Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Prof01 #265 üzenetére

    Ha csak ennyi a hibája a TN paneles LCD-knek akkor az nekem nem gond.

    A TN panel a legyengébb technológia a három jelenleg legelterjedtebb (TN, xVA, S-IPS) LCD technológia közül, előnye hogy olcsó, és hogy jó reakcióideje van (a TN paneleknél vannak ugye 2ms-os reakcióidejű panelek is). Hátrányai a gyenge betekintési szög és az, hogy nagy fokú a fényátszivárgás a háttérfényből.

    Szerintem ha egy mód van rá, akkor nézd meg élőben a TV-t, lehetőleg több más TV mellett. Ha tetszik, elégedett vagy vele, akkor vedd meg. Én csak a véleményemet osztom meg (miszerint egy kicsivel többért sokkal jobbat is kaphatsz), dönteni neked kell.

    A dinamikus kontrasztról pedig ezt olvastam:

    Én írtam a dinamikus kontrasztról ezt. ;)
    És igen, a jelenség fentáll. A kérdés, hogy zavar-e téged, vagy sem. Ismerek olyan embert, aki a falra mászik tőle, nekem especiel semmi bajom vele, a saját TV-men sem zavaró, de néha igen, észrevehető.

    Ez az LCD TV szerinted jó lenne filmnézésre és játékra (xbox360)?

    Filmnézés alatt mit értesz? DVD-t? Azzal még talán nem lehet olyan nagy baj. Ha számítógépre akarod rákötni, az már csúfosabb, mivel kétlem, hogy támogatná az 1:1 pixel mappingot.

    Konzolra megint nem tudom, elvileg van YUV bemenete, kettő is (ha jól sejtem ez akar a Componens bement lenni), tehát HD kábelel rá tudod kötni.

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák