Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bociborz

    csendes tag

    Kedves Egybegyűltek!

    Csak úgy egy két dolog, mint érdekesség.

    1. Photo Hall kb egy hónapja. Samsung 26'' és Philips 32'' LCD TV versenyzett egymással a polcon. A Samsungon elég jó kép, a Philipsen hányás. Jelforrás Thomson demo DVD antennáról (szégyen, HDTV kompatibilis készülékek kitéve és antennabemenetről mennek, na mindegy) Szóval gondoltam ennyre szar azért nem lehet a Philips és elkezdtem piszkálni, kontraszt, fényerő stb és három perc múlva szinte olyan jó volt, mint a Samsung! Tanulság, lehet, hogy nem olyan szörnyű egy TV, mint amilyennek elsőre kinéz.

    2. Media Markt: 42'' LG TV-k egymás mellett, egyik 852x480, másik 1366x768, de mindkettő HDMI-s és HDTV demóanyaggal. Kontraszt, fényerő csúcs!!! Kb 4-5 méterről már nem volt különbség a képük között, a finom részletek már nem látszódtak. Elaléltam tőlük.

    3. Egy jó LCD kb 500-as fényerő és max. 1:1000-es kontraszt, egy jó plazma 1000-1500 fényerő és mondjuk 1:3000 kontraszt. Akkor mi a túróért fényesebb és kontrasztosabb egy LCD képe ha bemegyek a bótba, mint a plazmáé? (tisztelet a kivételnek, lásd LG az előbb)

    4. Több áruházban megjelentek a 250eFt körüli 32'' LCD-k, pl: Daewoo, Orion. Ha van valakinek ilyen, írjon már róla pár sort!

    Hali: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    HDMI-HDCP témában a véleményem a következő:
    senki sem akarja titkosítani a jelet a DVD és a TV között, valamint senki sem akar DVD lejátszóról HDMI kimeneten keresztül másolni. Ez tényleg tök hülyeség lenne.
    viszont
    a majdani digitális műsorszóráshoz kell egy set top box, ami tulképp egy digitális tv tuner megfelelő kimenetekkel ellátva. Ha HDTV set top box, akkor biztosan lesz rajta HDMI kimenet is. Innen szuper minőségű jel (kb. 20 Mbit/s) megy a TV felé. Megfelelő vinyós felvevővel vagy PC-vel bárki egy az egyben elmenthetné a jelet, majd Blue Ray íróval megírná. Na ezt nem akarják a szolgáltatók! Tehát csak D/A A/D átalakítás után tudnád megírni a filmedet, ami már messze nem lenne olyan minőségű, mint az eredeti HDTV.

    Ha tévednék, bocsi:
    Borz

  • bociborz

    csendes tag

    Tévedtem egyet. A 20 Mbit/s adatsebesség a set top box-ba bemenő MPEG-2 kódolású HDTV jel adatsebessége. Dekódolás után a többszöröse lesz az adatfolyam és a tömörítetlen videójel fog HDMI csatlakozón, vagy DVI-n bemenni a TV-be.
    Csak összehasonlításképpen egy átlag DVD kb. 6 Mbit/s MPEG-2 jel. A digitális műsorszórásnál is kb 4-5 Mbit/s MPEG-2 jelet használnak, ami gyakorlatilag DVD minőség.
    A HDCP (nagy sebességű tartalomvédelem, másolásvédelem vagy valami ilyesmi) szerintem azt szolgálja, hogy ne tudd felvenni a HDTV jelet, csak nézhesd. Így akár a legjobb filmeket is megnézheted fizetősen a házimozidon, de felvenni és sokszorosítani nem tudod!

    Borz

  • bociborz

    csendes tag

    Hali!

    Egy nagy HDTV szakértő véleményét kérném!

    1. Vitába bonyolódtam egy eladóval a MM-ban, hogy a HDMI bemenettel nem rendelkező Samsung 32'' LCD TV HDTV kompatibilis-e vagy sem. A beszélgetés során a DVI csatlakozó nem merült fel, máig sem tudom, hogy van-e neki vagy nincs. Az eladó szerint a TV HDTV kompatibilis a komponens bemeneten keresztül. Egyszer mintha én is olvastam volna egy gagyi LCD TV-ről, hogy komponens bemeneten keresztül kompatibilis a 720p, 1080i HDTV jelekkel, de ahol D/A-A/D átalakítások történnek az már nekem nem oké. Úgyhogy szerintem a HDMI vagy DVI az igazi HDTV kompatibilitás egyik feltétele. Helyes-e az okfejtésem?

    2. Mivel létezik HDMI-DVI átalakító kábel tudom hogy a két interface rokon egymással. Sok LCD TV-n van DVI bemenet, de inkább csak PC bemenetként. Ezek a TV-k akkor még nem HDTV kompatibilisek? A DVI csatlakozón megy hang is vagy az külön kábelen megy?

    3. Samsung HDMI kimenetes DVD játszó 32eFt-ért a Pixmania-n (DVD-HD850). Egy ''kicsit'' olcsóbb, mint a Pana S97 (remélem jól emlékszem a típusára).

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    válasz dozen #310 üzenetére

    1. 20'' LCD TV monitorként
    Fényerőben és kontrasztban még tán jobbak is a TV-k mint a monitorok, bár a monitorok is jönnek felfelé. Úgy gondolom csatlakozóval sem lesz gond. Egy valamilyen monitorcsatlakozót csak applikálnak a TV-re is. Legnagyobb gond viszont a felbontás. A 20'' TV-k többsége csak 640x480-as, ami PC monitorként elég bágyadt. Néhány (furcsamód olcsóbb) TV 800x600-as felbontású, ami már egy kicsit jobb (Daewoo, AOC)
    2. Tuner
    Pontos típusjelzést nem tudok, de az Avermedia gyárt PC nélkül is használható tunereket. Típustól függően 20-30 eFt kb. Távirányító, mindenféle videóbemenetek, hangszóró és fejhallgató kimenetek, monitor kimenet stb. Talán AverTV-nek hívják. A gyengébbek csak 1024x768-ig, a drágábbak 1280x1024 felbontásig, sőt 16:9 képarányt is támogatják.

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    válasz Icewind #301 üzenetére

    Válasz Icewind régi üzenetére.
    Bravia 32'', az olcsóbb, ami kb. 350-400 eFt bolttól függően. HD demóanyaggal szuper volt. Nemtom miért de imádják az akváriumos, korallos filmeket :)
    RTL Klub ment máshol rajta, az arcbőr sajnos rettenetesen nézett ki rajta, mintha vastag púderréteg lett volna vagy műanyagborítás az arcokon. Szóval a szokásos LCD hiányosság ezen is kijött. Nem tudom, hogy beállítással mit lehetne javítani rajta. Sajnos nem volt módomban hozzányúlni.

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    válasz dozen #313 üzenetére

    Az LCD TV elsősorban TV és csak másodsorban monitor. A fizikai felbontása legtöbbször csak 640x480 (a 20'' nál), ami (esetleg!!!) nem zárja ki, hogy jnagyobb felbontású jelet is fogadjon, de akkor is kénytelen lebutítani a saját kis felbontására. Plazmatévéknél sok példa van rá, hogy PC monitorként D-Sub vagy DVI bemeneten keresztül kompatibilis a saját pl. 852x480-os felbontásánál nagyobb felbontással is, de itt is képlebutítás történik.
    De azért valószínűbbnek tartom, hogy egy olcsó LCD TV nem tud a saját felbontásánál nagyobb felbontású jelet fogadni, úgyhogy monitornak csak erős kompromisszummal alkalmas.

    [Szerkesztve]

  • bociborz

    csendes tag

    válasz Icewind #324 üzenetére

    Icewind!

    Mondd már meg légyszives hol lehet 230 eFt-ért az említett Samsung LE32R51B TV-t venni, mert én bárhol nézem 300 felett van, általában inkább 330-350 eFt. Egyszer sikerült volna 300-ért megvenni, az utolsó pillanatban visszakoztam. Később a MM-ban egy Samsung-os mondta, hogy ezek Lengyelországból javításról visszahozott Samsung-ok, azért olcsók.
    Én mindenképpen egy HDMI-s HD Ready mellett döntenék és tudtommal a LE32T51B nem az.
    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    Utána vennék egy 40 eFt alatti Samsung DVD lejátszót HDMI kimenettel, ami fel is skálázza a képet 720p, 1080i-re. Annál jobb képet már csak akkor fogok látni ha HDTV vagy Blue-Ray lesz.

  • bociborz

    csendes tag

    válasz OliApa #316 üzenetére

    A nagy LCD TV-k felbontása 1366x768 vagy 1280x768, így ezeken vagy a 15''-os monitorok 1024x768-as felbontását élvezheted, vagy jobb videókártyával 16:9-ben esetleg kihasználva az 1366x768-at, de sajnos ennél többet nem.

  • bociborz

    csendes tag

    válasz OliApa #329 üzenetére

    Ha nem is 100%-ra, de legalább 95-re mondom, hogy a TV elfogadja az 1360x768-as jelet is, amennyiben 1366x768-as a TV. Itt valszeg két lehetőséget ajánl fel:
    1. Megtartani az eredeti kép-pixelarányt és a képernyő jobb-bal szélén nem használ 3-3 pixelt.
    2. Széthúzni a képet, így teljes képernyős lesz.
    Gondolom 6 pixelnél úgysem lesz jelentősége.
    Az 1280x768-al meg úgysincs gond, mert azt úgyis tudja a videókártyád.

    Ha valaki nem ért egyet, máshogy tudja, írjon!

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    válasz neduddki #336 üzenetére

    neduddki és OliApa hozzászólásaira

    Megtaláltam egy régebbi 117-es sorszámú hozzászólást. Érdekes és érdemes megnézni azzal kapcsolatban, hogy milyen felbontáson működik az LCD TV.

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    válasz Icewind #350 üzenetére

    Érdekes ez a Samsung TV. Az Apronet-en egy csomóan árulják, ezek közül valóban a te általad talált ár a legjobb. A furcsa az, hogy mind meghatározhatatlan magánszemély, egy cég sincs közte. Ha komolyabbnak tűnő vállalkozás árulná már mennék is érte mert az ár szuper! De inkább várok pár hónapot vagy egy megbízhatóbbnak tűnő ajánlatot.

    Üdv: Borz

    Ui: olyan ez, mint mikor az aluljáróban mindenki egyforma dolgokat árul. Pl egyszerre húsz helyen tudsz öt paprikát együtt egy százasért venni, vagy mindenki ugyanazt az ébresztőórát kínálja kétszázért. Ez a helyzet most a Samsung 32'' LCD-vel. Mi lehet a dolog mögött?

  • bociborz

    csendes tag

    válasz Icewind #353 üzenetére

    Icewind!

    Egy barátom kb három éve vett olyan Fuji fényképezőgépet 100 eFt-ért, ami akkor kb 200 volt a boltban. Nem is kérdezte honnan van, gondolta jobb ha nem tudja. Persze bontatlan csomagban, biztosan leesett egy kamionról :) És akkor................
    most kellene egy csattanónak jönni.............
    De nincs, vidáman használja azóta is a gépet, kiváló képeket készít, nem kellett szervizbe vinni. Igaza volt!
    Valami ilyesmit kívánok neked is! És kíváncsian várom a tapasztalataidat! Sajnos ilyen tekintetben kicsit félős vagy óvatos vagyok, de mit tegyek, ilyennek születtem :)

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    válasz Icewind #362 üzenetére

    Icewind!

    Gratulálok a jó vásárhoz! Jó vétel volt és a HDMI, HD Ready stb miatt jobb, mint a T sorozat! Aki mer az nyer :)
    Minimális az esélye, hogy bármi baja lesz tíz éven belül vagy inkább húsz? Használd egészséggel, bármi tapasztalatod van írd meg!
    Én még tipródok, ha rajtam múlna, már mennék is érte, de hát ugye a család, feleség stb :) Ha valami nem jól sülne el, hallgathatnám tíz évig, vagy inkább húsz? :)))
    Mint mondtam én már majdnem vettem egy ilyet boltból 300-ért. Két kedvenc modellem van. Ez és a tesója(?) a Sony S32A10. Még várok néhány hónapot plusz ÁFA csökkentést, hátha boltban is lemegy 300 alá az ára.

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    válasz thaler2 #370 üzenetére

    Monitor TV-zésre az általam már korábban ajánlott Avermedia TV tunereket ajánlom. A PC és a monitor ''közé'' teszed a tunert. PC nélkül megy, a PC-t nem kell bekapcsolni hozzá. A monitort PC monitorként használva egyszerűen átengedi a videókártya jeleit magán, mintha ott sem lenne. Lásd: AverTV Box 5, 7, 9 modellek. Távirányító, mindenféle csatlakozók stb.
    www.avermedia.com

    nézz szét a Depo-n, de a MM-ban is láttam csak drágábban

    [Szerkesztve]

  • bociborz

    csendes tag

    válasz Scoobyka #380 üzenetére

    Igen, amennyiben külső tunerrel PC bemeneten nézed a TV-t, az PC monitorként fog működni, úgyhogy egy ilyen Avermedia tuner neked is megoldás lehetne. Csak az AverTv Box 9-es típusú támogatja a 16:9-es képarányt és ez sacc 30 eFt.
    Az 1280x768-at tudja a tuner és kb a te TV-d is ilyen lehet.
    Ez csak elméleti segítség, gyakorlatban sajna nem tudok többet ennél.

    Üdv: Borz
    http://www.avermedia.com/cgi-bin/products_tvtunerbox_avertvbox9.asp

  • bociborz

    csendes tag

    válasz Scoobyka #385 üzenetére

    Avermedia AVerTV Box7
    Az AverTV Box7 nem támogatja a 16:9 es üzemmódot és csak pár ezerrel drágább a 9-es.
    Avermedia AVerTV DVB-T USB 2.0Digital TV tuner
    Az Avermedia-nak vannak PC nélkül működő digitális tunerei is, nézd meg az oldalukat. Amit te írtál az ha jól látom csak PC-vel működik. Egyébként szerencsés vagy ha már digitális TV adást tudsz nézni!!!

  • bociborz

    csendes tag

    válasz Scoobyka #384 üzenetére

    A leírásból úgy látom, hogy nincs DVI csatlakozója csak hagyományos VGA

  • bociborz

    csendes tag

    Háj Mindenkinek!

    Januárban esélyes lenne egy Daewoo DLP 3212 típusú 32'' LCD TV a Metro-ból 270 eFt körüli áron. Bárkinek bármilyen véleménye van róla írja meg! Ha a sárga földig alázza, akkor is!
    1000:1 kontraszt (néhol 800:1-et írnak), 500 fényerő, 16 ms, HD ready
    Két dolgon problémáznék:
    1. nem sok-e a 16 ms?
    2. milyen minőségű lehet a tuner benne? mégiscsak legtöbbet TV nézésre használnánk
    A Metro sajnos nem arról híres, hogy tesztelgetni lehet a TV-ket.

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    Hali Mindenkinek!

    Egy Fujitsu-Siemens Myrica V32-es LCD TV boldog tulajdonosa vagyok. Egy hete vettem a METRO-ban 288-ért. 1000 cd/m2, 550 kontraszt, 8ms, DVI bemenet HDCP-vel, azaz HD Ready és még néhány extra. Pl. hangszóró kimenet, mélysugárzó vonalkimenet, ha minden igaz számítógéppel kompatibilis a DVI és az analóg bemeneten is, de gépet még nem kötöttem rá és nem is igen tervezem mostanság.
    Az első egy-két óra csalódás volt. Zöldes színben játszott a képernyő és mivel csak fél-scart-om volt, ezért a gyenge kompoziton jól kijöttek a DVD hibái. A gyári előre beállított fényerő, kontraszt értékek szinte használhatatlanok voltak. Később a zöldes szín eltűnt, vagy a fényforrás járatódott be, vagy a szemem állt rá, de a színek azóta jók. Full scart-ot vettem a MM-ban (ahol megnézhettem a TV-m 335 eFt-ért és jót vigyorogtam rajta) azóta a DVD-k képe is szinte hibátlan. Tudom hogy komponensen jobb lenne, plusz progresszív szken meg ilyesmi, de sajnos ilyen az én lejátszómon nincs. A fényereje egyszerűen félelmetes! A fényforrás három fokozatban kapcsolható, most a legalacsonyabb fokozaton működik néha így is vakító. A beállítások csak poénból (0-100): fényerő 70, kontraszt 35, telítettség valahol 40-50 körül, úgyhogy van még tartalék benne.
    A TV adások, ha jó minőségűek elég jól néznek ki, pl Minimax jobb rajzfilmek, Híradó stb. A gyengébb, kontraszttalan régi filmek nem mutatnak jól ezen sem. Szarból nem lehet várat építeni :) Valaki pár hete írta, hogy a számítógéppel generált képek jobban mutatnak a TV-n, mint az egyéb felvételek. Igaza van, egy csatorna logója, egy reklám ábrái, feliratai tényleg sokkal fényesebbek, kontrasztosabbak mint a hagyományos filmek.
    A legjobb képminőséghez nem árt szemben ülni vele, 30-40 fokos szögnél már kezd kiszürkülni, világosodni a fekete. A TV dizájnja egyébként maximálisan puritán. Egy szürke fémszínű keret, a képernyő plusz két LED. Ennyi látszódik belőle. A hangszórói is valahol hátul vannak, a gombok pedig szokás szerint elrejtve.
    A távírányítója elég érzéketlen vagy gyenge. Pontosan rá kell irányítani hogy fogja a jeleit és max. 4-5 méterig működik. Úgyhogy ebéd közben az étkezőből már nem tudom kapcsolgatni. Ha a szám gombokkal akarok csatornát váltani mindig vár három másodpercet, hogy nem kétjegyű számot akarok beütni és csak utána vált az adott csatornára. Ez is elég idegesítő.
    A TV-től független, de most jöttem rá, hogy sok DVD-m (pl. Bud Spencer, Mr. Bean rajzfilm) nem igazi 16:9-es, hanem 4:3-as csak alul-felül fekete csíkkal. Na ez tök bosszantó. Amúgy a TV-t 4:3-on nézzük, nem szeretjük a lapos fejű embereket :))) Így a látható méret valahol a 63-as és a 72-es TV-k között van félúton. A 16:9-es jó minőségű DVD-k viszont nagyon jók. Fényes, kontrasztos és tényleg házimoziszerű a kép. Összességében meg vagyok vele elégedve, ennyi pénzért nem tudnék jobbat mondani!

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/0/263927461.pdf

    itt a tájékoztató a TV-mről

    Üdv: Borz

  • bociborz

    csendes tag

    HDTV kompatibilis, HD REady témához hozzászólva.

    Kétféle HDTV adásról tudok:
    Egyik a valóságban: elsősorban bizonyos műholdakról fogható, bizonyos adók által adott 1080i MPEG-2 kódolású adás. Ezt a HD adások vételére alkalmas műholdvevő dekódolja és jellemzően az analóg komponens kimeneten keresztül továbbítja az arra alkalmas TV felé.
    A másik a tervezett: valószínűleg ez is 1080i lesz. Sávszélesség csökkentés miatt ez már valszeg MPEG-4 vagy valami ilyesmi kódolású lesz. A műholdvevő vagy set-top-box nagy valószínűséggel már csak digitális kimeneten (HDMI, DVI HDCP-vel) adhatja ki a HD jeleket, analóg komponens kimeneten szinte biztos nem.
    Amerikában és Japánban elterjedt a HDTV mostani analóg kimenetes formája, ezért a komponens bemenettel rendelkező 720p, 1080i kompatibilis TV-k HDTV kompatibilisnek tekinthetők. A sokat emlegetett Samsung T sorozat szerintem ide tartozik.
    A HDTV kompatibilitás viszont nem jelenti, hogy ''HD Ready''. Amelyik TV-n rajta van ez a logo, az mindig HDMI vagy DVI bemenetes HDCP-vel, azaz digitális bemenet digitális másolásvédelemmel. Aki olyan TV-t akar venni, ami öt-tíz év múlva is megállja a helyét és HDTV-re akarja majd használni, mindenképpen HD Ready TV-t vegyen!
    Na ez az én véleményem!

    Üdv: Borz

Aktív témák