Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz Wajk #17907 üzenetére

    Nem tudom milyen szalag,de 4 méterhez 18W nem túl izmos,főleg,ha V tac.Ha langyosodik az nem baj,csak ne legyen forró.

  • pjen

    félisten

    válasz Wajk #17912 üzenetére

    Meg kéne mérni a led sor áramfelvételét,vagy típus alapján katalógusból megnézni.Az ott kapott értéknél minimum 20% al nagyobbat.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Wajk #17907 üzenetére

    Ha a 4-5 méteres szalaghoz egy 18 W-os tápot mellékeltek, akkor az valami 3 W/m fogyasztús dekorvilágítás lehet. Azt lásd, hogy a tápegység által a konnektorból felvett energia kb 80%-a megy a ledeknek, 20%-a veszteség. Ha a tápegység nem világít, akkor ez a 20% egy az egyben hővé alakul, és melegszik. Na, azzal az uszkve 4 wattal nem fog baj lenni és ezt a 4 W-ot ugyanezzel a szalaggal a 200 W-os tápegység is elfűti, csak ott már nagyobb felületen oszlik el a hő és nem fogod olyan melegnek érezni.
    Ha a 18 W-os tápegység érzésre nagyon melegszik, akkor esélyes, hogy alul van méretezve ahhoz a ledhez. Ebben az esetben a led tényleges áramfelvételét ki se tudod mérni, egyszerűen nem ad le annyi energiát a tápegység. Ehhez lehet jó támpont a szalag típusa.

    Vehetsz ilyen dugasztápot megint: kis méret, kis felület, koncentráltabb hő.
    Laptoptöltő jellegű tápot, ahol a konnektorig is vezeték megy, de zárt műanyag házban van a tápegység: nagyobb méret, nagyobb felület és általában ezek nagyobbak is 18 W-nál.
    Zárt aluházas tápegység, amire már általában szerelt dugvilla kell, de ha melegszik is, ragasztasz rá hővezető ragasztóval bordát, például ramsünit, de legalább az érintésvédelemmel nem lesz gondod. (Ebből a verzióból van műanyag házas is, de hővezetés szempontjából azonos a laptoptöltő jellegűekkel.)
    Nyitott aluházas tápegység, szintén szerelt dugvillás, egy lyuggatott lemez adja a burkolatot, szépen átszellőzik, de érintésvédelmileg nincs igazán a toppon.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Wajk #18184 üzenetére

    Csak nem akar tápegységet.

    Nekem is esztétikus a távlati cél, de ehhez kell két féltégla trafó a szekrény tetejére, a szekrény aljára egy 18 mm széles, 6 mm mély marás, a korpuszon és hátul egy-egy 6 mm-es lyuk, a kettő közé 10×10 mm-es műanyag kábelcsatorna és két kapcsoló.
    Meg fogom csinálni, ha felújítjuk a konyhát, de addig jó lesz a lent linkelt fazonú fénycső a szekrény aljára csavarozott külső szerelésű elosztóval. 6,5 éve van így, hibátlan és csúnyának se mondanám, de más az elképzelés.

    Tetsuo: Lumenet pultvilágítók 3000 Kelvinre szűrve. Ez például 313 mm hosszú és sorolható, belső tápos. Valami áramforrás kell, elem, akku nem játszik a tartós használat miatt. Nálam hasonló van még fénycsöves kivitelben, a gyári dugvillás vezeték van elvágva és fixen bekötve a konnektor körére a felső szekrény mögött.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Wajk #18186 üzenetére

    Az érintésvédelem fontos dolog. A konyhaszekrény tipikusan az a dolog, amit néha az asszony akár vizes ronggyal szeret takarítani, viszont a felső polcot csak eléri, de nem lát rá...
    És akkor még nincs egy mindenre kíváncsi, mindent kiforgató gyerek a családban.
    És én speciel szeretem kihasználni a helyet, a tápegység pedig elvesz ebből a szekrényben. Ha nem a szekrény tetejére akarom rakni, akkor szerintem az alsó szekrény alá a szokli mögé teszem a tápegységet és a falban állok fel a 12 V szállal. De mindenképp könnyen oldható kötésben gondolkodok, hogy szükség esetén rombolás nélkül tudjam elvenni a szekrényt a helyéről és ezt leginkább a szekrény tetején gondoltam elképzelni.

    Nálam a szekrény tetején nincs semmi a konyhában, de olyan kicsi a konyha és olyan magasan van a szekrény teteje, hogy nem látszóda meg egy lengő dugalj és egy dugasztáp.
    A hálóban a szekrény tetején (kb 240 cm magas, belmagasság 270 cm) van egy RGB ledszalag a faltól 20-25 centire profilon, búrában. RGB 5050/60 típus, a profil egy 20×20 mm-es büggfa lécre csavarozva, amit a két vége közelében 1-1 kb 20 centis bükkfa léc távtartó pozícionál. A sarokban a szekrény tetejének vonalában va egy konnektor, a szalag és a fal közt a ledtáp és a vezérlő, a szekrény mellett pedig egy sima fali kapcsoló ad áramot a fenti konnektornak. Az egészből semmi sem látszik, a kapcsolót is egy függőny takarja (erkélyajtó). Szerintem baromi kényelmes és ízléses a lakásban megszokott kapcsolók egyikével a dekorvilágítást kapcsolni és lekapcsolt vezérlővel nem serceg a tápegység.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák