Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Izland`

    tag

    Sziasztok!

    Ki milyen porcerősítőt ad a kutyájának?
    Érkezett hozzánk egy gyönyörű, 9 hetes boxer kislány.

    A topicban korábban a Seatone termékek voltak említve, amelyek ajánlottak elvileg.

    Tudnátok linkelni esetleg olyan terméket, amely ár-érték arányban a legjobb?
    Köszönöm! :R

  • Izland`

    tag

    Sziasztok!
    A Monge hypoallergén tápokkal van valakinek tapasztalata?

    Van ennél jobb ajánlat ár-érték arányban? ~9 hónapos boxernek keresek tápot. :R

    Jelenleg ezt eszi:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Izland`

    tag

    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy milyen anyagból készítettétek a kutyakennelt?

    Ár-érték arányban keresném a legmegfelelőbbet, a lényeg, hogy szökésbiztos (ne tudja szétszedni) és más anyagokhoz képest olcsó legyen.
    Az ásás ellen könnyen tudok védekezni, mivel lesz leterítve 30 centiméter mélyen drótháló, amely a kerítés alatt össze lesz fogva a kerítés aljával. Ez már más helyen is bevált, nem tudta kiásni magát. A tető pedig már most megoldott, így igazából a kerítés anyaga maga ami kérdéses.

    Boxerről van szó, benti kutya egyébként, heti 1 alkalommal lesz bezárva , amikor éppen mindenki dolgozik, 8x9 méteres területben gondolkodom.

    Ha esetleg tudnátok képet küldeni a kennelről, amit a kutyátok használ, hogy ihletet merítsek, azt megköszönném. Esetleg valaki síkhálóból (betonacél) készített már kenelt, bevált?

  • Izland`

    tag

    válasz KisTücsök #37407 üzenetére

    Ahogy fentebb is említettem, én dróthálót terítek le mindig 30 centi mélyen a földbe.
    Ez nálad nem jelentene megoldást?

    Kiásni nem fogja tudni, ha van valamilyen gép, amivel a földet gyorsan ki tudjátok emelni, majd visszatolni, akkor nagyon könnyen megvalósítható.

    Az én kutyám is mindig ásni próbált és próbál, de a dróthálónál megakad, feladja, másfél méterrel arrébb ismét próbálkozik, de ott is a dróthálóba ütközik, és így tovább. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Izland`

    tag

    Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy az én boxeremet nem érdekli a tűzijáték, petárda.

    Most jöttem be vele az udvarról, 2 házzal mellettünk fellőttek egy tűzijátékot, éppen pisilt, de csak annyi reakciója volt, hogy végig nézte, hogy felrepül valami fényes dolog az égbe, és durran egyet. Konkrétan még a pisilést sem fejezte be emiatt. :))

    A házban is, néha mordul fel egy-egy hangosabb durranásra, eddig összesen 3x talán, az is inkább morgás volt, nem ugatás, de akkor is azért, hogy ki járhat éppen a portán, és áll az ajtóban, hogy engedjem ki, rendet tesz. :DDD

    Valószínűleg azért sem fél a tűzijátéktól, mert 8 hetes kortól kezdve területőrzésre van trenírozva, másrészt szinte még azért is megvan dicsérve, hogyha cukin alszik, kiegyensúlyozott kutya, maximálisan megbízik bennünk. Ha (szilvesztertől függetlenül) zajt hall kintről, elég kézzel intenem, hogy nyugi, nincs baj, már fekszik vissza a helyére, nem foglalkozik vele, hogy hallott valamit, elhiszi nekem, hogy nincs vele dolga.
    Plusz 8 hetes korától skandináv rockot hallgat mellettünk full hangerőn, megszokta szerintem a váratlan zajokat. ;]
    Viccet félretéve, gondolom az olyan dolgok is számítanak, hogy szinte minden nap, az egyik autópálya mellett, szántóföldön szokott sétálni velem, ahol nagy sebességgel száguldanak el tőlünk pár tíz méterre, és ott is extrém zaj éri folyamatosan.

    [ Szerkesztve ]

  • Izland`

    tag

    válasz Izland` #37439 üzenetére

    Sziasztok!
    Adott az én kutyám, akivel kapcsolatban a fenti hozzászólást írtam.
    Egy dologra nem tudtam, tudtuk eddig megtanítani: szocializáció.

    Ezt egyébként mi rontottuk el, mert másfél éves koráig sajnos nem találkozott más kutyákkal. Van innen szerintetek visszaút, volt valaki hasonló cipőben, hogy későn kezdte volna el a szocializációt?

    Szerettünk volna mindig hozni egy másik boxert idővel mellé, de lehetetlennek érzem. Lett volna pár napja egy mentett boxer, akinek helyet kerestek sürgősen, de nem mertük, tudtuk a fentiek miatt elhozni. (A mi boxerünk nem mentett, születése után került hozzánk.)

    Sajnos olyan szinten tekint ellenségnek minden kutyát, hogy emiatt már törte el az ujjamat is kutyasuliban tavaly nyáron, tehát nem könnyű esetről van szó. Macskákat szintén nem bírja, de ez már csak másodlagos lenne.

    Tud mindent egyébként, rettenetesen okos, ha a földön hagyok egy jutalomfalatot a szobában, és egy órán át egyedül hagyom vele sem nyúl hozzá, tud póráz nélkül sétálni, 100 méterről is vissza tudom elsőre hívni, de hogyha egy kutya ~15 méternél közelebb jön, akkor meg sem hall engem már. Ha kb. 15 méternél messzebb van, akkor csak ül mellettem és figyeli, még nem rontana neki. Ha közelebb jön, teljesen bekattan.

    Próbáltuk már jutalomfalattól kezdve az elektromos nyakörvig mindennel kezelni a helyzetet, (utóbbit igazából csak 1x), de ha kutyát lát nem ismer se Istent se embert.
    Ugyebár írtam, hogy házőrzésre volt trenírozva, és tényleg éber kutya, ennek ellenére, hogyha először jön be hozzánk új ember, akivel még nem találkozott, akkor nem bántja, sőt vágja magát hanyatt, hogy simogassák a hasát, így emberekkel egyáltalán nincs baja.
    Igazából elfogadtuk, hogy nem jön ki más kutyákkal, csak idegesítő ilyenkor, hogy lenne nálunk hely még egy kutyának, és mentett is jöhetne, de sajnos nem tudjuk emiatt bevállalni. Lehet nem kellett volna Hela-nak nevezni, tuti suttyomban látta a Ragnarök filmet. :DDD

    Szerk.:
    2 éves, 35 kg-s, csupa izom kiscsaj, ivartalanítva is lett fél évvel ezelőtt, részben a fentiek miatt, nagyobb részt, hogy a betegségeket megelőzzük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák