Hirdetés

Aktív témák

  • Stema

    tag

    Vettem egy philips 32pfl5322-est. Persze lehet én fogtam ki egy rosszat, bár nem hiszem, inkább arra gyanakszom, h ips paneles, ami szerintem tv-nél nem olyan jó. Már 20°-os szögeknél is világítani kezd a háttér, élvezhetetlenné teszi a nézést, és nekem lcd-nél a mély fekete mindennél fontosabb. Üzletben a nagy fény mellett persze jónak nézett ki, de mit lehet tenni... Kicserélem :) lesz egy r82-es samsung-om, lesz legalább pip, meg dsub, ugyanis nem lehetett beállítani a natívot semmivel se (se ati, se nvidia), próbáltam powerstrippel, driveren belül és nincs natív. Mikor 1024x768-at lőttem be és a képarányt 4:3-ra állítottam is még voltak gázos oszlopok. Chroma subsampling meg sajna van :( 4:2:2 egyértelműen látszódik, sztem amiért icebirdhk-nak összejött, h ne legyen az vagy azért van, mert más az elektronika, vagy olyan színeket sikerült állítania, ahol azok nem mosódnak így össze.

    Akinek nem kell géphez kötésre és nem zavarja a háttérvilágítás (nincs nagyon hasonlítási alapom, de majd teszek fel a tn-es monitoromhoz képest készült tesztet), hagyományos tv képe kiemelkedően jó! Ez hiányozni fog a samsungból, de kis finomhangolással, meg dnie kikapcsolásával talán ott is belőhető.

    KÉRDÉS (sürgős): a samsung 32r82 tudni fogja dsub-on a natívat?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák