Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Herr Vida

    tag

    Tisztelt Hölgyek & Urak!

    Azért vetem fel ezt a témát, mert az elmúlt időszakban 1653242173634 topic indult a ''milyen kártyát vegyek?'', ''melyik a legjobb kártya?'', ''ATI vs. nVidia'', ''Számít-e a márka?'' stb. címekkel; úgyhogy talán segíthetnénk egymásnak a tisztánlátásban.

    Amennyiben egyetértetek, kéne csinálni egy olyan összefoglaló-szerűséget, amelyben mindenki megírja, hogy szerinte melyik kártya a ''best buy'' az adott kategóriákban. Ezek a ketgóriák lehetnének pl. ''low end, középkategória, high end''; vagy ''VGA kártya 30e HUF alatt, 30-50 e HUF között, 50e HUF felett'', és ezekben tennénk javasklatokat MÁRKA és PONTOS TÍPUS megjelöléssel.
    Arról is lehet szó -már csak a flame elkerülése miatt is-, hogy mindegyik kategóriába egy-egy ATI és nVidia kártyát megjelölni (pl. high end: nVidia-Asus Gf FX 5900 ultra; ATI-Powercolor Radeon 9800XT). Csak mindig azt tartsuk szem előtt, hogy itt nem azt kell bizonyítani a másiknak hogy kinek van jobb kártyája, vagy hogy most az ATI vs. nVidia háború, 3452. fejezet stb., hanem a cél az iránymutatás és segítség másoknak! :C

    Nu, ha úgy gondoljátok, mindenki írja meg a saját javaslatait, ill. a véleményét a felvetéssel kapcs.!

    Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

  • Herr Vida

    tag

    válasz Loha #2 üzenetére

    Szerintem annyira nem mindegy a gyártó... pl. nekem most egy Leadtek GF3 Ti200 128 MB kártyám van (ezt akarom lecserélni), de soha az életbe' nem tennék be valami dzsunka noname fost.
    Egyébként, ha már itt tartunk, tud nekem vki tanácsot adni, hogy az ATI kártyák közül melyik számít ''jó'' márkának (úgy mint az ASUS és a Leadtek az nVidiánál)?

    Előre is THX!

    Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

  • Herr Vida

    tag

    válasz gerlaip #5 üzenetére

    Na, ez az amit megtettem, és bár 1 megatonna infot elolvastam azokban, okosabb nem lettem sokkal (bár lehet, hogy ez az én hibám :D), de legalábbis tisztán nem látok még!

    Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

  • Herr Vida

    tag

    válasz vicces #3 üzenetére

    Bár egyetértek azzal, hogy ez a topic nem az örökkévalóságnak született :DD, mert tényleg nagyon gyorsan változik a piac, de azért talán pár hétig (3-4) kiindulási alapnak jó lehet ez a téma... persze nem erőszak, ha a T. csapat nem látja értelmét a topicnak, úgyis hamar hamvába hol... :U

    Csak így talán egy ideig lenne ezt az 1 ilyen tárgyú tpoicot megnézni a többi hűdesok helyett.

    Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

  • Herr Vida

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    Na, pár napig nem voltam szgép közelben, erre mit látnak szemeim? Már-már megdöglött a topic amikor utoljára láttam, össz. 11 hozzászólással (ebből 4 az enyém volt :DDD)
    3.) A csúcskategóriákban a R9800 ill. a 9800pro jáccik (az árakat is figyelembe véve), ill. néhányan dícsérték a 9700pro-t, de erről kevés említés esett, pedig érdekelen... úgyhogy ha valakinek van tapasznyalata erről, akkor hajrá!
    4.) A gyorsan változó piac máris csavart egyet a képen: a R9600 XT és 9800XT mellett megjelentek az FX5700 és FX5950 tip. karik... remek :(
    5. Teljességgel megértem azok ellenérzéseit, akik jelenleg gyengébb kárytával kénytelenek nyomulni, mint amit én meg éppen lecserélek, én is voltam úgy néhány éve, hogy mindez elérhetetlennek tűnt, csak mára a helyzet megváltozott (lottó 5ös rulZ! -na ha lenne, de sajna nincs :(

    Naszóval THX minden hozzászólónak, és csak így tovább!

    Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

  • Herr Vida

    tag

    válasz rudi #135 üzenetére

    Igen én is ilyesmit olvasgattam a külföldi oldalakon, de még semmi sem biztos....
    Ami a nagy kérdés még itt, hogy mikor lesz ezekből a karikból itthon is megvehető példány? Nem egyszer előfordult már ugye, hogy a külföldi megjelenéshez képest hónapokat csúszott a hazai... :D Mindenesetre azért sehr kíváncsian várom a 9600XT vs. 5700 Ultra ár/teljesítmény viszonyát...!

    Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

  • Herr Vida

    tag

    Nu, én egyre inkább arra hajlok, hogy vagy egy R9600Pro vagy Asus R9600XT lesz a választásom... de inkább a második, tekintve, hogy napjainkban igen könnyű belefutni vmi olyasmibe, ami úgy néz ki mintha 9600Pro lenne, de vmi egészen más, + nem ismerem az ATI karik márkáját...
    Nekem egy ilyen Powercolor, Connect3D, Hercules, Sapphire stb. nem mond semmit, mert nem ismerem őket, hiszen eddig kizárólag Asus ill. Leadtek kártyáim voltak (nV) - mind hibátlan. Most meg olvastam vmelyik online bolt árlistáján, hogy a Powercolor beszüntette az ATI káryták gyártását, a Connect3D kártyák utóbbi néhány szériája úgy volt szar, hogy öröm volt nézni, ezért nem kapható náluk olyan stb. stb. :D

    Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

Aktív témák