Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz KMan #6748 üzenetére

    pont ezen gondolkodtam én is, de a válás szóra rákeresve jól megfogalmazta a kommentelő:

    A csapda ebben az egészben a 10 éves elidegenítési tilalom és bentlakási kötelezettség. 10 év nagyon hosszú idő, az alatt jöhet új munkahely másik városban, történhet egy válás, születhet további gyerek ami miatt nagyobb lakás kell, stb.

    Ráadásul ha a most 20 v. 25 éves gyerekem után is igénybe veszem, akkor neki 30 v. 35 (!) éves koráig ott kell laknia! ??

    Ez a 10 év sajnos életszerűtlen, ezért időzített bomba, vagy meglehetősen sok adminisztratív kellemetlenség okozója lesz pár év múlva.

    az a szép az egészben, hogy egy csapda, mert hozzáköt a:
    1. házasságodhoz
    2. lakásodhoz
    3. vállalt gyerekszámhoz

    Aki egyszer hazajön, vagy itthon maradóként vesz lakást, az nem adhatja el. Vagyis jó eséllyel leköti a vagyonát. (és elköltözni sem tud a lakásból?)
    Nem válhat el?

    A másik, amit sehol nem láttam leírva:
    Tegyük fel, hogy valaki eladja a régi lakását ár alatt (mert belekalkulál némi veszteséget a csok ingyenpénzért cserébe és mert mondjuk túlkínálat lesz, hisz mindenki így akar tenni).

    Megveszi ár felett a vadi új építésű lakást (mert a csok ingyenpénzért cserébe hajlandó túlfizetni és mert egyébként is mindenki így tesz és nagy kereslet lesz az épülőben levő új lakásokra.

    Igen ám, de ahogy megvette az új lakást, abban a pillanatban kevesebbet ér?
    Hisz megvett valamit, amire túlkereslet van, de abban a pillanatban a törvény szempontjából használttá válik, amiből meg túlkínálat van? (mert magánszemélytől magánszemélynek eladott lakás már használtnak számít?)

    Fogalmam nincs, mi a jó lépés most.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák