Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nehaiu

    csendes tag

    válasz Wohme #18426 üzenetére

    Ha a lakás hosszabb távon is jó lenne nektek, akkor érdemes inkább hosszabb futamidejű hitelt felvenni, így kisebb törlesztő mellett tudnátok megtakarítani is és adott esetben a hitelt előtörlesztgetni. Főleg ha jön a gyerek, és csak egy kereső marad, aranyat érhet ilyenkor, ha kisebb a törlesztő.

    A második gyerek érkezésekor (jelenlegi szabályok szerint) 1M forintot elengednek a jelzáloghitelből, de CSOK-ot pl. utólag már nem tudtok igénybe venni. Babaváró hitelt mindenképp érdemes lenne felvenni, ahhoz "csak" a házasság lenne a feltétel, nem tudom ez esetetekben kivitelezhető-e, különösen a záros határidő végett.

    Ami a kamatperiódust illeti, legalább 5, de inkább 10 évben gondolkodnék.

    [ Szerkesztve ]

  • Sztenly

    tag

    válasz Wohme #18426 üzenetére

    Szerintem akkor vegyél lakást párral együtt ha már tuti a házasság. Az full önerő meg nem éri el a 40%-ot. Picit erős a matek ha 1M biztonsági tartalék mellé még 23+ M hitel lesz még.
    Fiatalok is vagytok eléggé és azt kéne igazából kitalálni h szerinted merre tart majd az ingatlanpiac 1-2év múlva. Mert a 14M befektetést meg a ti keresetbővülés és plusz megtakit már nem hiszem h lehagyja a piac. De ez itt a kulcskérdés.

    [ Szerkesztve ]

  • sakal83

    addikt

    válasz Wohme #18426 üzenetére

    Eloszor is vegyetek meg. Masodszor vegyetek meg. Minel nagyobb annal jobb. Jo aron is van. A hitelnel a vegig fixre szavazok ha 20 evre veszed fel. Az 5 eves kamatperiodus de meg a 10 is szerintem hamis illuzioja a biztonsagnak dragan. Ha osszevesztek eladjatok. Ennyike. Akkor is megeri. A futamidot neked kell eldonteni.

    A csok es a tobbi utolag nem jatszik csak ha masikra cserelitek. En nem vennem fel egy hasznaltra meg. Raertek akkor cserelni olyanra amire fel lehet venni.

    Es most jon a rosszmajusag ;] 14m onreszt berlemenyben lakva kihangsulyozottan csaladi segitseg nelkul ennyi munkaval osszerakva nem lehet gond a maradek 22m 2 even belul :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Brandynew

    őstag

    válasz Wohme #18426 üzenetére

    Szia,

    A CSOK-ot és Babavárót elég kár lenne elveszíteni.

    2 gyerek előre bevállalásával kaptok:

    - 1,4 millió vissza nem térítendő CSOK-ot,
    - mellé végig fix 10 millió Ft 3%-os hitelt,
    - és 10 millió Ft Babaváró hitelt végig ~0%-os kamatra.

    A második gyerek születésekor elengednek a Babaváróból 3 millió Ft-ot, a CSOK-hoz tartozó hitelből 1 millió Ft-ot. (Ha netán jönne 3. gyerek, akkor a teljes Babavárót elengedik.)

    Ez összesen 5,4 millió Ft "ingyen pénz" és mellé 0, illetve 3 százalékos végig fix hitel.

    Ha gyerek előre elvállalása nélkül lépitek mindezt meg, azzal elég sok pénzt buktok és a hitel sem végig fix 0/3 százalékos lesz.

    Egyébként az első gyerekre 5, a másodikra plusz 2 évetek van, ha előre vállaljátok el.

    Nem tudom, hol tart a kapcsolatotok, lehet, hogy én ezt legkésőbb 2022-ben meglépném, még mindenképpen a választások előtt, a következő kormányzati ciklusban nem tudni, mi lesz ezekkel a támogatásokkal.

    [ Szerkesztve ]

  • hurenzon

    senior tag

    válasz Wohme #18426 üzenetére

    Szia.
    Lehet nem fog tetszeni, de azért még írom a saját véleményem.
    16 éves kora óta vagytok együtt. A kamaszkort és a fiatal felnőtt kort együtt éltétek meg. Nagy valószínűséggel nem éltétek ki magatokat. Most tudom azt fogod mondani, de igen vagy Ti nem olyanok vagytok. Több ilyen kapcsolatot láttam. Sőt, akik 10-20 éve voltak együtt és ők is ilyen fiatalon jöttek össze.
    Én is voltam ilyen fiatalon stabilnak tűnő kapcsolatban.
    Már Én is teljesen másképp csinálnám, mint akkor.
    Tudom, együtt sokkal könnyebb mindent megteremteni.
    De, ha lehetőséged van és meg tudod tenni, jobb ha csak a Te nevedre kerül az ingatlan és Te fizeted a hitelt. A párod addig meg tud takarítani. Így, ha külön váltok nincs mese, neked ingatlanod, neki pénze lesz.
    Ha meg együtt maradtok ( ezt szívből kívánom), akkor pedig nincs jelentősége, hiszen ő élvezi az ingatlant yTe pedig pénzügyi és szerelmi biztonságban érzed magad.

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Wohme #18426 üzenetére

    Csak pár információ: hány éve éltek életvitelszerűen együtt?

    Szerintem 1- 1,5 év munkaviszony után 20-30 milliókat felvenni elég bátor húzás!

    ...vagy akkor nem közösen venni, hanem csak pl.: te vedd meg és 1 tulajdonban legyen.

    A Magyar Állam elemi érdeke jelenleg a házasság+gyermek, valószínűleg a jövőben sem változik meg lényegesen, így maxolható ki a támogatás. Kapkodni nem kell (sőt káros), főleg ebben a korban. Oké értem drága az albi + jó az ajánlat, a másik serpenyőben meg az önálló életed és kariered kezdete :F Berakod MÁP+ ba a 14 millád, ami nagyjából fedezi az albit. 3-5 éves munka tapasztalattal és addigra kialakult világos célokkal érdemes lépni. (szerintem)

    Ezt a hány éve vagyunk együtt dolgot felejtsd el! A kulcs az életvitelszerű együttélés (fizikailag, anyagilag és szellemileg), ugyanis nem a jóban kell majd a támasz egymásnak, hanem sz@rban, ami meg jön magától olykor dögivel....

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz Wohme #18426 üzenetére

    "A gondot az adja, hogy ez egy nagyon jó lehetőség jelenleg, amit nagyon sajnálnék, ha elszalasztanám."
    Ha annyira jó lehetőségnek tűnik, akkor azért érdemes nagyon erősen gyanakodni. Eladót leinformáltátok már? Tulajdoni lapot ellenőriztétek?
    Félre ne érts, néha tényleg vannak nagyon jó lehetőségek az életben, de főleg ha ismeretlen irányból származik a remeknek tűnő deal, akkor azért érdemes mindent kétszeresen ellenőrizni/bebiztosítani.

    I am having fun staying poor.

  • favagoJoska

    tag

    válasz Wohme #18426 üzenetére

    Mindenképpen kisebb lépéssel kezdenék és ahogy alakul az élet úgy lépnék tovább. Abból hogy 4-5 éven belül akartok leghamarabb gyereket, nekem nem az jön le, hogy a családos élet már itt kopogtat az ablakon. Csak azért mert van egy nagyon jónak tűnő vételi lehetőség az ingatlanpiacon érdemes eltervezni (vagy inkább leláncolni) az elkövetkező 10+ évet?
    Ugyanoda juthattok és sokkal kevesebbet kockáztattok ha kisebb lépésekben haladtok. Pl elsőre egy kisebb lakást vesztek amiben nyugodtan meglennétek amig az első gyerek 1-2 éves. És valószínüleg a hitelt sem kell tovább vállalnotok ekkora önerő mellett. Ha mennek fel az ingatlanárak akkor a meglevő ingatlanotokkal "poziban" ültök, ha meg le, akkor jól kereső diplomás párként még könnyebb dolgotok lesz.
    Másrészt sok pár élete nagyon megváltozik az első gyerek után. Van akik akkor jönnek rá, hogy nem is kettő gyerek kell összesen hanem négy. Vannak akik az első után azt mondják inkább többet nem vállalnak, vannak kapcsolatok amik rögtön tönkre is mennek. Rengeteg dolog megváltozhat.
    Lehet hogy néhány millióval kevesebb támogatást tudnátok kisajtolni így, mintha előre rögtön elköteleződnétek az állam felé, de a ti esetetekben - akik diplomás pályakezdő fiatalként is átlag felett kerestek és valószínűleg sokkal többet is fogtok még keresni - ez akkora probléma? Lehetőségek lesznek később is...

Új hozzászólás Aktív témák