Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz llax #6 üzenetére

    Mutass pls egy olyan UDMA33-as meghalytót, amelyik 33 MB/s adatátvitelt tud :)

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

  • TudorVigyor

    aktív tag

    válasz llax #6 üzenetére

    ATA33-as vinyónak tényleg mindegy lenne, hogy mit tud a rack, meg hogy milyen a kábel. 66-os vinyóknál van sebességbeli különbség, akkor is, ha a 66MB/s-et még a media transfer speed sem éri el. Ha másért nem, akkor azért, mert a buffer-be/ből gyorsabban írunk/olvasunk.

    BIOS beállítás: a PIO meg az UDMA egyszerre nem lehet, gondolom. Szóval legyen UDMA.

    A BIOS beállítást az oprendszer alatti driver megváltoztathatja. Ezért kérdeztem az oprendszert. Win 98 alatt állítgatták is kézzel szorgalmasan az UDMA-t, XP alatt meg eddig senkitől sem hallottam, hogy kellene. Sajnos nem tudom ellenőrizni.

    Nem azt kérdeztem, hogy hogy mész koovyy, hanem hogy hogy mérsz. Tehát honnan tudod, hogy 4MB/s, és milyen körülmények között. Mert ha mondjuk egy kismanót kérsz meg, hogy indukciós hurokra biggyesztett szkóppal olvassa le az adatokat az vinyóról, kézzel forgatva a diszket, majd egy kis mágnessel írja fel a másikra, akkor nem is olyan rossz az az eredmény.
    Amúgy a tizenegynéhány MB/s nekem normálisnak tűnne, a 4 viszont nem.

    Szerk: Processzorhasználat mennyi másolás közben?

    [Szerkesztve]

Aktív témák