Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • murlock

    csendes tag

    Sziasztok!
    Új vagyok a topicban, és megpróbáltam visszaolvasni a témában 20-30 lapot, de sajnos nem találtam választ még a kérdésemre.
    Sikerült találnunk megyeszékhelyen egy panelprogramos lakást, ami megtekintés után is tetszett, valamint az árban is úgy néz ki, hogy sínen vagyunk. (ingatlanossal egyeztettünk, az általunk és az ő általa elképzelt alkudott ár stimmel, jelenlegi túlárazott piaci ár alatt van kb ~10-15%-al) A felújítási költségekkel tisztában vagyunk, közeli családban vannak burkolók, festők, asztalosok is, így sikerült korrekten felmérni - remélhetőleg - .

    Jelenleg ott tartunk, hogy ajánlatot teszünk a lakásra, ahol az ajánlattételhez 500 000 Ft-ot kell letétbe helyeznünk, amit visszakapunk az ügyvédnél, ha elfogadják vagy elutasítják az ajánlatot. (Duna House, papírt is írunk róla természetesen tanukkal)
    Átnéztük a banki hiteleket, (körülbelül 65% önerővel rendelkezünk), kértem egy online előminősítést, természetesen elfogadták. (nincs más hitelünk)
    A törlesztőnk ~50 ezer forint körül lenne 10 éves kamatperiódussal, így annyira nem félünk tőle.

    Néhány kérdésem lenne, hogy mik a következő lépések azután ha elfogadják az ajánlatunkat?

    - Banki hitel ügyintézést csak az adásvételt követően tudjuk elindítani, vagy lehet valamit tenni az ügy érdekében, hogy gyorsabban haladjon a folyamat?
    - Mivel első lakás lenne (nincs se gyerek se házasság), és a vételár 15m fölött van, így gondolom NAV-nál nem is érdemes próbálkozni az adó csökkentésére. Vagy valaki esetleg tud olyan embert, akinek tényleg mérsékelték a levelét követően?
    - Az önerőn felül van 2db lakástakarékom is, amit átolvasva a topicokat, könnyebb és gyorsabb ha a hitelbe törlesztünk be. (jelenleg már lejárt a 4 év mindegyiknél)
    - Mikor lehet érdemes elindítani a lakástakarék felmondását? (Gondolok itt arra, hogyha ajánlat elfogadást követően elindítom, még nem lesz se ingóságom, se hitelem, viszont 3 hónap múlva, mikor kiutalják már várhatóan lesz mindkettő..)

    A kérdésekre több helyről több választ kaptam, de félek, hogy mindenki azt szeretné, amerre a keze húz..:)

    Köszönöm szépen előre is a válaszotokat!

  • murlock

    csendes tag

    válasz Brandynew #17489 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

    Vételi ajánlatot elküldtük, várjuk a visszajelzést, a banknál foglaltam időpontot valamint kértem visszahívást is, elméletileg holnap-holnapután már okosabb leszek :) (Raiffeisen)
    Bankmonitort, Bank360-at néztem, Raiffeisen kb 200Ft-al volt drágább, de van most visszatérítése január végéig igényelt hitelekre (100+30e), valamint a számlavezetés is olcsóbb, a közjegyzői stb díjat pedig elvileg elengedik új ügyfélként.. így egyelőre velük indulok el)

  • murlock

    csendes tag

    válasz static00 #17756 üzenetére

    Szia!
    Ha szeretnél felújítani (és jogosult vagy/lehetsz rá) akkor inkább tedd be önerőbe. (A max 3+3milliós tamogatásra gondolok)

    Ha nem és van lakáshiteled akkor a legkevésbé problémás az ha betörlesztést kérsz. :)

  • murlock

    csendes tag

    válasz vzozo #18239 üzenetére

    Szia!
    Netrisk ugyan nem dobja fel, de nézd meg a Cherrisket (Uniqahoz tartozik) havi 1000-1200 ft a díja (ingósággal együtt!) , egyetlen hátránya, hogy sajnos csak havonta lehet fizetni de annyival több fedezetet nyújtott, mint a 2x annyiba kerülő biztosítasok, hogy itt kötöttem. Érdemes ránézni.. :)
    (olyan ismerősöm ajánlotta, akinek már fizettek is beázásra..)
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • murlock

    csendes tag

    Sziasztok!
    Jópár kérdésem lenne LTP és lakáshitel fronton.
    A lakáshitelt felvettem (1/1 - lakásra), egyedül intéztem mindent, kiutalták, hálisten minden rendben volt :) (majd írok néhány tapasztalatot, buktatót, ami nem nagyon került szóba eddig)

    A lakás önerejének kifizetése után felmondtam mindkét OTP-s LTP-m, ahol jeleztem hogy hitelbe szeretném betörleszteni mindkettőt.
    Mivel a normál kiutalás március eleje lenne, így bementem a hitelező bankhoz (30 nappal a kiutalás előtt - ezt is internetről tudom hogy kell..), kértem fennálló hiteltartozásról igazolást, valamint bevittem hozzátartozómat is (2. ltp kedvezményezett) , hogy kitöltsünk minden papírt OTP-nél. (közszereplői butaság, felhasználás módja, lemondási nyilatkozat hozzátartozónak)

    OTP-nél "nagyon szívélyes" ügyintézőhöz kerültünk, akiből harapófogóból kellett kiszedni az információt, amire éppen tudott válaszolni és nem pingvinezett..

    A kérdéseim/problémáim az alábbiak lennének:
    1. Semmilyen papírt nem kaptam bankfióktól, hogy benyújtottam a dokumentumokat. (Még másolatot sem, állítólag nem szoktak adni, majd postán küldik, smartbankban semmi sem látszódik, csak december óta az, hogy "felmondás alatt") Ez rendben van?

    2. Azt mondta a nő, többet nem kell bemennem hozzájuk emiatt. (ami érdekes mert elvileg a kiutalás után kellene vinnem egy igazolást ami szerint betörlesztettem (vagy mégsem?)

    3. Lakáshiteles banknál se mondtak semmit a továbbiakról. Gondolom valaki csak fog jelezni (OTP hogy kiutalta, vagy másik bank ,hogy "hé te érkezett egy kis LTP pénz a törlesztési számládra, hogyan tovább?" - vagy mégis előzetesen kellene nyilatkoznom? )

    A hitel végig Fix kamatos, 10 éves periódusú, A törlesztőt szeretném csökkenteni most, aztán majd később az éveket :) Folyt.

    Köszönöm előre is a segítségeket! Pár posttal később pedig megírom a tényleg rejtett "buktatókat" és tapasztalataimat így 2021-ben.

    [ Szerkesztve ]

  • murlock

    csendes tag

    válasz axioma #18816 üzenetére

    Köszi szépen! Úgy nyilatkoztam, hogy egyből a hitel technikai számára menjen mindkét LTP, (így volt a legkevesebb macera vele) viszont a másik bank (Raif.) semmit se kérdezett az igazolásnál, csupán annyit, hogy elő- vagy végtörlesztés lenne. (első)

    [ Szerkesztve ]

  • murlock

    csendes tag

    válasz static00 #18992 üzenetére

    ugyanígy vagyok most! Elvileg holnap tudok infót adni :) (Otp laktak. -> masik banknál vezetett hitelbe betörlesztés)
    Elvileg kedden ki kellett volna utalnia OTP-nek, de mèg semmi se történt, holnap kapok visszahívást.. (30napnál nem régebbi hitel igazolást és egyéb bohóc közszereplői dolgokat leadtam/kitöltöttem, de lehet még is be kell menni még egyszer..)

  • murlock

    csendes tag

    válasz static00 #18999 üzenetére

    Szia!
    Nekem nem kellett tulajdoni lap anno, elég volt a banktól kikérni a 30 napnál nem régebbi, hiteligazolást és jelezni a papíron, hogy lakáskölcsön törlesztésére fordítom.

    Otp helyi pénztára (2-3 napos központi ltp hivogatás után) ma “elnézést a késésért, sok a beteg” szöveggel - 3 hónap lejártát követő 5.nap - kiutalta a technikai számlára a pénzt. :)

    Az előtörlesztési megbízásról pedig telefonon tudtam nyilatkozni a másik banknál, hálisten nem szükséges bemenni ott sem. (Raiffeisen telefonos ügyfélsz.)

  • murlock

    csendes tag

    Van valakinek infója arról, hogy a NAV - mostanában - mennyi idő után küldi ki az illeték fizetési határozatot és a csekkeket?
    (ügyvéd már elküldte a kérelmet a részletfizetésre a szerződésben foglalt összeg megfizetését követően, de január óta semmi sem történt, ami végülis nem olyan rossz :D )

    [ Szerkesztve ]

  • murlock

    csendes tag

    Orbitális szívás lehet még a nem megfelelő lakás szám nyilvántartás.. van olyan vidéki város ahol 70% rosszul van bejegyezve..
    pl: 3/1 es lakás 3/27-es számon van.. mert a tömb első háza a 1/2, 2/4, 3/7 stb és a tömb folyamatosan halad tovább a számozással..
    Értékbecslő kiszúrja, megfogja a hitelügyintézést.. pótlási határidő 30 nap!
    Megoldás? Polgármesteri hivatal / Önkori.. ügyintézés (KCR) határideje 60!! Nap. És általában még késnek is mert kevesen vannak. Simán elmehet rajta egy határidő / hiteligénylés és kezdheted előlről - jóesetben -. Ha bemész egyből tudni fogják hogy mi a baj, állítólag hetente többen mennek emiatt hozzájuk.

    Honnan tudod? A földhivatali lapon “felülvizsgálat alatt” széljegyzet van (ez mást is jelenthet) és / vagy “3/27” szám van bejegyezve.

    Régen elfogadtak egy társasházi nyilatkozatot, vagy ügyvédi papîrt hogy a kettő természetben azonos, de mostmár csak a KCR a megfelelő..

    Remélem valakinek segítettem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • murlock

    csendes tag

    válasz stilo18 #20232 üzenetére

    Raiffeisen, rokon lakása : kérelem beadása után 1 héttel értékbecslő -> indítástól számított 3. héten szerződést írt alá, rá ~3 napra ment a pénz az eladónak. (Igaz lakás volt, házaknál kicsit tovább tart állítólag)

Új hozzászólás Aktív témák