Kicsit belekóstoltam a Monkey Kid témába, és ha már adott volt a lehetőség, összeraktam az első Brickheadz-emet is. Érdekes készletek, olyan egynek elmegy kategória. Azért esett erre a választás, mert enyhe, nagyon halvány Dragon Ball utánérzése van. A polybag-ből összerakott víz alatti kis jelenet meg jó lesz majd egy másik mini projektemhez, amit már tavaly óta tervezek, de csak nem akar összeállni. :D
    Egyébként ha valaki csonti hadsereget épít, ebből kettőt is le tud vadászni karddal a kezükben. Hozzá még egy figura, láda, szerintem abszolút megérte az árát. :)

  • lazioforever

    tag

    válasz maross #57062 üzenetére

    @Rapanui; maross:
    Ilyenkor azért kicsit irigykedem, hogy mennyi időt tudtok szánni erre a hobbira. :) Én sajnos év végéig full be vagyok már táblázva szabadidőt tekintve. Így valószínűleg a következő lehetőség, amikor legozás lesz soron, már csak a decemberi, úgymond nálam szokássá vált építés lesz.
    Kissé fura egy szokás, de a TheVR éves Lego stream-je alatt szoktam belefogni egy-egy nagyobb építésbe. Azt hiszem, az idei a 4. ilyen fix időpont lesz a karácsony előtt, amikor tv előtt ülve fogok rakosgatni. Az én idei készletem a kovácsműhely lesz, ami számomra az eddigi legnagyobb darabszámú szett, amit össze fogok építeni. :C
    Aztán, ha ünnepek között lesz szabadidőm, jöhet a Mad Max - akarom mondani Batmobile Technic készlet. :DD
    Jövő év elejére pedig majd valamikor sort kerítek a Tallneck-re, no meg a Pickup is már le szeretne parkolni a Mustang mellé. :)

  • lazioforever

    tag

    válasz RapaNui1 #57749 üzenetére

    A T-Rex szökése nálam is sokáig listán volt, gyerekkorom meghatározó élménye volt anno az első rész, azóta is nagyon szeretem azt a filmet. De látva pár bemutatót a készletről (ahol szinte mindben dicsérték), és nézegetve a képeket róla, lassan nálam is lejjebb került a prioritási sorrendben, majd szépen el is tűnt a célkeresztről. Már-már azt hittem, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, valahogy nekem se akart így látványra összeállni.
    Pedig a diorámás megvalósítás jó ötlet, remélem fogják még a közeljövőben több készletben is alkalmazni. A Star Wars-os diorámák közül a Dagobah-s tetszik, de SW vonalra nem akarok ráállni, az egy pénztemető Lego szinten. :D És ismerem magam annyira, hogy 1 készletnél nem állnék meg, szóval inkább bele se kezdek. A másik ilyen a Harry Potter vonal nálam. :)

  • lazioforever

    tag

    Bár inkább csak olvasom a fórumot, és csak ritkán szólok hozzá érdemben a témához, én is szeretnék mindenkinek kellemes ünnepeket kívánni! :K

    Végre lesz időm nekem is egy kis építgetésre, majd jövök pár fotóval, ha kész vannak a művek. :D

  • lazioforever

    tag

    válasz Dilikutya #62339 üzenetére

    Wu mesterre gondolsz? Fura, hogy feljött témaként, én pont most raktam össze egy köré épített szettet. :)

    Ez a 71718 Wu harci sárkánya készlet. Apróság, de akartam egy sárkányt is a Ninjago készletek közül. Nekem nagyon tetszik ez a téma, bár az utóbbi 1-1,5 évben kicsit gyengébbek lettek a készletek.
    Ez és a kovácsműhely volt nálam a karácsonyi időszakra betervezve, végül ez csak most lett összepakolva. De a kovácsműhely megépült még tavaly, majd rakok fel arról is képet. (az a készlet méltó a hírnevéhez)

  • lazioforever

    tag

    válasz RapaNui1 #66287 üzenetére

    Mindig elcsodálkozom, mennyi időtök van építeni itt a fórumon, nem beszélve arról, hogy még tárolni is van helyetek ennyi készletet. Bár én ritkán szólok hozzá egy-egy témához, inkább csak olvasom a hsz-eket, de sokszor kicsit elfog az irigység, persze csak jó értelemben. :)
    Ehhez a projektedhez gratula, tényleg nem lehetett kis meló összehozni. Nekem sajnos karácsony óta nemigen volt időm legózni, csak a keresztfiammal építgettem egy-egy kisebb játszós készletet. Persze ebben én is hibás vagyok, fél-egy órára nem állok neki egy szettnek sem, szeretem egy lélegzetvételre összerakni a dolgokat. Most épp a Technic Mad Max....izé, Batmobile vár a sorára már 3 hónapja, hogy nekiálljak, majd jöhet a Creator Pick up. :D
    Hogy utána mi lesz, nem tudom, mert a mostani árazás mellett jobban meg kell gondolnom, mire költöm a rá szánt keretet, és őszintén szólva jelenleg nálam 1 szett van, amit nyomon követek, mert kellene, a Camaro. De a jelenlegi árát meg nem akarom rákölteni, szóval kivárás van erőteljesen. :)

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Olyan kérdésem lenne, hogy ki hogy szokta tisztítani a nem vitrinben tartott szettjeit? Látom itt a fórumon, hogy sokan közületetek polcokon tartják, amin biztos porosodik idővel. Ezt ki hogy orvosolja? Példának vegyük a Creator Expert kocsikat: fiatalabb koromból emlékszem, hogy az 1:24-es, 1:18-as autómodellekre mennyire rá tud ülni a por, belül is. Ez egy Lego szettnél gondolom még nagyobb gond. Ti ezt hogy szoktátok megoldani? Autómodellek esetében a belsejébe is beül egy idő után a por, és onnan kitisztítani.... na az macera. Gondolom egy Lego kocsinál ez még nagyobb gond. :F

    A helyzet az, hogy eddig egy szekrény üveges részében tároltam a kirakott szettjeimet. Viszont még 3-4 nagyobb (értsd: 1500 körüli elemszámú) szett, és elfogy a szabad helyem. A továbbiakban valószínűleg csak polcokra tudom majd kirakni én is, vitrinnek nincs helyem. :(

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.

    Sah-on ez az utánrendeléses dolog rendesen szokott működni?
    Szemeztem már régóta a Camaro-val, és ennyiért már megvenném, de még nem rendeltem soha a sah felületéről, pláne nem csak utánrendelhető dolgot.
    Akinek van ezzel tapasztalata: nyugodtan lehet így is rendelni tőlük, az akciós áron kapom meg a rendelést?

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.
    Hosszú idő után (január) végre volt időm kicsit építeni. Nem nagy dolog, de bemelegítésnek megteszi ünnepek előtt. 76906 Ferrari 512M
    Király kis SC készlet, jól fog mutatni az Audi Quattro mellett. Speed Champions-ból nekem ezeket a Classic versenygépek jönnek be.
    Ide a fórumra is régen írtam már, de azért olvasni elég gyakran szoktam, és közben kicsit irigy vagyok, hogy milyen sok időt tudtok rászánni erre a hobbira. :C
    Szerencsére az ünnepi rakosgatás már előre be van tervezve nálunk, a szettek is megvannak. Ti is szoktatok így év végére betárazni, eltervezni, hogy melyik készlet lesz az ünnepi építés, vagy spontán jön a dolog?

  • lazioforever

    tag

    Sziasztok.
    Én is megosztanám egyik ünnepi építésemet így utólag. Az egyik karácsonyi készlet nálam is (ahogy láttam, másnál is volt terítéken) a Technic 42127 Mad Max....akarom mondani Batmobile volt :D .
    Hosszú idő után volt a kezeim között nagyobb Technic készlet - már ha ezt lehet annak nevezni a mai darabszámok mellett. Nagyon kellemesen szórakoztam az építés közben, biztos, hogy nem ez volt az utolsó Technic járgányom.
    Nálam amolyan alap felütés egy építésnél, hogy szeretem egyszerre összerakni a készletet, ez is eltartott kb. 8 órát (a TheVR Legostream visszanézése jó alap volt hozzá). Nagyon mutatós darab, kicsit meglepett, hogy mekkora, kisebb darabra számítottam. Most kereshetnek neki helyet, mert a polc, ami ki volt nézve, kicsit szűkös.
    Ó, és még valami. Nagyon tetszik a világítás, itt eltalálták ezt is, főleg a motorblokknál látványos élőben a piros.

    Jó kis Mad Max kocsi, na - azt meg szeretjük errefelé. :C Ha valaki nem szereti a Batman témát, de az autókat igen, én bátran tudom ajánlani, még az ára is baráti ezekben a drága időkben. És meglepően masszív darab, nem lötyög, és nem esik darabokra.
    Emellett volt egy másik nagyobb építésem is, arról majd holnap teszek fel képeket.
    Mindenkinek Boldog, legózásban gazdag új évet kívánok!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés