Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz dabadab #20597 üzenetére

    Én pedig a te érvelésed nem nagyon értem. Vagy próbálod kicsit félremagyarázni ezt az mpeg4 dolgot.
    A "jópénzű vevő" az mpeg4-es tévéjével nemcsak 5 csatornát kap, hanem ettől még lehet vagy van is valami SD digitális vagy akár analóg előfizetése akárhány csatornával.
    A plusz ott lesz az az 5 HD, vagy ha nem is HD, de felkonvertáltan SD-nél jobb minőségben adott földi sugárzás.
    Mpeg4 vevő nélkül ettől esik el az ember. Vagy megy a boltba mpeg4-es STB-ért. Én kötve hiszem, hogy ezért rohannak a boltba, de lehet ilyen is.
    További HD adásokra meg vagy előfizet, vagy nem. Vagy csak később.

    Az meg egyszerűen nem igaz, hogy DVB-T mellett nem lehet ötven csatornás kábeltévét venni.
    Analógban tényleg macerás kicsit, mert át kell dugdosni az antennát, de SD digi kábel vagy IPTV nyugodtan lehet. Az antennabemeneten a szobaantenna van, az STB-ről meg jön a jel scarton vagy HDMI-n, vagy ami van.
    A távirányítón megnyomom a digital gombot, és bekapcsol a legutolsó digitális adóval. Ha meg ezután bekapcsolom az STB-t, átvált automatikusan arra a scart smartlinkje miatt.
    Egyetlen probléma, hogy ennél hülyén oldották meg a visszaváltást az előző csatornára. Ez itt csak TV adók esetében működik, az is csak akkor, ha legalább 5 másodpercig állt rajta valamelyiken.
    Nekem hiányzik, hogy az AV bemenetek között is csereberéljen. Az ősrégi CRT TV-m is tudta ezt azzal az egyetlen AV bemenettel, lehetett váltogatni bármelyik utolsó kettő között.
    Nem tudom, a többinél hogy van, én nem bánnám, ha itt is így lenne, akár úgy, hogy pl. a scart2 és a HDMI1 között váltogatna, ha azok voltak korábban aktívak..

Aktív témák