Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    válasz Kukipapa_rr #6648 üzenetére

    oktatást meg egészségügyet kéne rendberakni és adókedvezménnyt adni a kölkök után (ami mondjuk van is). azt ugye vágod, hoyg az államnak nem a semmiből van pénze?

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Kukipapa_rr #6648 üzenetére

    Azt vágod, hogy a "b"-t azok csinálják, akik miatt az "a" van? Magyarul generáltak egy problémát amit "megoldanak" sok pénzért és kevésbé hatékonyan.

    Egyébként: c) kisebb, olcsóbb állam, kevesebb bürokrácia, kisebb "centrális erőtér", kevesebb mutyi, magasabb színvonalú oktatás, és nahát, érdemes lenne itthon élni :D

    Az ingatlanáraknak semmi közük* a gazdasági helyzethez :N ami nyomja felfelé az az airbnb, valamint a pesti és nyugati országrész kivételével a munkanélküliség miatt ide elvándorló munkaerő, de az is csak pest+agglomeráció és és a nyugati sáv, ahonnan átjárnak dolgozni, vagy olyan lokális centrumok ahol nagyobb egyetemi vagy ipari tevékenység van.

    Nézd meg a többi részt, ahol fillérekért kínálják az ingatlanokat, de a kutyának se kell, mert nincs munka így nem tudnak megélni.

    * pontosabban jól mutatják a folyamatokat, vidéken nulla vagy minimális mozgás, és elnéptelenedő falvak, azon a néhány területen ahol van munka folyamatos emelkedés.

    szerk.: Én nem húztam el, a gyerekeimről beszéltem. És mivel elég vastagon tolom az államkasszába a pénzt ne "te" akard eldönteni helyettem is, hogyan kellene ezt megoldani.

    savoo: Diplomás a gyerek, és évfolyamtársai közül is többen inkább kint dolgoznak nem szakmában 3-4x annyiért, mint itthon a kezdő fizujuk.
    Sok reál diploma van az IT-n kívül amivel itthon nem, vagy sokkal nehezebben lehet boldogulni, vagy éppen nyugaton jobban megfizetik mint itthon.
    Az IT az egy azon diplomás melók közül amit - a távmunka, nemzetközi projektek, munkaerőhiány miatt - itthon is elég jól megfizetnek, hogy sokan ne akarjanak elmenni külföldre IT-s diplomával.
    Egyébként van gépész ismerős is, ő is kiment gyakornoki időszak után inkább külföldre, pedig itthon is viszonylag jó fizut ajánlottak neki.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • lajafix

    addikt

    válasz Kukipapa_rr #6648 üzenetére

    ha nem lenne bizonyítottan működésképtelen és bizonyítottan csalásokra ösztönző ez a javaslat, akkor érdemes volna erről külön vitát nyitni. így nem. :) Ez így rohadtul naív sajnos.

    Rock'n Roll

Új hozzászólás Aktív témák