Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #40 üzenetére

    etszik hogy van benne egy 80G vinyó!

    Ugye tudod, hogy az csak a TV-ről való felvételre és visszajátszásra használható?

    Csak az az egy gondom van vele hogy csak egy HDMI bemenet van rajta.Az nagy gond?

    Igen vagy nem. Gond, ha több HDMI-s cuccot akarsz rákötni (számítógép, konzol, esetleg asztali lejátszó). NEm gond, ha pl. olyan erősítőd van, amin van 2-3 HDMI bemenet és 1 HDMI kimenet.

    Azon az egy HDMI-n is tudja 1:1-et ha gépet kötök rá?

    Lent belinkeltem a svéd LG oldal keresőjét, ott meg tudod nézni a TV kézikönyvét magyarul .PDF file-ban. Abban benne vannak az ilyen dolgok, egyébként igen, elvileg tudnia kell (az LC2R tudja).

    Full hd és nem full hd között mekkora a különbség ha gépet kötök rá és mondjuk játszom rajta,mert ha elenyésző akkor azért nem veszek full hd-t,mert másnál még ugy sem tudnám kihasználni!

    Ha nem zavar, hogy nincs nagy felbontás, akkor nem probléma. Ha viszont pl. egy 1680x1050-es TFT-ről állsz tovább, akkor zavaró lehet a kisebb felbontás. Ez egyéni ingerencia. A FullHD alaphelyzetben természetesen jobb választás, hiszen nagyobb felbontás = szebb kép, de egyfelől ugye drágább, másfelől a nagyobb felbontás erősebb gépet is követel.

    D-sub és HDMI kreresztüli géprákötésnél nagy a különbség a kettö között (a gép a tv közelében lenne)?

    Képminőségre megfelelő kábel esetén nem valószínű. De DVI-HDMI-vel sokkal egyszerűbb az élet.

    Egy lcd tv-re ha rákötöm a számitógépet kapok olyan minőséget mint egy lcd monitornál?

    Attól függ milyen TV-t hasonlítasz milyen monitorral össze. Egy gyenge, olcsó TV nyilván nem fog olyan minőséget produkálni, mint egy csúcskategóriás monitor. Ugyanez fordítva is igaz, egy 42'' Samsung vagy LG FullHD TV-hez képest egy TN paneles monitor sehol sincs...

    Amúgy pedig ugyanazokat a technológiákat használják, tehát ilyen téren különbségekre ne számíts.

    3,5 m-re ülök a tv-től akkor mekkora tv ajánlott?a 42 már tul nagy nem?

    Ismét egyedi ingerencia. 42'' FullHD esetén én személy szerint két méternél messzebbről már nehezen olvasom el a szabvány betüket. HD esetén ez 3-4 méterről sem okoz gondot. Ha 3.5 méterről használod viszont, akkor szerintem elég lesz a HD.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • chros

    őstag

    válasz Pier25 #40 üzenetére

    Csak az az egy gondom van vele hogy csak egy HDMI bemenet van rajta.
    Bizos ez ???? Nekem sima R -es van, azon 2 db van, es szerintem ezen is 2 van ... (tegnap voltam az MM-ben, de olyan szerul voltak kiteve, hogy nem lehetett latni a hatuljukat, es nem volt az a tipus amit kerestem: LC25R ...)

    Azon az egy HDMI-n is tudja 1:1-et ha gépet kötök rá?
    Tudja!

    Full hd és nem full hd között mekkora a különbség
    Szerintem ma (kb meg 3-4 evig) nem kell FullHD ... De errol mar beszelgettunk regen, es ez csak az en velemenyem ...

    Egy lcd tv-re ha rákötöm a számitógépet kapok olyan minőséget mint egy lcd monitornál?
    3,5 m-re ülök a tv-től akkor mekkora tv ajánlott?a 42 már tul nagy nem?

    Siman... Egy 42''-eset mar 3-4 meterrol is tudsz nezni monitorkent (pl. netezni ...)
    a 37''-es nekem sajnos kicsi 4 meterrol, minden szempontbol ...

Aktív témák