Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz Madwe #26957 üzenetére

    Azert tulsagosan is szelsosegekben gondolkozunk itt, nem? Marmint egy kis hajdu-bihari zsakfalu es az V. kerulet kozepe teljesen mas teszta, mas-mas elonyokkel es hatranyokkal, de valoszinuleg a kozeputas megoldasokkal konnyebb azonosulni. Tehat mondjuk egy kisvarosi kornyezet meg egy zold budapesti kerulet kozott mar joval kevesebb a kulonbseg lehetosegekben. Pelda: a Szell Kalman tertol legvonalban 1.5 km-re mar van termeszetvedelmi terulet, ami akkora, hogy egy kisgyerek kb. sose fedezi fel teljesen. De kevesbe

    Abban szerintem mindenki egyetert, hogy a gyerekeknek tok jo, ha konnyen eljuthatnak zold kornyezetbe, es abban is egyeterthetunk, hogy egyeb tanulasi/szorakozasi/tarsasagi lehetoseg konnyebben elerheto egy surubben lakott kornyezetben.

    while (!sleep) sheep++;

  • balojazz

    aktív tag

    válasz Madwe #26957 üzenetére

    Feltéve, de nem megengedve, hogy ebből az egyetlen szempontból jobb az agglo, mint Bp, akkor is kipontozódik, ha minden mást hozzáveszel, mert a többi hatvanhárom szempontból meg rosszabb, és az is marad bármely életkorban vagy élethelyzetben. És azért mondom, hogy nem megengedve, mert én látok egy trendet. Dédszüleink háztáji állattartó, földművelő, jégvermes-petróleumlámpás falusi életmódú korából szüleink városi összkomfortján át eljutottunk a nagyvárosi beágyazottsághoz, ahol a visszavágyók jól megtalálják magukat a fővárosi kertes övezetekben, ahol mégis majdnem minden 2 km-en belül van, az ország munkahelyeinek zöme meg 0-10 km közt. Ma már nem kell ingázni (mert szar), nem éri meg a háztáji (csak magadnak meg hobbinak, esetleg piacra), falun már alig tartanak állatot, sőt alig lakik valaki, szépen kihalnak, max stagnálnak. Az emberek fölvettek egy városias tempót digitalizált életmóddal, amit azonban tök jó áldozatok és megalkuvások nélkül bekeverni egy kertvárosi/falusi fílingbe otthon, ahonnan 3-5 perc biciklivel (ill 3-4 megálló) max az összes fajta diszkont, 300-500 méterre van 5 megálló 10 járattal, 5 perc kocsival a legnagyobb IKEA, de madárfüttyre ébredsz, és hétvégén sütögetsz meg sörözöl, míg a kölykök fociznak meg medencéznek a kertben. És elég egy autó, ami ha lerohad, simán kibekkeltek kocsi nélkül is mindent, mert nem kötelező elem, csak ajánlott. Van olyan családos ismerősöm, aki nem is használja az autót, csak vidékre. És a gyerekek, ha bandázni akarnak, mennek biciklivel akárhova pl focizni vagy a Duna-partra, fagyizni vagy ilyesmi. De persze kinek mi a jó, de az agglomeráció gondolatától is rosszul vagyok. Anno a pesti asszonnyal (jómagam vidéki kisvárosiként) megegyeztünk: aggloba soha, vidékre soha, és nagyon kényelmes és komfortos az életünk ettől.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz Madwe #26957 üzenetére

    "Azért nagyon nem egyenértékű az amikor fél, 1 órás utazással elviszi valaki a gyerekét kirándulni azzal hogy a gyerek minden nap bandázik a barátaival az erdőben, hegyeken stb."
    Ez miért jobb például annál, mintha betonasztalon pingpongozik, betonpályán focizik, vagy deszkázik egész nap? Ugyan nincsen gyerekem, de én azt gondolom, hogy ezek a dolgok inkább csak illúziók, ami igazán számít, hogy milyen élmények érik. Érzi-e a szülei szeretetét, érzi-e a család többi tagjának szeretetét, éri-e valamiféle zaklatás, bántalmazás, stb. Szóval én leginkább azt gondolom, hogy a gyereknek az a jó, ha azt érzi és látja, hogy a szülei amennyire tudnak, harmóniában vannak magukkal és egymással. Ha a szülők a gyártelep közepén érzik magukat otthon, akkor inkább éljenek ott, semmint valami olyan helyen, ami szerintük a gyereknek előnyös, de ők amúgy nem ott élnek szívesen.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák