Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz titko #5577 üzenetére

    "próbára" lehet tenni?
    2 éve keresek egy "álomlakást". Vannak olyan ingatlanok a kínálatotokban, amik nem kerültek ki ingatlan.com-ra? Mehet egy privát üzenet?

    Van egy kedvenc történetem a jó és rossz ingatlanosról.
    Hívtam egy hirdetést, megbeszéltük a megtekintés időpontját. Sajnos a lényeg nem derült ki telefonon, hogy legfelső emeleti e a lakás, mert nem tudta a közvetítő ezt az infót. Mindegy, pár méterre tőlem helyben volt a lakás, így átmentem megnézni.

    Két ingatlanos jött együtt + tulaj helyben lakott. Erkélyre kilépve azonnal látszódott, hogy van felső szomszéd. És sajnos a forgalmas Váci út irányába nézett a lakás, így egyik fontos feltételemet sem teljesítette. Ám a rossz ingatlanos elkezdte ecsetelni, hogy a felső szomszéd nem is olyan rossz, mert hát a meleg levegő felfelé száll, és milyen jó fűtés szempontjából a körbefűtés. És a Váci úti forgalom sem gond, mert nemrég beépítették azt a kis rést is az irodafolyosón, ahonnan még át tudott szűrődni a zaj. De már nem tud.

    A jó ingatlanosunk nem sokat szólt. Ám ekkor megszólalt: "Pisti ! Ha a vevő nem ilyen lakást keres, akkor nem lehet mit tenni, úgysem fogja megvenni. Nem ezt a lakást keresi".
    Mondta mindezt a saját munkatársa ellen beszélve. Józan értékítélettel, sales nélkül.

    A rossz ingatlanos viszont jó volt az eladónak, mert talán potenciális vevőt tud csinálni egy hezitáló vevőből.
    Amikor az eladóhoz fordultam alku tekintetében, akkor egyből mondta, hogy ezeket a (rossz) ingatlanossal beszéljem meg.

    Ezt a részét már lehet meséltem: kérdeztem, hogy gipszkartonból vannak e a belső válaszfalak? 99%-ra biztos voltam benne, hogy igen, mert ismerem a társasházat.
    Sem az ingatlanos, sem a tulaj !!!! nem tudott rá válaszolni. A lakás műszaki leírásában találtuk meg, miután még kopogtatásra sem hitték el, hogy ez tuti gipszkarton :) Milyen ingatlanos az ilyen? És milyen tulaj? :D
    Pont az ilyen tulajok miatt van "szükség" a közvetítőkre. Nem ismeri a saját ingatlanát, csak jó benne lakni és kész. És még az ár kérdésében is teljesen átadja a terepet az ingatlanosnak...

    És a csattanó: Miután otthagytam a csalódott ingatlanost, 2 hétre rá mentem haza, és ismét ott várakozott a lépcsőház előtt. Messziről megismertük egymást. Kérdezem: Jött ismét megmutatni a lakást? Mire : "óóó, megmutatni??!.... már eladni jöttem!. Az ilyeneket azonnal elviszik, nem lehet várni!"

    De azért még pár hétig hirdették utána, nem tudom, hogy véletlenül, vagy tényleg nem sikerült eladni. De a tény, hogy még borsot akart törni az orrom alá, az nem arra vall, hogy ő vevőbarát. De még csak egy korrekt ember sem.

    Ha telefonban tudott volna normálisan tájékoztatni, akkor nem raboltuk volna egymás idejét.
    De legalább a társában egy jó ingatlanost ismertem meg, akihez azóta is bármikor szívesen fordulok. Ővele még el is beszélgettem utána az ingatlanos szakmáról és a helyi lakásokról.
    Mindkettő ingatlanos vezető tanácsadói pozícióban van az egyik nagynál, ahol brutál jutalékot markolnak le.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák