Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • anrab

    addikt

    válasz anrab #37 üzenetére

    és még így is csodálkozok hogy amit tavaly eladtam philit, 42"7613-t a havernak hogy milyen gyönyörű az SD adása. mert abban még nem volt DVB-C. veri a 42"8694-emet.
    természetesen van egy-két adó ami még CRT-vel sem jó.

    [ Szerkesztve ]

  • ORCA58

    addikt

    válasz anrab #37 üzenetére

    anrab és dh66e
    40 colos
    Azért írtam 3,5 4 métert, mert normál Tv nézés esetén onnan nézem. Ilyen a lakás ott az ülőgarnitúra
    Csak HD anyag miatt teszek egy fotelt a szoba közepére.

    Egyébként a fő különbség 2 méterről HD és digitális SD között az leegyszerűsítve, hogy HD esetén látom a koma zakójának anyagmintázatát, SD esetén nem azaz a HD sokkal élesebb részletgazdagabb. A színek gyakorlatilag azonosak. A TV2 HD adás esetén néztem ezt. Valamilyen rejtélyes oknál fogva a TV2 HD nálunk jelenleg nem kódolt, így van egy kvázi HD csatornám
    Analóg csatornák.esetén már látható némi minőség romlás, hiszen már maga a sugárzott jel sem olyan stabil mint digitális jel esetén, de élvezhető.

    A fent említett német nyelvű SD adásba pedig egészen közelről sem lehet belekötni

    Az SD adásoknál az a legnagyobb gond , hogy a 16:9-es méretarányú képeket sajnos nem 16:9-ben adják tovább, hanem a 4:3-as ban. így a felső és alsó fekete csík is "hasznos" fekete sorokat tartalmaz. Azaz 16:9 re nagyítva a tényleges kép nem 576 sorból, hanem annak durván 2/3 részéből fog állni, ami szintén rontja minőségét. Magyarul még homályosabb lesz, ami közelről sokkal zavaróbb. 4:3-ba nézve pedig hülyén néz ki a képernyő közepén a kis kép.

Aktív témák