- Stratégiai partnerséget kötött a HPC-piacon a Fujitsu és az AMD
- Három oldalról üveggel határolt minitorony huppant le az Antec tervezőasztaláról
- 240 Hz-et tud az MSI legfrissebb, szuper-ultraszéles gaming monitora
- Sarkköri terepbe olvadó kabátot öltött a Gigabyte Mini-ITX-es AMD alaplapja
- Számításokat is végző HBM memóriára szavazna a Samsung
Új hozzászólás Aktív témák
-
attiati
veterán
válasz attiati #4405 üzenetére
Egyszerre nem lehet bele 5 bérlőt találni (vagy csak rendkívüli esetben, de ha ők elköltöznek, akkor újra 5-öt találni már nehéz). Azt meg nem tudom, hogy mondjuk 3 ismerős összeállva be meri e vállalni, hogy hónapokig nem találnak / találok bérlőt a többi szobába, és nekik annyival magasabb lesz a közös ktg + rezsi.
-
attiati
veterán
passz, de nem azt mondtad, hogy nincs lóvéd?
melyik részen vetted?Ezek az adatok helytállóak nagyjából a panel lakásokról?:
"A magyar lakásállomány 12,5%-a ilyen technológiával épült, a népesség 13,5%-a lakik ezekben a házakban.
Panel Budapest 191.000 db, Összes lakás 815.000 db ebből a Panel aránya 23,4 %."Egyébként ezek a panel lakótelepek ezerszer életszerűbben vannak kialakítva, alig van átmenő kocsiforgalom, parkokat, óvodákat, játszótereket tesznek a panel épületek közé, jobb a lakások elrendezése is. Ott van például a Párkány utcában a lakótelep. Tök jól néz ki.
Csakhát panel.[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
Mostanában egyre több közvetítős hirdetést látok, ahol használhatatlanul kicsi képet raknak fel a lakásokról.
Arra gondolok, hogy ezeket a tulaj beleegyezése nélkül elkezdi hirdetni a közvetítő, és ha van érdeklődő, akkor felhívja a tulajt, hogy tudna rá vevőt. Viszont a képet lementeni nem tudja (mert béna). És sokszor a hirdetés szövege is egyes szám első személyben marad (vagy T/1).ezt ma találtam, közvetítős:
"Egy nagy léktérben található a konyha-ebédlő-nappali és innen lehet kimenni az erkélyre..." -
attiati
veterán
-
attiati
veterán
nem tudom, hogy ki keresett szomszédmentes lakást
14. ker, legfelső (3.) emeleti, saroklakás, szerintem felújítandó[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
csináltatott már valaki az (újépítésű) lakására energetikai tanúsítványt?
10 éves épületben, legfelső emeleti (nem tetőtéri) 60,5nm fűtött terület, k-ny fekvés, alulról és egyik oldalról fűtve (másik oldalon lépcsőház), D energetikai besorolás, 2012. évi fűtésköltség 80e ft
Nekem kicsit kevésnek tűnik. Lehet, hogy nagyon spóroltak?
A D energetikai besorolás meg gyengének tűnik, még ha legfelső emeleti is. -
attiati
veterán
válasz Apollo17hu #4534 üzenetére
lehet ő lesz a szomszéd
vagy: eladom = ajánlom, csak nem tud fogalmazni
-
-
attiati
veterán
24 nm 12,2misi (és nem is újépítésű).
-
attiati
veterán
válasz attiati #3947 üzenetére
Ez a lakás nem tudom, hogy miért nem kelt el még mindig tavaly nyár óta. Én lemondtam róla, úgyhogy belinkelem Lakáshoz képest nagyon jó az elrendezés (külön wc, külön konyha, 2+1 szoba, erkély)
Anno még azt írta a hirdetésbe, hogy az ár fix. Talán jobban járna, ha feljebb vinné az árat és alkuképeset írna. Szeretnek az emberek alkudozniUgyanazokat a lakáshirdetéseket kapom hírlevélben, mint tavaly nyáron......
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
válasz Goose-T #4675 üzenetére
Legfelső emeletit keresek kifejezetten. Sztem nem gáz annyira a 4. kerület és ez a lakás kifejezetten jó közlekedésnél van és nem is kínálja irreális négyzetméter áron. Nem tudom, hogy 8.kerületben milyen nm áron kínálnak egy metróközeli újépítésűt. Ez mondjuk nagyon olcsónak tűnik.
Még mindig nem látom, hogy beindult volna a lakáspiac. Ha beindult volna, akkor azt a 4. kerületi lakást például szerintem elvitték volna már rég. A devizahitelek sorsa szerintem idén úgyis eldől.
-
attiati
veterán
válasz concret_hp #4679 üzenetére
Nem értek a 8. kerhez, gondolom metróközelben ott sem olcsó a lakás.
Nincs baj a belmagassággal annál a 4. ker-i lakásnál. Mindössze 4 nm-en alacsonyabb a belmagasság. Sokkal durvábbak szoktak lenni a nettó, bruttó nm különbségek.Pont ma gondolkodtam azon, hogy évente 80e körül van a használtlakás tranzakció és 10e alatt az újépítésű. Nem tudom, hogy mennyi lehet évente a nettó kivándorlás az országból, de az alacsony kamatkörnyezet kevés lesz a lakáspiac felpörgetéséhez. Kellene egy olyan érzés az emberekben, hogy itt hamarosan nagyon beindulnak az árak és egymás kezéből kapkodják a lakásokat.
Kb 1000 mrt forint eltűnt bankbetétből az elmúlt egy évben (ha jól emlékszem). De állampapírba és bef.alapba ment át, nem lakásba.
Azt sem tudom, hogy az elhalasztott lakásvásárlók miatt maradt e ilyen alacsonyan a tranzakciószám, vagy erre kell berendezkedni.
-
attiati
veterán
válasz concret_hp #4681 üzenetére
Ha lenne egy olyan érzés, akkor azért az áremelkedési várakozások átterelhetnék a pénzt betétből, értékpapírból lakásba. De amíg mindenki a másikra vár és a hitelesek túlkínálatát szívja fel a piac, addig nem.
Megindulhatna egy nettó hitelkihelyezés (szerintem igény is lenne rá, és a bankszektor is képes lenne 110%-os hitel/betét mutatóról növekedni). De most nettó hiteltörlesztő a lakosság.
El tudok képzelni egy olyan forgatókönyvet, hogy átmenetileg megpattanjanak a lakásárak (alacsony bázisról megugrana a gdp a korábbi évek elhalasztott fogyasztása/ beruházása miatt + kedvező külső környezet), de a tartóssága kérdéses (ország potenciális kibocsátási szintje, migrációs adatok... stb miatt + újabb 4 év külföldi tőkeellenesség biztosnak tűnik)
-
attiati
veterán
Szerintem nincs összefüggés, hogy x év pangás után emelkedésnek kell következni és nincs is elég hosszú idősor a normális mintavételhez. (a tőzsdén sincs olyan, hogy ennél lejjebb, feljebb aztán tényleg nem mehetünk...)
A másik, hogy egy lufi durrant ki az ingatlanpiacon (az oka sokféle: Közép és Kelet-Európa konvergenciájából való hirtelen kiábrándulás, az ide kihelyezett beruházások és tőke hirtelen hazavitele, népességelvándorlás, stb... + globális ingatlanpiaci és jelzáloglufi)
Igazából ha a rendszerváltás óta eltelt 30 évet nézzük csak az alacsony bázishatás miatt volt pár jó éve az országnak. (szocializmusból hirtelen rászakadt az országra a kapitalizmus, de nem tudtunk mit kezdeni vele. És az eladósodás (karöltve a konvergencia mesével) adott egy hirtelen lökést.)
Japánnak se sikerült kijönni az ingatlanpiaci lufiból jó pár évtizede, bármeddig tarthat a stagnálás.
Csak arra akartam rámutatni, hogy nincs összefüggés az eltelt idő és az emelkedés beindulása között.
Ettől függetlenül jó ötlet lehet, egy 7-9% hozamú lakásvétel (infláció elleni védekezésként (ott is alacsony most a bázis, lesz hova elindulni. Ft gyengülés elleni védekezés. stb... de veszélyforrás mondjuk egy hirtelen emelkedő globál és itthoni hozamkörnyezet)[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
igen, direkt ezért írtam a konvergenciából való kiábrándulást. Az is egyfajta lufi, ha sokan elhiszik, hogy ez a térség felzárkózik Ny-Európához, de ez nem következik be. Kevésbé látványos az emelkedés és az összeomlás, de a folyamat tartós lehet.
Konvergencia helyett most az ellenkező folyamat indult el.
Eddig a tőke jött ide az emberekhez. Most inkább az emberek mennek a tőkéhez. És a tőke is megy haza (főleg ebben a politikai garnitúrában)De tényleg nem akarok senkit lebeszélni, mert én is gondolkodom lakásvételen.
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
egy ország ingatlanvagyonát mi értékeli fel szerinted?
mi dönti el, hogy Mo-on 1x-en vándorolnak a lakások kézről kézre, Ausztriában pedig 5x-en?direkt szélsőséges példát írok:
Ezek a tőketulajdonosok elkezdik felhajtani az árat, kijön betétből az összes pénz és mind lakásba megy.
Minden lakás ára 3szorosára emelkedik. Kinek fogja kiadni háromszoros pénzen? A végén ki veszi meg háromszoros pénzen tőle és miért?bónusz kérdés: ha kijött az összes pénz bankbetétből és államkötvényből, akkor szerinted hova emelkednek a kötvényhozamok?
(az összes kérdésre a válasz: emelkedni kell az árszínvonalnak, vásárlóerőnek, fizetőképes keresletnek, a gazdasági növekedésnek, mert anélkül csak egy gyors spekulatív ugrás lesz az árban, és visszaesik ugyanoda)
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
elég jól összefoglalja a lényeget és újabb 4 évig erre lehet számítani (mondjuk párttól függetlenül nehéz megoldani a mélyben rejtőző problémákat)
"Nyolc éve nem volt példa olyan dinamikus növekedésre Magyarországon, mint a tavalyi év utolsó három hónapjában a Nemzetgazdasági Minisztérium szerint. Valóban impozáns adatot közölt a KSH: 2,7 százalékkal bővült a GDP éves összehasonlításban.
A cikk a hirdetés után folytatódik
Azt ugyanakkor elfelejtette leírni a minisztérium, hogy 2012 hasonló időszakában éppen akkora – 2,7 százalékos – volt a gazdasági visszaesés, mint most a növekedés. Ilyen gyenge bázishoz képest pedig aligha lehet erőteljes növekedésről beszélni.Sőt, a tavalyi, éves alapon 1,1 százalékos GDP-bővülés csak arra volt elég, hogy a 2005-ös szintre tornássza vissza a gazdaság teljesítményét. A világgazdasági válság és az elmúlt nyolc év eredménye mindez.
A feltörekvő országok már jobbára kiheverték a globális krízist, és az elmúlt években dinamikus növekedési pályára álltak. Magyarországon viszont közel 5 százalékkal van a válság előtti szint alatt a gazdaság teljesítménye; vagyis még két év legalább kell, hogy a 2008-as szintre kerüljön a GDP.
Nem is csoda, hogy lassan elveszett évtizedről beszélhetünk, ha az évek során felszámolták a gazdasági növekedés feltételeit. 2005-ig a tőke és a termelékenység növekedése volt a fő komponense a potenciális növekedésnek, a beruházások visszaesésével azonban nem volt több mozgatórugója a bővülésnek. Az intézmények működésének megbolygatása, a fékek és ellensúlyok lebontása, a központosítás, a piaci folyamatok felborítása is növekedési áldozatokkal járhatott az utóbbi időszakban.
Most hiába látunk szebbnek tűnő folyamatokat. A beruházásokat elsősorban nem a piaci folyamatok segítik, ahogyan a munkanélküliség csökkenését sem. Vagyis az eszközök (a piaci kamat alatti hitel, közmunka) kevéssé segíthetik helyreállítani a potenciális kibocsátást.
Ha valóban fel szeretnénk zárkózni, akkor talán jobban kellene vigyázni a kapitalizmus szöveteire."
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
[link]
itt is a tetőtéri lakásokat vitték el elsőnekNézegetem az eladó 1 és 1,5 szobás újépítésű lakásokat 8.9.13. kerületben kiadni. Ahogy nézem legjobb esetben max. 6-7% bruttó hozamot lehet elérni. (-adó, -amortizáció, -egyéb költségek, -kiadatlan időszak, -bútor és berendezés. -lleték és akkor még tök illikvid a befektetés)
11-12 millió ft-ért akarnak eladni minigarzonokat a 9. kerületben? (350e ft/nm ár feletti árnál nincs is olcsóbb).
Nem tűnik ez olyan jó biznisznek.[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
Számolhatok, viszont akkor az elvárt hozamnál sem az éves hozamszintet nézem, hanem mondjuk a 10 éveset (ami ~6% most). És akkor ott már számolhatok adómentességgel is tbsz számlára, ingatlannál hivatalosan nem. (persze senki nem garantálja az adómentességet sem)
Nézhetjük az emúlt 25 évet, de sem az ingatlanpiacon, sem a jegybanki alapkamatban nem fog megismétlődni az az időszak (szocializmus -> kapitalimus, ingatlanpiaci válságban átlalakult a finanszírozás és a teljes ingatlanpiac...)
Összedobtam gyorsan egy számítást: 1990-től napjainkig milyen hozamot lehetett elérni, ha valaki jegybanki alapkamaton kötötte le a pénzt évente egyszer. És 1990. óta napjainkig mennyi a kumulált infláció.
hivatalos inflációs adatok
hivatalos jegybanki alapkamatitt lehet játszadozni egy inflációs kalkulátorral
hasonló van az mnb honlapján is1990.01.01-től 2013.12.31-ig 15,6szeres a kumulált infláció
Az alapkamatból számoltam becslésszerűen egy éves átlagos jegybanki alapkamatot.
Így 1990.01.01-től 2013.12.31-ig a jegybanki alapkamattal a kumulált hozam kb 20x-os !megj.: fogalmam nincs, hogy a 90-es években egyáltalán hol és milyen feltételekkel lehetett betétet lekötni.
Viszont a 2000-es években a jegybanki alapkamat feletti hozammal lehetett lekötögetni.
Hozamvadászattal, bankváltással, számlanyitogatással, esetleg éven belül többszöri lekötéssel még inkább jobb hozamot lehetett elérni "kockázatmentesen".SUMMA:
Forráshiányos országban, forráshiányos környezetben a PÉNZ az úr.
Kockázatos országban reálkamatot kell fizetni.Kizártnak tartom, hogy ebben az időszakban megérte ingatlant vásárolni.
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
válasz attiati #4742 üzenetére
azért linkeltem be a forrást és a számítást, hogy hátha van benne hiba
Igazából a jegybanki alapkamatnál ki lehetne számolni centire pontosan a két alapkamat változás közötti időszakra jutó időarányos kamatot. Minden adat adott hozzá az excelben Nem is kell becsülgetni az éves kamatot.
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
Igen ezt megtaláltam, de 95 és 98 közötti időszak ismeretlen.
a ksh adatai szerint 1991-94 között másfélszereződtek az árak (de ők is csak Express újságból dolgoztak, minden évben a szeptemberi példányokból és a kínálati árakat nézték. Így az 1990-es év nagy része kiesik. Ha jól értettem, akkor a fővárosi lakásárakat nézték)
találtam egy phd értekezést: Az 1995 óta tartó
lakóingatlan áremelkedés mérése és okaiEbben szintén vannak újsághirdetésből vett adatokra támaszkodó saját elemzések az 59. oldalon. (káposztásmegyeri lakások árai). 1995-től indul. Nem látszik a pontos adat a diagramon, de 95-98-ig kb 10%-os áremelkedést mutat.
98-tól 2012végéig pedig az fhb lakásárindex kiadvány áll rendelkezésre: 3,6szeres áremelkedést mutat erre az időszakra (de ez szerintem országos, nem fővárosi)
Ebből összerakva egy durva becslést kb 6szorozódtak a lakásárak 1990-2012 között? kevésnek tűnik
Találtam a ksh oldalán egy lakásépítés költség indexet (2001-2012). Érdekes, hogy ebben az időszakban 60%-kal lett költségesebb lakást építeni. Érdekes, hogy az fhb lakásárindex kb ennyivel nőtt ebben az időszakban. A válság előtti időszakban kicsit előresiettek a lakásárak a lakásépítési költséghez képest, de a válság helyrehozta az árakat. Ebben az időszakban már csak a lakásépítés költségeinek emelkedése tudott érvényesülni az árakban?
A phd tanulmányban vannak nemzetközi adatok a 14. oldalon. Nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak az adatok, de 1995-től 2006-ig mutatja az ingatlanárak emelkedését egyes országokban. Érdemes megnézni azt is.
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
Akkor már csak arra kéne egy megközelítő becslés, hogy milyen hozamon lehetett kiadni az elmúlt 23 évben a lakásokat. Ez a legnehezebb része.
Ami még eszembe jutott a phd tanulmányt olvasva, hogy nagyon komoly szja kedvezmények voltak annak idejében a hitel kamatára (az se fog megismétlődni). A tanulmány 83. oldalán az írja, hogy a kamattámogatás, szja kedvezmény.... egy 20 millió forintos lakásra vetítve az érték 30%-a körül mozgott 2001-2003 között.
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
a KSH féle apróhirdetési mintavétel módszeréhez ezt írták (inkább nem másolom be a teljes részt, elolvasható bárkinek a 2. oldalon)
"A legjelentősebb hirdetési napilap, az Express hirdetéseiből kigyűjtöttük öt egymástkövető év azonos időszakából a házak és lakások kínálati árait.*
* A kigyűjtött adatok az 1990 és 1994 közötti évekre vonatkoznak, minden év szeptemberére. A lapban 1990-től 1994-ig évenként szeptember hónapban rendre az alábbi számú eladási hirdetés jelent meg: 6035, 14 479, 16 723, 16 719, 21 915 . (A vételi szándékú hirdetések száma lényegesen kevesebb, rendre: 940, 884, 1672, 2073, 2452.) A minta az eladási hirdetések 5 százalékát teszi ki évente)"
Az utolsó mondatot nem pontosan értem. 20-al kellene szorozni, hogy az összes eladási hirdetést megkapjuk?
Egész Bp-en 1994. egész szeptemberében 21915 hirdetést volt. Lehet, hogy belevették azt is, ha egy lakást több számban is meghirdettek, de ha lebontjuk kerületekre, és mondjuk fele panel, akkor is kijön szerintem egy több 100 db-os minta egy kerületre.
Mondjuk ez a lényegen nem változtat, hogy most több az eladó lakás. Szerintem a mostani adatbázist is el lehet osztani 3-al, mert egy lakást több közvetítő is hirdet.[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
Buffett évről évre a részvényesekhez írt levelében tájékoztatja a tulajdonosokat a Berkshire Hathaway portfóliójában az utóbbi egy évben történt változásokról. A Fortune Magazine megszerezte az idei levél egy részletét, melyben Buffett két korábbi ingatlanbefektetését ismerteti. A milliárdos befektető még 1986-ban vásárolt egy 400 hektáros farmot Nebraskában, majd 1993-ban egy kiskereskedelmi ingatlant. A vételre mindkét esetben jelentős áresést követően került sor. "Bár a farm és a kiskereskedelmi ingatlan révén realizálható nyereség évről évre emelkedik majd, a nyereség mértéke nem lesz óriási, ugyanakkor tartásukkal mindvégig kielégítő hozamra tehetek szert."
A fenti példákkal Buffett az által követett befektetési filozófia eredményességét hangsúlyozza. A milliárdos befektető a levélben öt pontba gyűjtötte össze sikere titkát:
"1.Nem kell, ahhoz szakértőnek lenned, hogy kielégítő hozamokat érhess el, ugyanakkor mindenkinek tisztában kell lennie a korlátaival,
2.Fókuszálj a megvásárolni tervezett eszköz hosszú távú jövedelemtermelő képességére. Ha úgy érzed, hogy a várható eredményt nem tudod nagyvonalakban megbecsülni, felejtsd el, és lépj tovább.
3.Ha az eredmény helyett a jövőbeli árváltozásra fókuszálsz, akkor spekulálsz. A spekuláció nem helytelen, ugyanakkor elengedhetetlen, hogy különbséget tegyünk spekuláció és befektetés között.
4.A két korábban említett ingatlanbefektetésem során csupán a várható eredményre fókuszáltam, míg a naponta változó árakat egyáltalán nem figyeltem. A mecset az nyeri, aki a pályára figyel, és nem az, aki az eredményjelzőre.
5.A makrogazdasággal kapcsolatos különböző véleményekre hallgatni időpocsékolás, ugyanis azzal eltereljük figyelmünket a különösen fontos dolgokról" - fejtette ki Buffett.
-
attiati
veterán
szerintem a semmin vitatkoztok itt
Meg kell találni azt az egyéni ideális eladósodottsági szintet, hogy ne maradjon aránytalanul sok (alacsony hozamú) megtakarítás a szerződésnyújtással, vagy ne legyen aránytalanul nagy a törlesztő a futamidő rövidítéssel.
Első esetben túl sok lesz a hitelkamatnál alacsonyabb hozamú megtakarítás = felesleges a hitel --> elő kell törleszteni (de jó megoldás a Fundamenta is, ahogy Axioma írta (jelenleg, aztán ki tudja mi lesz később))
Második esetben meg túl nagy a teher és a hiteltörlesztés miatti stressz, lemondás ---> szerződést kell hosszabbítani, átütemezni a lejáratot.
-
attiati
veterán
valaki esetleg tudja fejbol h Fundamentara lehet venni kulonallo garazst, tarolot? (nem sajat lakashoz tartozik)
-
attiati
veterán
ez a lakás jó környezetben van, de minek építenek hozzá ennyi teraszt:
-
attiati
veterán
válasz concret_hp #4929 üzenetére
nagyon az, de ott madárcsiripelésre lehet ébredni
45nm és belső két szint? építészeti "remekmű"
"Az ingatlan egy 22nm-es terasszal rendelkezik, ahonnan szép városi panoráma nyílik. "
jah, egy baromi forgalmas útra és a nyugati pályaudvarra[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
42nm2-es lakásból kinézni a 88nm2-es teraszra Okos tervezés, és aki megvette... 19,4 millió forint és árul alul címkével hirdeti....
viszont találtam egy nagyon jó konyhamegoldást
[link]
[link]Tökéletes, ha akarom, leválasztom (akár csak egy elhúzható műanyag ajtóval), ha akarom meghagyom amerikai konyhásnak. És van ablaka is. Ráadásul külön wc van, és a fürdőnek és a lakás összes helyiségének is van ablaka. Alig látni ilyen lakást. Legfelső emeleti, egyenes tetejű, belső udvarra néz. Szinte tökéletes a lakás, csak nincs erkélye. Na meg az ára
De legalább már rájöttem, hogy hogy kell jól keresni tetőtéri lakásokra, ha már egyszer az ing.com keresője nem eléggé testreszabható.
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
válasz concret_hp #4937 üzenetére
Lehet menni havat takarítani a 100nm2-es terasztra.
Gondolom lehet valamennyi átalakítást végezni földhivatali, polgármesteri hivatali engedéllyel.Kb 1,5 évvel ezelőtt kezdtem el nézelődni. De még egy olyan lakást se láttam (hirdetés alapján sem; pláne ha elmennék személyesen megnézni), ami megfelelne a lokáció + épület műszaki kivitelezése + belső elrendezés + tájolás feltételeimnek (és persze a legszűkebb keresztmetszet a legfelső emelet).
csak a leggyakoribb ütközések:
1. ha tetőtér/ legfelső emelet, akkor nincs erkély/terasz (60-70%-ban)
2. ha új épület, akkor amerikai konyhás (90%-ban) és nem is lehet leválasztani a konyhát
3. egyben van a fürdő+wc
4. jó közlekedés mellett zajosNagyon sok ingatlanossal beszéltem, akik ezer éve a szakmában vannak és felajánlották, hogy mondjam bátran, ők tudnak segíteni. Aztán mikor elmondtam (a szerintem teljesen elvárható feltételeimet), akkor azt mondták, hogy jaaa, hát mindenki ilyenről álmodik, baromi nehéz lesz. Akkor miért nem ilyeneket terveznek a fejlesztők?
Helyette vannak ezek a pazarló lakásméretű teraszos megoldások.
Pl a most épített Nanette Harmony lakóparkban, aminek a fejlesztője elvileg profi és minőségi és az É-i fekvésű lakásokhoz épít lakásméretű teraszokat.
Már az egész telekre úgy építették rá az épületet, hogy rengeteg É-i fekvésű lakást lett.
Vagy sikerül olyan wc-ket csinálni, ami a fürdőből nyílik. Ha már foglalja a fal az alapterületet, akkor miért nem tervezi teljesen külön nyílóra.... ésatöbbi.[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
-
attiati
veterán
Budapesten melyik kerületrészeket, utcákat akarják autómentessé tenni?
Korábban voltak erről tervek, de egy ideje nem hallani róla. Hogy lehet erre rágooglizni? (próbálkoztam "sétálóutca", "autóforgalom kizárás")
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
Felfelé.
Mik a legfontosabb szempontok az ingatlan helyének kiválasztásánál?
jó lokáció
élhető környezetA kettő a legtöbb esetben kizárja egymást.
Ha a város szíve lenne a legélhetőbb és mégis a legközelebb mindenhez...De tényleg sokmindentől függ. Kell hozzá jó tömegközlekedés, kerékpárutatk. Nem tudom, hogy az ott lakók mentességet kapnak e. Nemzetközi példák is pozitív hatást mutatnak.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PC RTX 4070 Super , Ryzen 5 7600x AM5 , 3 hónapos használat
- G15 5530/Core i7-13650HX/32GB/1TB SSD/15.6" FHD 360Hz/GeForce RTX 4060/Ubuntu/Garis
- Új Blueendless 2 lemezes RAID ház, Foxpost az árban
- BONTATLAN! WD Western Digital My Passport 2TB USB 3.2 Black (WDBYVG0020BBK)
- 15 hüvelykes MacBook Air M3 chip 8 magos CPU-val, 10 magos GPU-val, 256 GB Midnight
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest