Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    Nagyon elgondolkodtam most én is lakásvásárlással/építkezéssel kapcsolatban (kelet-mo-i megyeszékhelyen ez igazán érdekes lehet).

    10+10 millióval nem kívánok foglalkozni, de két gyerek vállalása még egészséges mértéket jelentene számunkra. Van lehetőségem egy nagyobb összegű kamatmentes hitel felvételére is, ami szintén egyszerűbbé tenné a lehetőségeket (a hogyanja lényegtelen, az összeg annál inkább lényeges: 6 millió - ezzel a banki hitelt jelentősen tudnám csökkenteni) .

    Folyamatosan olvasgatok most már a témában, de néhány kérdésre még nem találtam választ.

    Ha vásárolok egy félkész házat, amit magépítő épített addig, akkor igénybe lehet-e majd az addig félkész házra is az adókedvezményeket valahogy? (vagy csak ingatlan, ill. saját építkezés után vehető ez igénybe?)

    Ezt a megoldást mindenképpen preferálnám, hiszen, így igényekre tudnék szabni mindent és hamarabb kulcsrakész lenne, mintha semmiből kezdenék építkezést.

    A telket ill, az egyéb beruházásokat - amit addig egy másik magánszemély bonyolított - el lehet valahogy számoltatni a visszaigényelhető ÁFÁ-ba?

    Amikor korábban egyeztettem a számlavezető bankomnál - OTP - akkor azt mondták, hogy önerő nélkül is könnyen megkaphatom a jövedelmem alapján a szükséges hiteleket (két ingatlan fedezettel).
    A saját építésű ház ez esetben, ha jól tudom, akkor ingatlan fedezetnek számít, illetve ebbe bevonható egy olyan ház is (~20 millió értékű, családtag nevén), amin minimális hitel van csak? (~1 millió hitel van csak rajta). Ez esetben ez az ingatlan további ingatlan fedezetként számba vehető?

    Relatíve homályos még a képlet, ezért sorry, ha képzavarok is vannak a kérdéseimben :) De ezért is 'jöttem hozzátok', hogy kitisztuljon a kép :U

    [ Szerkesztve ]

  • Soulfly842

    addikt

    válasz concret_hp #6742 üzenetére

    Külön lakóegységnek kell lennie. Ennek jócskán vannak buktatói a jogok szempontjából.

    1, Külön bejárattal kell rendelkeznie, el kell különülnie a másik lakástól
    2, Közműveknek el kell különülni
    3, eltérő tulajdonjoggal kell rendelkeznie.
    4, tehát ha csak a saját lakóegységed bővíted ki, akkor a 10 M-s CSOK-ra nem leszel jogosult.

  • Soulfly842

    addikt

    A munkáltatóm biztosít rendkívül kedvező feltételű kölcsönt, de ezt a passzust nem igazán bírom kibogozni :)

    "Lakásvásárlás vagy lakásépítés esetén a kérelem benyújtásakor az ingatlan jelzálogjoggal való terhelhetőségének mértéke vizsgálatra kerül. (Amennyiben a munkáltatói hitelen kívül banki hitel felvételére is sor kerül, a pénzintézeti kölcsön, Magyar Államkincstár (CSOK) és a munkáltató által nyújtott kölcsön együttes értéke nem haladhatja meg a vételár 75%-át.) Pénzintézeti hitel felvétele esetén, hozzájáruló nyilatkozat szükséges a Banktól, hogy a munkáltató a kölcsönre vonatkozóan jelzálogjogát a pénzintézetet követő rangsorba bejegyeztethesse. A pénzintézeti hozzájáruló nyilatkozat megléte a kölcsön Megállapodás aláírásának feltétele. "

  • Soulfly842

    addikt

    válasz hurenzon #7975 üzenetére

    "Lakásvásárlás vagy lakásépítés esetén a kérelem benyújtásakor az ingatlan jelzálogjoggal való terhelhetőségének mértéke vizsgálatra kerül" és a továbbiak zárójelben szerepelnek.

    De ez gondolom a vásárolandó házra vonatkozik. Minden más erre az esetre vonatkozik, de mi a helyzet akkor, ha mindezeken felül van még egy fedezet, pl. egy 20 milliós családi ház vásárlása mellett van egy 20 milliós (családtag nevén szereplő) tehermentes ingatlan fedezet? Ilyen esetben az önrész felülíródik a lakáshitel esetében is, s egy teljes értéket lefedő ingatlan fedezettel önrész nélkül is lebonyolítható a tranzakció. Nem-e hasonló itt is a helyzet? - mert erről nem szól a fáma.

    Párom és én is egyébként egy munkáltatónál dolgozunk. Azt már megtudakoltam, hogy mindketten igénybevehetjük egy ház vásárlásakor a támogatott lakáshitelt a munkáltatónktól, de úgy lenne az igazi, ha önrész nélkül is lebonyolítható lenne :) Így azért nem kellene még elég sokáig albérleti díjat kidobnom, hanem ua. a pénzért már törleszthetném a saját házamat is.

    Szerk: van ezen felül egy hasonló értékű házban 25% tulajdonjogom öröklés miatt, bár ez nem tudom, h. oszt-e szoroz-e.

    [ Szerkesztve ]

  • Soulfly842

    addikt

    válasz hurenzon #7978 üzenetére

    A 25% önrész, a másik ingatlanon felül lenne.

    Van egy kedves ismerősöm, a számlafizető bankomnál. Fizetéseink alapján 100% nem lenne szükség önrészre :)

    Akkor ez azt jelenti (második ingatlan fedezet), hogy ez munkáltató irányába is megfelelő lenne, mert a szabályzásban erre nem térnek ki - csak ebben a formában, amit idéztem is.

    Ejj, de jó lenne így :)

    [ Szerkesztve ]

  • Soulfly842

    addikt

    válasz ithomas #7980 üzenetére

    Gondoltam hátha lesz a PH-n univerzális egzakt igazságtétel, tapasztalat, ami kikerüli azt a lehetőséget, h. egy felületesen csapongó végponton kössek ki, aki csak a kolléga kiszolgálási idejét nézi :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák