Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz kacsyx #22999 üzenetére

    Az ideális az, ha "HDD 5V 1A" feliratú USB-port van a tévén, az biztosan stabil tápellátást biztosít egy 2,5"-os külső merevlemez számára. Ha csak 0,5 A-es port van rajta, de abból van több, illetve egymás mellett 2 db, akkor a kiegészítő tápellátás jöhet szóba Y-kábellel, ami szintén megfelelő lehet egy 2,5"-os külső HDD stabil tápellátásához. Ahol USB 3.0 alapon Micro-B (apa) - Type A (apa) típusú Y-kábel kell, ami a belföldi boltok, valamint pl. eBay és társai online piacterek kínálatában egyaránt megtalálható.

    A WD Elements Portable egy gyárilag készre szerelt külső merevlemez, aminél a gyártási folyamatba beletartozik a particionálás és formázás (NTFS) is, vagyis alapesetben nem szükséges külön formázni, legalábbis pl. Windowson történő használatnál nem. Valamint általában tévéhez használva sem, mivel a modern készülékek rendszerint natívan kezelik a FAT32 és az NTFS fájlrendszerű USB-s meghajtókat. Gondot inkább az MBR/GPT partíciós séma szokott okozni, ahol a GPT-t nem minden tévé kezeli, a 2,5"-os WD külső merevlemezek viszont újabban rendszerint aszerint vannak particionálva. Amit Windowson pl. ezzel a módszerrel lehet megnézni. Ha stabil tápellátás mellett nem kezeli a tévé a külső HDD-t és az utóbbi gyárilag GPT séma szerint van particionálva, akkor az utóbbi lehet az oka. Vagyis ez esetben újra kell particionálni MBR séma szerint, ami Windowson megoldható ezzel (GPT —► MBR) a módszerrel a lemezkezelőben, valamint ennek mintájára parancssorban is, ahol X = külső merevlemez sorszáma.

    diskpart
    list disk
    select disk X
    clean
    convert mbr
    create partition primary
    format fs=ntfs quick
    assign
    exit

    Ha a tévé esetleg (?) nem kezeli az NTFS fájlrendszert, akkor FAT32-re kell formázni a külső HDD-t, vagyis a format fs=fat32 quick parancs kell. Igen ám, de a Windows beépített eszközeivel max. 32 GB-os FAT32 fájlrendszerű kötet hozható létre. Vagyis afelett külső program szükséges, mint pl. a FAT32 Format, vagy particionáló program (példa).

    Az előbbi módszerek destruktívak, azaz a külső meghajtón lévő adatok törlésével járnak! Vagyis a művelet előtt szükség esetén az adatokat le kell menteni! Ha az adatvesztés nélküli GPT —► MBR átkonvertálás a cél, akkor az Windowson pl. külső particionáló programmal oldható meg (példa). Sőt, az ilyen programok FAT32 —► NTFS és NTFS —► FAT32 konvertálást is tudnak, bár az előbbit natívan a Windows is (bővebben).

    Ha belföldön, online (webáruházból) lett megrendelve, megvásárolva a külső merevlemez, akkor 14 napig indoklás nélkül el lehet állni a vételtől, vissza lehet vinni/küldeni a vételár visszafizetésének ellenében. Ami értelemszerűen az eredeti csomagolásban, gyári tartozékokkal együtt értendő, valamint lehetőleg a gyári állapotban. Azaz az utóbbinál, ha GPT és NTFS volt eredetileg a külső HDD, akkor ne MBR-re particionálva és FAT32-re formázva. Valamint ha gyárilag üres volt / gyártó által mellékelt fájlok voltak rajta, akkor olyan állapotban és ne filmekkel/egyébbel telemásolva.

Új hozzászólás Aktív témák