Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    Ráharaptam én is erre a Blaupunkt elnevezésű parasztvakító mézesmadzagra sajnos. Azaz kevesebb eufemizmussal KÖZTÖRVÉNYES CSALÁSRA! De ez még egy dolog, hogy valakik (szutykos kínai és szláv bűnözők) visszaélnek egy világszínvonalú német vállalat márkajelével, mert olyat lehet(ne), hogy megvesz egy vállalat egy márkanevet (ahogy csinálják is gyakran) és tartva vagy még inkább emelve a színvonalat gyártja szépen e márkanéven a terméket, s a brand-et így minden szinten, etikailag, szakmailag is fenntartja korrekten.

    Namost a szláv-kínai Blaupunkt cég nem ezt teszi. S a bűncselekményben, amit elkövet bűnrészes, bűntárs, vagy ha tetszik bűnpártoló a forgalmazó cég is.
    Az én esetembe a csodás Teszkoú... De ezt nem fogom annyiban hagyni, főleg hogy van is fogás a grabancon amit meg fogok ragadni még ma!
    Mivel kérem szépen tótágast is lehet állni, de ez a TV bizony NEM BLAUPUNKT. Ez az izé valami szláv cég, aki valamilyen machinációval valami vitatható jogot szerzett hogy rányomja a Blaupunkt - csúcsminőségű német világmárka címkéjét a "termékére", de az égvilágon semmi más köze nincs ehhez a márkanévhez. Kb olyan mintha vennék új dacia-kat és szépen mindre Renault emblémát tennék, árulnám rönőnak... jó néhányat el lehetne adni belőle, biztos lenne sok balek aki elhinné hogy Renault, aki életében még nem ült igazi rönóban... aki viszont tisztában van azzal, hogy milyen minőséget, színvonalat és szolgáltatásokat KELL kínáljon egy Renault, az azonnal tudni fogja, ahogy csak meglátja, nemhogy beleül egy akármilyen szépre is sikerült Dácia-ba, hogy valami itt fals..

    Nos e Balupunkt elnevezésű csoda sajnos bonyolultabb kicsit, mert kivülről valóban gyönyörű szép! Abszolút el lehet hinni róla hogy ez egy német minőség, a Blaupunkt világmárka, német vállalat minőségi terméke...
    De akkor jobb is ha megvesszük és SHOHA a büdös életben nem kapcsoljuk be, hanem szobadísznek megtartjuk... talán úgy lehet némi használati értéke, merthogy TV-ként nincs az is biztos... Nagyon pofás, de amit tud, és ahogy tudja az valóban a Technika televíziók színvonala, dupla áron... tetszetősebb külsővel. Ez egy elképesztően nagy átverés. És ezt a csalást és átverést annyiban hagyni nem lehet...
    Írtam hogy van fogás a grabancon. Akkor most részletezem is.

    A sztorim annyi, hogy tönkrement a monitor-tv-m és gyorsan vennem kellett egyet, szétnéztem néhány boltba ElectroMax (vagymi, a nevét lehet nem pontosan írtam)-ba is benéztem, meg még pár helyre, de láttam hogy a Tesco-ban is nagy választék van tv-kből... körbenéztem, és akkor megláttam ezt a Blaupunktot 99 ezer forint 99 centi, led, jól néz ki nagyon, mondom na ez tuti jó lesz, mert Blaupunkt minőség az német minőség. Felkaptam egy dobozta és már vittem is. Fel sem tűnt, hogy nincs bekapcsolt példány ebből kirakva. Pedig fel kellett volna, csak nagy rohanásban voltam épp...

    Unboxing során, elszomorodva tapasztaltam, hogy igencsak fapados az egész csomagolás - értetlenkedtem, hogy a németek ennyire alább adták... Na mindegy rakjuk össze... persze csavarok sehol.... na jó majd később visszamegyek értük, bár ez már egy káresemény, hiszen egy plusz út... De letámasztottam a TV-t és bekapcsoltam... A következő döbbenet ekkor ért.. Az még egy dolog, hogy ilyen primitív fapados menüt még nem láttam, de mondom lehet ez az új trend... majd megszokom, biztos mindent annyira jól optimalizáltak, hogy már nem kell sok fícsör beállítgatást.. (ami idegesített is a korábbi LG tv-n, mert sok tucat beállítás feléről azt sem tudtam hogy micsoda, csak kisérletezgettem velük, a legtöbb finom beállítási lehetőségnek persze számomra sok szignifikáns hatása nem volt; mindenesetre jól el lehetett veszni bennük; tehát emiatt eleinte örültem is hogy nincs túlbonyolítva).... a kép fura volt kicsit egyenletlenül világított... mondom hát az LG is "hepehupás" volt kicsit, de ha meg volt hajtva jó fényesre már eltűntek ezek a foltocskák és tökéletes képet adott... gondolom itt is ez lesz, hogy még a kék háttér, meg a fekete ilyen egyenletlenül fénylik, de majd ha rádobom a fullhd képet, ezek eltűnnek.... Hát nem tűntek!
    A bal oldalon a kép tetejétől aljáig végig egy lényegesen fényesebb sáv volt bármitől függetlenül, lehetett az fullhd képvagy saját menü háttér, pc-ről jövő vagy tv jel. Minden esetben bármilyen fényerő és kontraszt beállítással, bal széle világított.. Mondom oké hogy led, és onnan világítanak be a ledek nyilván de azért ennek ennyire nem kéne látszani, próbáltam 1-2 napig szokni, meg reménykedtem hátha "besül" a tv és szépen elhalványul... de nem. hát visszavittem a Teszkóba reklamáltam, 3 napon belül voltam, bár vagy másfél órát vártam, megnézegették, és eléggé nehezen akarta a műszakis srác felfogni hogy mi is a hiba (tv osztályon dolgozótól azért elég fura hogy ilyen vaksi - nyilván nagyon is vágta a témát - nem viccből nem volt ez kitéve bekapcsoltan), aztán szépen szinte megfogtam ember pracliját, mert szerencsémre pont oda tette le, ahol szépen sorba mellette a kirakott demó tv-k bekapcsolva képpel mentek az áruház közepén a tv- pultoknál... és elkezdtem vele sasszézni, hogy tessék nézni, következő, következő, ez egy LG, ez egy Samsung, ez meg egy pöcsöm, akármi márka, könyörgöm egyiknek sem világít így a széle, nehogy már akkora madárnak nézzen, hogy ez normális pont egy német Blaupunktnál!!!! (én akkor még nem tudtam hogy ez kínai-szláv csalás)... Beadta a derekát végül és cserélték. De be is kapcsolták ott helyben a csereárut. És mit ad isten? ANNAK IS VILÁGÍTOTT A SZÉLE!!!! Ha nem is annyira zavaróan és feltűnően, de láthatóan. Mosolygott is a srác, olyan pillantással lám-lám ő mondta, hogy ez ilyen ; ezt el kell fogadni... hát itt borult el az agyam, nem 50 ezer ft ért vettem alja, szutyok Tecnnika TV-t, hanem pont azért szántam rá dupla annyit, hogy minőséget vegyek, német Blaupunkt-ot... ezt finoman mondtam is, de hozzá tettem hogy jó tudom hogy belépő szintű 100 centis tv oké nyilván csodát nem várok, de fura hogy a német Blaupunkt így alább adta... a srác készséges volt és mondta, hogy tesztelgessem nézegessem otthon, sötét szoba stb, és ha ez is csinálja hozzam vissza nyugodtan... Nos tesztelgettem és az új messze nem csinálta már annyira, de csinálta, nem lehetett nem látni, hogy ott a kép szépen ez a fényesebb sáv, de megszokható volt és messze nem annyira zavaró mint az előző nyilvánvalóan gyári hibás tv-nél... bele is törődtem volna, hiszen amúgy viszonylag elég szép képe van (messziről) és nagyon jól néz ki kívülről és elkezdtem használni.

    A légy már nem volt annyira így a levesben, mert nem volt tényleg zavaró az a fényes sáv a szélén, csak ha konkrétan oda néztem akkor látható, de hát nem a kép szélét kell nézegetni ugyebár (az előzőnél, ott perifériásan is látszott és zavaró volt, rendesen bevakított balról !); nos hát szóval használni kezdtem a puritán menün is túltettem magam, de néztem egy klipet ami túl színes volt a piros már rikított, na mondom leveszek kicsit a színekből (még ehhez az állítási lehetőséghez nem nyúltam), nyomogatom a távirányítót húzogatom a csúszkát le- fel SEMMI, írd és mond, az égegyadta világon semmi nem történt... Próbáltam magam ámítani, hogy ja biztos, a számítógép kép miatt, tv üzemmódban már ez biztos nem lesz (persze nagy hülyeség, mert bármilyen módban vagy a színeket hogy a jóistenbe ne lehetne már állítani könyörgöm), de csak nem hagyott nyugodni, babrálni kezdtem megint, megnéztem pl a színhőfok beállítást (ugye van hideg meleg közepes), hogy ha leveszem középről hidegre hátha nem rikítanak így a színek ebben a klipben... Na? Ki tetszett találni? SEMMI... nem reagált a tv erre a beállításra sem, a kép változatlan maradt.. ekkor eszembe jutott, hogy a zajszűréssel próbálkoztam egyszer és a 3 módnál semmi különbséget nem láttam, tehát a zajszűrésnek sem volt semmi hatása a világon, azonban elhesegettem a problémát, hogy ó hát biztos ez a kép konkrétan nem is annyira zajos, majd legközelebb ha látok egy valóban zajos képet, akkor tesztelem megint...
    De azért rápróbáltam megint a zajszűrésre, természetesen semmit a világon nem változtatott a képen..
    Nagyon fura. Mondom vihetem megint vissza cseszdmeg, ilyen formám legyen, hogy most meg kifogok egy ilyet aminek nem működik némelyik beállítás a menüjében. Aludtam rá kicsit, mire összeállt a kép. Nem ilyen formám van! HANEM EZ EGY KAMU TV!!! Nemhogy csak kamu blaupunkt, hanem még eleve mint fapados tv is egy ÁTVERÉS. Egyedüli valós érték a nagy LDC benne, de az is barmolva van, mert a kép hepehupás, itt-off fényesebb foltok a szélein megvannak (és immár biztos vagyok benne hogy akárhányat is cserélnék mindegyiken ott lesznek itt-ott ezek a foltok), de a legdurvább, hogy ezek a menüpontok NEM FOGNAK EGYIKEN SEM MŰKÖDNI, cserélhetem a végítéletig is, mert kamu menüpontok.. buta vadparasztokra dizájnolva, aki életében még nem látott egy komolyabb lcd-t, elájul, elalél a nagy képtől, és minden mást meg letoj.. jójazúgy fijam -elven... és végül is így lehet ezt használni.. a foltok és fényesebb sávok a szélén sem zavarják az egyszeri böcsületes földműves bácsit, aki életében először vett végre karácsonyra egy nagy lapozs tívít... csakhogy nekem ennél kissé vájtabb szemem van.. és pont azért nem Technilka-t vagy Hyunday-t vettem még ócóbban, mert mondom hoppá milyen jó kis akció, egészen emberi áron, jó minőséget veszek, így nem tűnt soknak a 99 990 ft ezért a 99 centis "német csodáért"... azonban így hogy már tudom hogy kamu blaupunkt, és még azon belül is kamu tv.. a primitív fapados menü szolgáltatásai fele egyszerűen kamuflázs, nem működő funkciók... hát így viszont már bűncselekményről beszélhetünk....

    Úgyhogy kérem szépen, most én szépen besétálok a Teszkóúba és egy elcseszett de nagy botrányt fogok csinálni, lehivatom az áruház vezetőt. Kibontatok vele egy original tv-t, és előre megmondom, hogy lesznek a képen foltok és nem fog működni a color menüpont, sem a zajszűrés, sem a színhőfok állítás, mert most már ide a rozsdás bökőt hogy így lesz... s ha ez így lesz, nem a tv-met fogják kicserélni, hanem peren kívüli egyezséget fogunk ott melegiben tenni... (persze fel lehet fogni ezt zsarolásnak is, letojom, akkor is nekem van igazam, én vagyok a sértett, tehát alappal és joggal zsarolok, ha úgy tetszik) szépen kapok fél millió forint kártérítést, plusz egy 100 centi körüli márkás minőségi tv-t továbbá megtartom ezt a kb jó ha valóban 10 000 ft- érő legfeljebb falidísznek alkalmas (mert mint írtam tényleg nagyon szép kívülről) tv-nek csúfolt izét... vagy dönthet úgy is a kedves tesco, hogy áll elébe 3, azaz három darab feljelentésnek. 1, kártérítési per és az maximumra kiszabva... kétszer kellett visszavigyem a tv-t egy hetet kellett idegeskednem, plusz megpróbáltak hülyének nézni és ordenáré módon átcseszni a fejem... ez egy jó pár millió nem anyagi kár 2. rendőrségi büntetőjogi feljelentés egészen natúre, úgy nevezik hogy CSALÁS, minden ciráda és cifra nélkül, köztörvényes kiemelt csalás, hiszen tán több ezer darabbal is átvertek ugyebár több ezer naiv vásárlót...Ad három kérem, EGY FINOM KIS FOGYASZTÓVÉDELMI PER... melynek során nem kizárt, hogy a Tesco működési engedélyét is be fogják vonni... mivel itt a gondatlanság olyan szintje forog fenn, ami sajnos nem lehet nem szándékos. Egy adekvát szakember, amikor leszerződik az adott termék árusítására, forgalmazására végez (vagy legalábbis végeznie kellene) ugyebár egy szigorú minőség ellenőrzést.. itt kérem valakik NAGYON IS JÓL LÁTTÁK MI EZ A MOCSADÉK SZEMÉT HULLADÉK, csak éppen nagyon nagy kaszára számítottak, mert nyilván kb 20-30 ezer forintért szórja a kínai-szláv maffia ezt a szemetet... 300% árrésért már megéri kicsit félrenézni, egy kicsit "tévedni" egy picit gondatlannak lenni nem? Tehát itt nem csak a kínai szláv maffia a köztörvényes csaló bűnöző (mellesleg ellenük semmi értelme kezdeni semmiféle pert, mert nyilván rá vannak szépen készülve és megfoghatatlanok... ha bármi gáz van, a zugüzemük 1-2 óra alatt felszámolható és eltűnik mint a kámfor..találd meg Csang-ot és Csung-ot cseszdmeg Ázsiában...), azonban a Tesco felelőssége itt vastagon megragadható... választhatják tehát a 3 db pert, az működési engedély felfüggesztését, továbbá TOTÁLIS SAJTÓ BOTRÁNYT, mert már megyek is és ügyvéddel és újságírókkal jövök vissza... ez lesz a kis ajánlatom, kis karácsonyi pénzért nekik, és javallani fogom hogy nagyon gyorsan tüntessék el ezeket a "tv" szerű izéket... mert nagyon nagy bajuk lehet, és valószínű hogy lesz is nélkülem is... mert nem csak én fogom ezt a csalást észre venni..... hát "rövdien" ennyi a kis sztorim a "Blaupunkt"-nak látszó tévé szerű képződménnyel... hamarosan indulok is intézni.. a fejleményekről itt tájékoztatom a PH nagyérdeműjét.... (ha nem jelentkeznék többé, hátravittek egy raktárba és fejbe lőttek... :D)

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz koxx #29723 üzenetére

    Ne viccelj, ha kamu menüje van mindnek és nem működik egyikben a sem a szín beállítás? Akkor mit csinálnak? Elpirulnak és pityeregve elfutnak...?
    Ugyanerre a típusra nem cserélhetik!
    Tehát még választhatják azt, hogy visszaadják a pénzt, vagy hogy kicserélik egy másik típusra, de ezen esetekben, fel is jelentem, be is perelem őket csont nélkül.... Azon nyomban kihívom a zsarukat oda!!!!
    Nyilván úgy írtam, hogy ha és amennyiben, ott bizonyosságot nyer, hogy a másik, a harmadik és semelyik sem rendelkezik működő menüvel, hanem kamu menüpontok vannak benne... ergo hamis termék; és ez ugyebár ráadásul fő funkció, mert azért azt igen nehéz lenne vitatni hogy a színek állítása a tévén nem alapvető... nemde?
    Itt a lóláb extrém módon kilóg, nem lehet rizsázniuk semmit...
    Ha ott felbontatok egy dobozzal és előre megmondom, hogy a kép foltos lesz, hogy a színeket nem lehet állítani, akkor fel fognak még egyet bontani nyilván és azzal is ez lesz, máris bizonyítom a csalást.
    Innen kezdve dönthet, de a zsarukat akkor kihívom és lefoglaltatom az összes "blaupunkt" tv imitációt... az hétszentség...!!!
    Olyan verzió pedig nincs ép ésszel, hogy ó jaj szegény Tesco-t is átverték ezek a csúnya kínaiak... mert olyan hogy nem vették észre, hogy ez nem csak kamu blaupunkt, de nem is valódi tv, csak imitáció, az meg teljesen KIZÁRT!!! Ezt a maszlagot senki nem veszi be... tehát az egész ügy totál nyilvánvaló. Ha működni fog a másikon a szín beállítás, nyilván más lesz a képlet (de írtam, tutibiztos vagyok benne hogy nem fog!). Ekkor is vissza fogom nyilván kérni a pénzt őrjöngve. Ebből nem jöhetnek ki sehogy jól, nem kell ehhez Amerika, csak hogy végiggondolja racionálisan, egy üzletvezető meg nem hülyegyerek....

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz KurtCobain #29726 üzenetére

    Na és miért testvér? Tán tükörbe néztél? :D

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz KurtCobain #29728 üzenetére

    Ne mondod hogy a Technika jobb ennél? Akkor pláne átverés!
    Nem sírtam, hanem elmeséltem egy esetet. Kösz a tippet de nem fogom behúzni a fülem hanem még szét is rúgom a fejét a főnöknek, ha hepciáskodnak velem... ;)
    Majd mesélek..
    (amúgy jó indulat kérdése csak hogy fogalmazod meg, rosszindulattal igen valóban benéztem, jóindulattal meg: átvertek)

    [ Szerkesztve ]

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz #65675776 #29731 üzenetére

    Nem tudom milyen hangnemre gondolsz. Nem tudtam azt sem hogy a Blaupunkt már nem egy minőségi német márka... honnan kellett volna tudnom... bemegyek egy boltba látok egy ismert márkát és nyugodtan vásárlok.. nehogymár bármit veszek előtte ki kell az agyam főzni a fejemből a tájékozódással...
    Arrafel rúgom szét, ha még neki áll feljebb, és ha mint írtam, ott az orra előtt lehet a TÉNY, hogy hamis termék, mert mondjuk egyiken sem működik a szín állítás... amit ezek után nagyon is el tudok képzelni...
    Pénzt mindenképpen vissza fogják adni ez 100%, mert addig nem megyek el onnan. Ha figyelmesen olvastál másodszor megyek vissza... és ez még brutálisabb hiba mint az előző. Ha meg ott bebizonyítom hogy nem hiba, hanem ennek "típusnak" a sajátossága, azzal egyúttal a csalást is bizonyítottam, azonnal hívhatom a rendőröket egészen nyugodtan...
    99900 ha neked lowcost, akkor te biztos a Rózsadombon laksz, én viszont egyszerű magyar munkás ember vagyok, nekem az nagyon sok pénz, nekem az egyáltalán nem low cost... halkan súgom...
    A hangnemet én is kikérhetem magamnak amúgy, mert igencsak negatív, flegma és cinikus a hozzáállás, egy károsultnak segítséget szoktak adni és tanácsot, és nem kiröhögik, meg nem elkezdik bizonygatni hogy ő a hülye... (az átlagember sem nem tv szakértő sem nem márka szakértő, simán besétál egy ilyenbe, és 1000-ből kb egy ember az aki előbb alaposan tájékozódik... eleve meglátom egy boltban, akkor gyorsan kiülök egy padra fél órát utána olvasgatok majd nem? come on...) ezt még halkabban súgom...

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz KurtCobain #29730 üzenetére

    Félreértesz nem arra gondolok, hogy átverés hogy a blaupunkt már nem a német cég, az egy dolog, azt tényleg akár felfoghatjuk az én hibámnak hogy nem tudtám (bár megismétlem honnan a jó bánatból kellett volna tudnom, híradóban nem volt, tv szerelő nem vagyok, nem akadtam rá cikkre erről sajnos)...
    Az átverés akkor van, ha ezek mind nem százszázalékos tv-k, hanem jellemzően bizonyos alapvető menüpontok nem működnek... csak erre az esetre gondolok nyilván...
    És hát nyilván nem üvöltve fogok odarobbanni, hanem az első mondatom még kedves lesz, tehát a reakciótól függően fogok elborulni... (reméljük nem kerül rá sor) ;)

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz #65675776 #29735 üzenetére

    Ja bocsánat akkor a fenyegetőzésért, de hát nem itt titeket fenyegettelek, hanem a Tesco-t azt hittem azt lehet.... :R
    Nem tudom hamis termék-e, csak gyanítom, ennek fogok a végére járni hamarosan. Mindaz a fenyegetőzés amiket írtam nyilván akkor lép érvénybe, ha megbizonyosodok erről természetesen....

    Én ezt egyáltalán nem gondoltam csúcsnak (nem tudom honnan gondoltad hogy annak képzeltem), hanem úgy gondoltam, hogy belépő szintű, de mivel Blaupunkt, olyan minőséget veszek, ami megéri ezt a kis felárat... tehát jó minőségű, márkás, belépő szintű nagyképernyős lcd... ebben a hiszemben voltam... vak nem vagyok látom hogy a jobb 100 centi körüli tévék jóval 100 ezer fölött vannak, bár nekem nem kell sem 3d sem smart.. csak monitornak használom leginkább....
    Maga a Blaupunkt márkajel miatti átverés, azt valóban le kell nyelni, és magára vessen aki nem tudta, hogy a Mercedesz embléma alatt újabban Trabantokat árulnak...;)

    [ Szerkesztve ]

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz energy4ever #29738 üzenetére

    Én ilyenről még életemben nem hallottam, hogy egy tv-n ott van a menüben hogy szín állítás és passzív, semmit nem csinál, teljesen abszurd, nonszensz és elfogadhatatlan... pláne triviális alap funkció... kb mintha vennék egy kocsit, és a csomagtartó ajtó, nem lenne nyitható, csak rá lenne rajzolva. Ilyen biztos hogy nincs, pláne nem egy 100 000 ft-os terméknél....

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz #94529552 #29748 üzenetére

    Jójó igazatok van szeleburdin csináltam... én még valamikor az őskorban élek, amikor az hogy Blaupunkt kb olyan szint volt mint a Sony (amúgy autó hifiben most is az!!!! - csak tv-t nem is gyárt igazából a valódi Blaupunkt cég)... le voltam maradva néhány évvel, de hát ki a frász foglalkozik ezzel? Van több száz márka, majd egyesével tudom hogy mivel mi történt az elmúlt 5-10 évben nem? Igen nagyon rácsesztem, és igen nyilván én is hibás vagyok, mert nem voltam elég körültekintő, de úgy gondolom kisebb részt voltam én hibás... de tökmindegy...

    Tanulságképp tehát elmesélem hogy végződött a történet.... Előrebocsájtom, hogy nem kell aggódni, nem volt bunyó sem üvöltözés, sem rendőrség, sem ügyvéd... mondjam azt megúsztam szárazon... ;)

    Szóval megtörtént a nagy esemény. Ismét felpakoltam a csodaszép Blaupunkt motyót és elbumliztam a csodás feszkógazdaságosba (eleve hogy lehetek ilyen barom hogy ilyen helyen veszek tv-t... ha valaki ezt vágja a fejemhez belátom, nem a legbölcsebb választás valóban, eme üzletlánc erre - csak én tényleg azt hittem ez német Blaupunkt, a kék pöttyre izgultam rá, elsétálva a tv-s polcok mellett)

    Besétáltam a tv-t átölelve (nem dobozoltam vissza, mert most már a p...m szórakozzon ezzel, úgyis kicsomagolják bekapcsolják, hát gyorsítottam a dolgon), kérdeztem az ügyfélszolgálatost, pár perc sorbanállás után, hogy megint itt vagyok, aki 2 napja volt egy Blau tv-t cseréltetni, mert sajnos ez sem felel meg... A nő emlékezett rám... - ja igen, hát sajnos már nem fogják tudni cserélni, a szervízbe tudja csak átirányítani, mondom szó sem lehet róla, szeretném a pénzem visszakapni, több hibája is van... - jó de 15-ikei vásárlás - mondom igen, de 18-án lett cserélve, épp a 3 napon belül, és most meg megint épp a 3 napon belül, mivel a 3 nap kipróbálási cseregarancia a csere napján újraindul.. - nem mert kipróbáltuk a cserekor... - mondom könyörgöm, ha kipróbáltuk, ha nem EZ EGY SZABÁLY, nézzen utána, csere után ismét újraindul a 3 nap kipróbálási garancia, ha nem hiszi vagy nem tudja, amit kétlek ügyfélszolgálatosként, hívjunk ide egy vezetőt és az elmagyarázza... - na jó jó jó, pillanat pillanat... (megpróbált első nekifutásra lerázni ugyebár...)

    Jött egy másik fickó, valami főnökebb féle ügyfélszolgálatos, eléggé morózus fazon - Jónapot, ja igen a Tv, és kb ugyanazzal bepróbálkozott mint a nő, hogy sajnos nem hogy legfeljebb szervíz... kb ugyanazt elmondtam neki... mondom - és itt már kissé ingerülten - 3 napon belül vagyunk ma este 7 órakor tellik le ne akarjon már lerázni ilyen kamu szöveggel... hát eléggé elborult az ábrázatja - na mondom most vágtam el magam, itt fight lesz úgy érzem... - azt mondja, uram azért próbáltuk ki legutóbb a cserekor, hogy lássa hogy az már jó, és ezt elfogadta aláírta, nem tudok mit csinálni.. de mondom minden menüpontot, meg funkciót tételesen kipróbáltunk? Nem! Nem is volt sem idő sem lehetőség kitesztelni, PONTOSAN EZÉRT ÉLT RÁ ISMÉT 3 NAP KIPRÓBÁLÁSI CSEREGARANCIA, hogy az esetleges rejtettebb hibák ha kijönnek, akkor az ember ne kerüljön bajba... Hát ő nem tud mit csinálni sajnálja, de mindjárt jön a műszakis kollega....

    Megérkezett a műszakis srác is, ő is ugyanaz volt mint 3 napja, emlékezett rám... meghallgatta a bánatom, de nem szólt közbe semmit, nem vitatkozott, nem erősködött, nem ellenkezett... (ő hálisten egy jobb fej fiatal laza srác, elég rugalmas és megértő - szerintem ha ő nincs, akkor már tán előzőleg sem cserélik ki...)
    Mondom láttad hogy a másiknál a szélén a világító sáv milyen volt, ezért te döntöttél úgy, hogy cseréled, bár láttuk hogy valamelyest ennek is furcsán világít a széle, egyenletlen a képe, de annyira nem volt durva, ezért elvittem... De most még bár gyengébben mint az előzőnek ugyebár szintén világít a széle (amit egy százezer forintos Blaupunkt-tól én nem várnék), de még itt ott vannak fényesebb foltok az LCD szélén, egyenletlen a kép... jó igaz ez messzebbről annyira nem látszik, csak közelről, de nézzük már meg itt körbe az összes TV-t, hát egyiken sincs ilyen könyörgöm, a Technika-n sem... továbbá ami a legfőbb baj, hogy nem lehet vele a színeket állítani, sem a színmelegséget, sem a zajszűrőt, halott opciók vannak a menüben, és már bocsánat de egy tv-nél ha a színt nem lehet állítani, akkor az nem tv...
    A morcos fickó közben eltűnt... a műszakis srác hümmögött végül odaszólt az ügyfélszolgálatis pultos nőnek, hogy - " van benn egy kiló a kasszában?" - tehát úgy döntött (saját hatáskörben) hogy visszaadják a pénzt...

    Huh- mondom ez simán ment, megszabadulok ettől a förtelemtől és a rémálomnak vége... de sajnos nem ment ilyen könnyen, mert visszajött a szemét fickó... egyből szólt a srácnak, hogy na jó akkor kapcsoljuk be szépen megnézzük, nem létezik hogy megint gond van ezzel... itt már felment a pumpa bennem, pedig eddig kedélyesen csevegtünk a műszakis sráccal.. Mondom EMBER, maga szerint szórakozásból autózom 3-adszor 10 kilométer, már így is kár ért.. maga szerint ekkora idióta vagyok hogy szórakozom, gondolja már végig legyen szíves... hümmögött valamit nem szólt vissza... Bekapcsoltuk a tv-t. A világító sávok és foltok csodálatosan látszottak szerencsére így neonfényben is, mutogattam nagy bőszen... és mondom még nagyobb baj a színek állításának hiánya.
    Hozott a srác egy pendrive-t betolta, valami filmet elindított, a tv saját lejátszójáva, és itt levert a hidegvíz NEKI ÁLLÍTOTTA A SZÍNEKET !!!! Szépen tudta, levinni fekete-fehérre stb, tehát működött ahogy kell.. nálam esküszöm PC-ről HDMI-n nem csinált semmit! Na mondom rá is csesztem így az életben nem cserélik ezt ki pláne pénzre vissza esélyem lesz, a főnök fickó utál már... akár vehetem is a kalapom, még bedobtam hogy de HDMI-n csinálta nálam, PC-ről hajtottam.. na jó akkor vigyük hátra nézzük meg úgy, nagoyn készséges, türelmes jófej volt a műszakis srác tényleg - le a kalappal előtte - respect!!! Be is kötöttük és mit ad isten, MŰKÖDÖTT MEGINT.. :W HDMI-ről vezérelve is szépen lehetett a színeket szabályozni.. mondom ilyen nics, isten átka van rajtam, hát miért hazudnám uram, hogy nem ment otthon, maga szerint nem lenne jobb dolgom mint tv-kkel rohangálok napokn át és órákat és benzit cseszek el erre, higgye el kérem hogy otthon ez bizony nem működött.... és tessék elképzelni elhitte! (tényleg ez volt az igazság, isten látja a lelkem nem hazudoztam)... szerencsére a morcos hájfej főnök megint eltűnt, jött egy helyes kiscsaj helyette... megkérdezte mi a baj, neki is elmagyaráztam (kb már a negyedi embernek... :Y ) mutogattam, siránkoztam, hőzöngte, kedvesen mosolygott (szerintem ezek tuti vágták hogy ez egy hulladék, csak nem fikázhatják a saját árujukat)... Hát van ilyen van ilyen - mondta. A műszakis sráccal összenéztek és mondta a fiú, hogy "Uram én nem vagyok egy szőrös szívű típus, elfogadom hogy hibás a termék, mit szeretne? Mondom akár le is vásárolom ebben az árban egy hasonló tv-re... ajánlott is egy 106 centis LG-t 109 ezerért (nagyon jó ár amúgy), csakhogy nekem nem volt pluszt 10 000-em más meg nem volt, csak 80 centisek és kisebbek.. . hát akkor marad a pénz vissza - jó rendben intézzük akkor az ügyfélszolgálatos pultnál.... odamentünk szétcsavarozta teljesen nyugodtan lazán.. mondjuk váratott vagy negyed órát, húsz percet, addig nem szólt senki hozzám, komótosan elpakolta, aztán odaszólt halkan, hogy - De ha legközelebb valami nem tetszik, akko rnem is muszáj ám idejönnöm az ü. szolg. -osokhoz, hanem egyből hozzá megyek és elintézi, megérti ha ez nem tetszett... Itt majdnem visszaszóltam, hogy de könyörgöm ez nem egy szeszély hogy nem tetszett, hát láttad hogy milyen a TV és esküszöm nem szabályozta otthon a színeket... de végül csak annyit mondtam, hogy figyelj nekem ez nagyon is tetszik külsőleg mert tényleg nagyon szép a dizájn, nem néz ki gagyinak pont azért is vettem meg, de láthattad hogy ezzel valami nem stimmel, eleve nem is igazi blaupunkt, hanem valami kínai vacak, eleve nincs ez korrekten beárazva, ez kb a Technika-kkal egy színvonal... - hát az árakat nem ő szabályozza... - mondom - méretben is ez lenne nekem a tökéletes mert ez még épp elfér a PC asztalomon... egy 105 centi körüli oda sem férne, tehát a mérete is megfelelni, nekem ez tetszene, ezért adtam ki rá 100 000 -fot... Jó jó oké, akkora pénzt a kollegina kifizet.. viszlát... és ki is fizette és elhúztam a belem....

    Megúsztam tehát a Blaupunkt veszedelmet. Csak éppen megint nem volt monitorom. Hazafelé benéztem egy Média Markba hátha van valami, és pont volt egy akció, Sony Bravia 40 colosokat kiárusítottak, amik pár hónapig bemutató darabok voltak, bár ugye mentek egy darabig kicsit használtak, de tökéletesek hibátlanok, újként adják, tehát kipróbálási garancia 3 nap, plusz a Sony normál 2 (vagy 3, nem is tudom hirtelen) garancia, meg gyári garancia stb megvan, annyi hogy a doboza nincs meg, hanem lefóliázva adták. Az új ára valami 120-130 ezer és 99 000-ért adták... Hát én le is csaptam egyre, most már arról írok... (még egy ezresem lett is pluszba, tudok venni pár sört)... és hát zongorázni lehet a különbséget, ez kérem szépen egy TV... (bár nem 100 Hz-es sajnos, de úgy voltam vele hogy már nem érdekel, jó lesz ez, csak most már legyen valami :D) szép képe van nagyon sok mindent tud (wifi settop mittoménmi, amikre persze semmi szükségem), de így lényegében egy úttal megoldódott a dolog..

    Most már csak akkor fogok kikészülni, ha közlitek, hogy ja a Sony-t is megvette valami kínai -albán bűnbanda és már az sem a régi minőség.... :Y N :DD a akkor fogom magam, hátralendülök és egy erőteljes váll mozdulattal befejelem az LCD-t, addig, hogy a számig a fejem bemenjen, és körbe forogva elkezdem megenni a készüléket.. Szépen megeszem az egészet lenyelem, és utána pucéron kirohanok az utcára síkítva visítva és elfutok a Himalájáig; ott az Anapurnán egy kolostorba bekopogok és életfogytig zen remete életbe kezdek ... :DD

    Legyen történetem tanulság mindazoknak, akik a Blaupunkt tv "márka" vételének végzetes hibáján gondolkodnak! Azt tanácsolhatom, ha Blaupunkt címkét látsz tv-n valahol, akkor guggoló rajtban azonnal egy sprint kilövéssel a lehető legtávolabbi fedezék fel vegyél iramot, s a fedező tereptárgy biztonságos védelme alatt, stabil pozíciót felvéve pillants ki, hogy nem ugrott -e utánad sem egyéb pillanatnyi károsodás nem érhet a Blaupunkt tv-től, aztán gyors logisztikai tervet dolgozz ki, hogy a terephez képest a lehető leges-legnagyobb ívben elkerülhesd a Blaupunkt tv szerű izét, s amint a manővert megtette, hátra sem nézve, hanyatt homlok, pánikszerűen, teljes erőből, menekülj el még a környékről is.... :DD :Y :W

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz h1mpi #29753 üzenetére

    Én most mindent megtanulok elfogadok elismerek, bocsánatot kérek mindenkitől, bocs hogy élek, elismerem buta vagyok mint a tök, bármit-akármit, csak nem győzök az égnek hálát adni, hogy meg tudtam ezt úszni, meg tudtam szabadulni viszonylag komolyabb károk nélkül ettől az izétől....... most már inkább le sem írom mitől.. szóval tudodmitől...... még mindig csipkedem magam, hogy egyáltalán nem-e csak egy rémálom volt az egész... :Y

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz GaborGh #29764 üzenetére

    Kösz, jól esik, ambróziával és mirhával kenegeti lelkem, ha meg tudtam menteni, legalább akár csak egyetlen embertársam is ettől az árnyékből ránk fenekedő, halálos Blaupunkt veszedelemtől... :D :R

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz GaborGh #29764 üzenetére

    Kösz a méltató szavakat! Blogot írtam egy időben, egy jó ideig, de belefáradtam abba, hogy a kommentek folyamatos marakodás, anyázás és fölényeskedő kioktatás, okoskodással voltak tele.. (sajnos ez a kis magyar valóság).. s nem kívántam a blog írás mellett, főállású moderátor is lenni, akinek a haja őszül bele a sok szuper emberbe... szóval erről letettem már egy ideje....
    Viszont ha ennyire tetszett, hát ezennel adok neked egy copyright-ot, nyugodtan tedd ki a szöveget ahová szeretnéd (de az első résszel együtt, ami néhány kommenttel előbb van), bárhol, ahol remélhetőleg meg tudsz még óvni gyanútlan zsákmányembereket attól, hogy esetleg eme, Nasa szintű, űr- és nano, sőt mitöbb nem is nano-, hanem már kvantum-, sőt nem is, hanem már inkább alien-technológia netovábbját és megdönthetetlen csúcsát, melyet megtestesít a Blaupunkt televízió, fatális ölelését megússzák, megelőzzék... ;)

Aktív témák