Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bassH-atom

    csendes tag

    Sziasztok!
    LCD 4:3-as beégéssel kapcsolatban kérném a segítségeteket.Olvasgattam a fórumot, de nem igazán tudom mit csináljak. Samu LCD-n a két csík hamarabb kijött mint 1 év.
    Alapban 16:9 es adásokat néztem ugyan inkább (német műholdasok, DVD) de ami 4:3ban jön azt én úgy nézem.Utálom ha szét van húzva, vagy ha nem látszik a felirat, vagy egy fél fej.
    Szal bizony volt 1-2 szer hgy bealudtam, tv meg ment reggelig, 4:3ban. Gondolom ez "jót tett" neki. Gari javítást elutasították, mondván túl sokat néztem 4:3 ban.
    Csak az felháborító, hogy
    1. - a használati útmutatóban semmi szöveg nem volt,hgy ne használd 4:3ban.
    2. Nem értem hogyan lehet ilyen "beégés", hiszen a működési elv alapján se fordulhatna elő! Pont zért vettem LCD-t, és nem plazmát! A PC-m LCD monitorán statikus kép megy állandóan, mégsem égett bele semmi. A panelban a folyadék kristály csak polarizáltan szűri a fényt. Szal szerintem ez egy konstrukciós hiba!
    Szoftvresen simán tompítani lehetne az átmenetet a fekete sáv és a tvkép között, ha már ez az éles kontraszt okoz a kristályszerkezet hőháztartásában vmilyen gondot. Vagy éppen 10 percenként tologathatná magának a 4:3 as képet 5-10 sorral jobbra-balra, hogy ne ugyanott legyen az elválasztás. Eleve nem értem és bosszant, hgy mi a lóf..szért marad ott 2 kib..szott függőleges csík?
    Lehet-e vele vmit csinálni? Vhol olvastam, hgy hajszárítóval melegítést javasoltak. Valaki próbálta már, vagy egyéb okosság segít-e?
    Kermiztetést járta már vki végig? Ugyanis nekem kellene bizonyítanom, hogy ez a szar gyári hiba miatt ilyen. Amúgy rendeltetésellenes használat miatt nuku gari! Fakk Samu!
    Hogy a pi..ba lehet egy TV-t rendeltetésellenesen nézni?
    Á, bosszankodok, de ha vki tud vmi bölcsességet, megköszönöm!
    üdv.

Aktív témák