Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • €uro

    őstag

    válasz suspect #20847 üzenetére

    Attól függ, hogy milyen hardver elemeket kell hűteni.

    Ha több minden melegszik a házban, akkor valószínűleg kevés a hűtés. Ha csak egy dolog, akkor ott lehet például illesztési probléma. Mondjuk a proci hűtő alatt nincs paszta, nem illeszkedik jól - vagy valami hasonló.

    Az sem mindegy, hogy milyen környezetben van a PC. Ugye nem zártad be egy szekrénybe? :)

  • Blizzardking

    őstag

    válasz suspect #20847 üzenetére

    Szia, általánosnak tekinthető az a megoldás, hogy elöl egy venti benyomja a friss levegőt a házba, felül vagy hátul pedig kifújják a meleg levegőt. A Te megoldásod ha jól értem, abban tér el, hogy a proci meleg levegőjét kikormányzod oldalt. Ez így szerintem oké, mégis a proci hőmérsékletedet magasnak vélem. Nem írtad hogy idle ennyi vagy terhelés alatt. Ha a GPU-d 51 fok, akkor gondolom alapon ennyi. A procival kéne foglalkozni, leszerelni a (milyen hűtés van rajta?) hűtőbordát, pasztázni, kitakarítani a portól, és megnézni hogy csökkent-e. (Amint azt mások is javasolták). Ameddig a procid ennyire kilóg a sorból, nincs értelme a többivel foglalkozni. Ha sikerült beállítani egy konzisztens rendszert, azaz a terheléssel arányosan változnak a hőfokok normális tartományban, el lehet kezdeni foglalkozni a ventik fordulatának szabályozásával, ha esetleg csendesebb gépet szeretnél. Szerintem egy pasztázás/takarítás nálad csodát fog tenni. :)
    Fontos, hogy a hűtőborda minden sarka kb egyforma leszorítóerőt kapjon. Ha ráteszed a kezed a hűtőre mikor 70 pár fokot mér a lap, mennyire forró? Ha simán rajta tudod tartani a kezed, tuti nem veszi át a proci hőjét. Csak óvatosan azért. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák