Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Kakumix

    senior tag

    válasz marcee #17 üzenetére

    Nekem pár hete elkezdett lefagyogatni a gépem, ilyenkor pislákolt az íróasztalon lévő lámpa is gondoltam áramingadozás. Beszereztem egy túlfeszültségvédő elosztót, gondolván az elég lesz. Múlt héten egyszer megint lefagyott, majd nem indult el 2 winchesterem :(( . Abból kiindulva, hogy a túlfesz. védő a helyén volt arra gondoltam, hogy az alacsony feszültség ill. az ingadozás volt a hibás vettem egy szünetmentest. Tegnap a szünetmentes kb. fél órán át ki-be kapcsolgatott (feszültség vagy az áramerősség nem volt megfelelő neki), de a gép ment tovább.
    Következtetés: nem árt egy szünetmentest beszerezni, ami drágább, de szerintem megéri a különbséget.

    Legyen szép napod!

  • JC

    tag

    válasz marcee #17 üzenetére

    Az olaszorszáhi áramszünet miatt a nagy Európai rendszerben megnőtt a betáplált teljesítmény (mivel az olaszországi terhelések leváltak), a frekvencia a nagyobb teljesítmény miatt megnő, és ez mutatja, ha a rendszerben a terhelés kisebb a bevitt teljesítménynél. A termelés nagysága miatt kellet Pakson és Dunaújvárosban az erőművek termelését csökkenteni.
    Ha forditoot vagyis a terhelés nagyobb mint a termelés akkor esik a frekvencia. Ilyenkor viszon ta fogyasztást kell csökkenteni le kell kapcsolni egy-két fogysztót megakadályozandó a rendszer összeomlását. Ilyen történt az év elején Mo-n a nagy hideg miatt egyes erőművek (szenes, olajos) nem tudták az előírt teljesítmény bepumpálni a rendszerbe.
    A fenti események nem produkálnak az általatok leírt hasonló tüneteket.

Aktív témák