Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #904 üzenetére

    Sejtettem, hogy "túl szép ez hogy igaz legyen". :(((

    Így belegondolva lehet hogy tényleg sikerülne beégetni. Még ha be is lőném a Windowst úgy, hogy ~5 perc után kapcsolja ki a monitort, hisz ha gépelek, akkor nem ketyeg az 5 perc, de a kép nagy része változatlan mikor pl. ide pötyögöm a hsz-t.

    Tapasztalat, hogy ennyire veszélyes ez a beégés, ha monitornak próbálja használni valaki, vagy csak elővigyázatosság? Mint ha hallottam volna erről, hogy manapság van valami belső védelem az újabb plazmákban ez ellen. Bár nem tudom hogy működik. Csak arra reagál, ha az egész képkocka változatlan (pause játék vagy film közben), vagy pl. ide gépelek, és a szmájlikon kívül nem sok minden mozog? (De fura is belegondolni, hogy mit tehetne ilyenkor... elkezd nekem színesen villogni gépelés közben...? Az sem az igazi... :DDD )

    U2410 és G20 együtt nem nyerő. Nem csak anyagi (akkor még lehetne kisebb TN-esre cserélni az LCD oldalt), de praktikus okokból sem.

    - Nem túl hatalmas ez a szoba. Ahogy most van berendezve, így elférne egy szép nagy TV is, de egymás mellett már két kisebb monitort is problémás lenne, mert a fotelem az nem nagyon mozgatható (nem is férne, és szétgyalulná a szőnyeget a lába, ha rendszeresen tologatnám), és nem akarok mereven oldalra bámulni (még ha cserélgetném is, hogy 1 hétig jobbra, 1 hétig balra rakom a monitort a TV mellé), a "monitor a TV elé, és kézzel fölre lebasz" pedig kicsit kacifántos (bár a képátlók miatt is adná magát az ötlet :D), de fixen mellétéve nagyobb asztal is kéne, ami ebben a felállásban nem is férne el, máshogy elrendezve pedig a hangszórókat lenne nehéz ideálisan elhelyezgetni a falon (és újra kéne fúrni az álványokat, bár egye fene...).

    És gondolom a CAD rajzoknak sem örülne, mikor a program kerete gyakorlatilag fix órákon át...
    Bár itthon ezen a gépen ritkán szoktam rajzolni és szövegszerkeszteni (csak ha le vagyok maradva a "melóval"), ezt inkább szórakozásra használom.

    Akkor lehet, hogy itt halt meg az egész, és mégiscsak ideális nekem az U2410, mert az LCD TV-k nem igazán győnek meg ezzel szemben, esetleg ez a viszonylag olcsó plazma kecsegtetett szép ábrándokkal.

    Esetleg arra gondolok még, hogy akkor TV az asztalra, és igény szerint ölbekapnék egy laptopot, ha netezni akarok.
    Ez működhetne úgy, hogy beállítom a windows-nak a képernyő kikapcsolási időt ~5 percre?
    Persze még mindig maradnak olyan dolgok, amiket el kell néha intézni a nagy gépen is. Vagy annyit túlélne, mikor játékokat telepítek, windowst konfigurálok, stb?
    Az már azért idegőrlő lenne, ha még az ilyesmit is laptopról csinálnám remote desktop-pal. (-> Bár ez elméletben kivitelezhezhető megoldás.)
    Bár akkor talán már még is inkább egy kis TN-es monitort dobálnék fel-le az asztalról a TV előtt. :))
    Szerinted ennyi áldozatot megérne? Vagy saccra mennyi idő alatt vágnám haza ha fullban tolnám PC monitorként? (Ha durván két évet luhúzna, akkor "mész amíg élsz", amúgy is így hajtom a PC alkatrészeket...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák