Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • xystus

    csendes tag

    válasz Lokids #5298 üzenetére

    Lokids: Neked itt egy link néhány 32-es tv tesztjéről:
    [link]

    Most estem túl a Tv vásárlások, így leírnám néhány tapasztalatomat a tv-ről és a boltról is ahonnan rendeltem - szigorúan laikus szemmel, de hátha tudok segíteni valakinek ezzel is.

    TV: Samsung LE37C530 Full HD LCD - 123.000 Ft
    - rengeteg beállítási lehetőség
    - egyszerű képernyőváltási mód (PC/TV/USB)
    - PC nézetben Tv-PIP bármelyik sarokban, hanggal vagy anélkül
    - eddig minden mkv (720/1080), avi, stb. állományt tökéletesen lejátszott amit USB-n rádugtam (ráadásul Pendrive-ról). Annyival kiegészíteném, hogy ha darabolnod kell az mkv-t, akkor az mkvmerge programból a 3.3.0-ás verziót használd, mert a 4.4.0-ás eredményét nekem nem olvasta a tv.
    - mkv-nál hangsáv választási lehetőség
    - felirat fájlt tökéletesen jeleníti meg (nyilván csak ha ugyanaz a fájlnév mint a filmé)
    - ergo nem kell mellé BR lejátszó (már ha nem lemezeid vannak)
    Összefoglalva: arra a célra amire én vettem (filmezés, játék és PC kijelző) eddig tökeletesen megfelel.

    Bolt: Pc-Dream Shop
    [link]
    Nem sarkítottak azok akik azt mondták a boltról hogy csak innen...
    - az ügyintézés gyors volt, udvarias, figyelmes és korrekt (neten rendeltem, de felhívtak, majd kaptam sms-t hogy mikor jön a kocsi)
    - raktárról jött, szóval a kiszállítás 2 napon belül lezajlott (~150 km)
    - a srác aki hozta, összerakta az egészet, megkérdezte hogy honnan hallottam róluk, majd illedelmesen megköszönte hogy tőlük vásároltam. Jó fej volt.
    - a garancia náluk úgy zajlik le, hogy felhívom őket, ők küldenek egy autót cserekészülékkel, elviszik a tv-met a márkaszervízbe, majd vissza is hozzák. Persze mindezt ingyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Daffni2

    addikt

    válasz Lokids #5301 üzenetére

    Olyan jó lehet monitorként, mint az 5605.
    Tökéletes.

    "Aki ad,az nyer"

  • Daffni2

    addikt

    válasz Lokids #5308 üzenetére

    Az 5625 nem tudom miben különbözik az 5605-től.

    Gyakorlatilag semmiben.

    Nekem a LED-jobban tetszik a hagyományos háttérvilágításnál, ráadásul az 5605-5625 nem Edge LED-es.

    "Aki ad,az nyer"

  • humax

    senior tag

    válasz Lokids #5372 üzenetére

    gari a tv hez
    szerintem egyatalan nem nagy)
    nekem a 50 is kicsi)
    szerintem pont jo
    maid megszokoja a szemed
    ne sajnajjjj
    :C :C :C

    Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

  • BBéci

    titán

    válasz Lokids #5375 üzenetére

    Erről nemrég volt szó. Amit te úgy nevezel, hogy 60 hertzet használ, az a bemenő jelre vonatkozik, amit a tévé 100 hertzen jelenít meg.

    Humax!
    Az SD adások megjelenítésének minőségét legkevésbé az befolyásolja, hogy a háttérvilágítás LED vagy CCFL.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • c41r0^

    őstag

    válasz Lokids #5465 üzenetére

    1: PFL8404-et tudtam kitesztelni, de a többi középkat. Philipsnek is ugyanolyan a menüje, a lényeg, hogy a főmenüben a HDMI bemenetet, amire a PC-t csatlakoztatod, ne nevezd el PC-nek, ne nevezd el sehogy sem... hanem lépj a Beállítások-ba és ott a Képbeállításoknál van valahol a "PC mód" üzemmód is, a menü alján, ezt kapcsold be, de persze úgy, hogy a VGA 60Hz-en legyen

    azért jó ez, mert akkor ezt kikapcsolva be tudod izzítani a Pixel Plus/Precise menüben található HD Natural Motion-t, ami a 100Hz feature a Philipsek esetén

    akkor viszont inaktív ez a "PC mód" menü, ha már a főmenüben megcímkézted PC-nek az egyik HDMI-t

    ha pedig HDrip filmezni akarsz PC-ről 100Hz feature-el együtt, akkor VGA 24 Hz-re, a TV-n PC mód kikapcs, és máris elérhető a HD Natural Motion a Pixel Plus/Precise menü alatt, és a "minimum" beállítást célszerű csak használni, mert a nagyobb fokozatok látható képhibákat generálnak, ahogy ezt már írtuk

    annyi még hozzátartozik az igazsághoz, hogy egyetlen TV-n sem láttam soha teljesen folyamatosnak PC-ről lejátszva a 24p filmeket 100Hz feature-el, mivel mindig van egy ilyen "mikroakadás" fél percenként még MPC-HC-val is, ha a 100Hz feature be van kapcsolva... a szerencse, hogy ez nem igazán észrevehető már fél méterről, és csak ez az egyetlen mód van arra, hogy az alapból kevés fps-t (24) kicsit folyamatosabbá tegye az ember...

    2. így van, monitor üzemmódban az én Samu 37B679 TV-men is 10-es skálán 2-es a háttérvilágítás, gamma teljesen le van véve, fényerő pedig 20, vigyázni kell ilyen közelről...

    mondjuk a bekalibrált színprofilhoz is csak 3-as a háttérvilágítás

  • c41r0^

    őstag

    válasz Lokids #5480 üzenetére

    biztos fennállnak ezek a kritériumok?

    1. az adott HDMI bemenetre, amire a TV-t dugtad, a főmenüben nincs hozzáadva a PC eszköz

    2. a VGA 60Hz-es képfrissítési jelet küld a TV-nek

    pedig Philipsnél tudtommal csak így lehet nem macerásan ki-be léptetni a TV-t PC módból (legalábbis 7404-8404 esetében így van, és nem hinném, hogy változott az 5xxx szériánál ez), mert ha a HDMI bemenethez hozzáadod a PC-t a főmenüben, akkor minden esetben PC módban lesz és nincs lehetőség adott esetben a képjavítókat bekapcsolni, mert mind szürke, vagyis inaktív lesz

  • c41r0^

    őstag

    válasz Lokids #5489 üzenetére

    érdekes... legújabb firmware van a TV-n?

    még egyre tudok gondolni, hogy 60Hzes képfrissítés esetén az 5xxx széria már automatikusan PC módba kapcsol megcímkézés nélkül is (lehet, hogy ezt már "javították" a 2009-es TV-ik firmware-éhez képest), ezért szürke a menü, mert már PC módban van a TV... ezt onnan látni, hogy sok más képjavító menü is kiszürkül, inaktiválódik, ami egyébként más esetben, pl. sima TV nézéskor elérhető

    ha 24Hz-re kapcsolsz, akkor is inaktív ez a menüpont? a lényeg hogy ez a PC mód menüpont ne legyen bekapcsolva, ha 24p filmet néznél 24Hzen és szeretnéd a képjavítókat (pl. HD Natural Motion 100Hz) használni

  • c41r0^

    őstag

    válasz Lokids #5491 üzenetére

    akkor mégiscsak hozzáadtad eszközként a főmenüben a PC-t, ezt mondom, ezt írtam, hogy ezt a lépést hagyd ki... :N (én meg már találgatok, hogy akkor ez a funkció megváltozott 5xxx-ben oszt' mégse :D ) nem szabad hozzáadni eszközként a főmenüben, egyszerűen csak állj arra a HDMI bemenetre (bemenetválasztó gomb), amire dugtad a PC-t, át fog váltani a kép

    nem muszáj hozzárendelni az eszközt, tudom, hogy erősködik a TV, hogy ezt tedd (Philipsék ilyen "felhasználóbarát plug-and-play menüt" csináltak), de PC esetén jobb, ha nem adod hozzá eszközként, és akkor menni fog, amit leírtam

    igen, Philipsnél pont mindegy, melyik HDMI-be dugod a PC-t, sok más TV-n viszont az egyik HDMI bemenethez kötött a dolog

    24Hz-re akkor kell váltani, ha 24p filmet nézel, és igen, a VGA driverben az adott felbontáshoz (remélem 1920x1080-at használsz) ekkor állítsd a képfrissítési frekit 24 Hz-re

    btw, olvasd el a cikkem (katt nevem alá)

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz Lokids #5493 üzenetére

    ezt valóban nem írtam, azt hittem, hogy magától értetődő

    ennek az egész kavarásnak annyi csak az előnye, hogy mostmár ki fogod tudni próbálni a filmeket PC-ről 100Hz feature-rel is - eztán majd rájössz sajnos, hogy valószínűleg jobb nélküle HDripet nézni :)

    na, akkor minden megoldódott, "user error" volt a másik oldalon :)

  • Chosen

    addikt

    válasz Lokids #6555 üzenetére

    Nálam olyan szokott lenni, hogy tv-zés közben elmegy kb 5-10mp-re a hang aztán visszajön.

Aktív témák