Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Davidkoma

    tag

    válasz lethos #2570 üzenetére

    Hali!

    Amíg nem ír ide egy Thermaltake-tulaj, aki saját infókkal tud szolgálni, addig pár észrevétel:
    -Mindkét tipusnál max. 2TB-os HDD-méretet ad meg a gyártó. Ez persze lehet, hogy neked most elég, de gondolj arra, ha kölcsön kapnál egy nagyobb HDD-t, vagy jövőre beruháznál egy tárolóba, ne emiatt kelljen kisebbet venned bele.
    -A passzív hűtésű 0025-ös szerintem kissé túlárazott (szerintem), ugyan az a körítés jár hozzá, mint a fentebb taglalt Sharkoon Rapid Case USB3.0-hoz vagy egyéb 3.5"-os USB3-as külső házakhoz, a fém borítás is általános ezeken, márkafüggetlenül.
    -A ventilátoros változat melegedésre hajlamosabb HDD-hez ideális lehet, de plusz zajforrás a később hangosabbá váló két propeller miatt. Az ára ennek már duplája a Sharkoon-féle házikónak, igaz, ez a kevés aktív hűtésű 3.5-ös mobilrack között nem kirívó.
    Régen volt a Transcendnek is 8-centis ventivel szerelt 3.5-ös rack-je, a Storejet is USB3-as csatlakozású volt, ha ragaszkodsz az aktívhoz, és ha beszerezhető még, vedd számításba esetleg azt is, Power Saving: 10 perc után, hőfokfigyelés, igényfüggő veti-fordulat (más kérdés, hogy mekkora HDD-t kezel max.-ban)

  • King Unique

    titán

    válasz lethos #2570 üzenetére

    Jó dolgokat vetett fel a fórumtárs, de azért kiegészíteném:

    Bár itt a topikban az aktív hűtéses (ventilátoros) rackek kevésbé ajánlottak, a idővel egyre hangosábbá váló ventilátor miatt, azért nem rossz az ST0020E . Nem tudom majd mikorra lesz zajos (ha az lesz), de sokanál hangtalan és kezel 3 TB HDD-t, v akár nagyobbat is: [link], [link].
    A Silver River megint nagyon minőségi és jó rack, de tényleg kicsit túlárazott és ugyanarra a célra megfelelhet a Sharkoon Rapid-Case is.

    Tehát előbbit, akkor érdemes, ha esetleg 7200 PRM-es HDD-t tennél bele (nem annyira ajánlott), v pusztán jó hűtése miatt, mert nyáron se nagyon megy benne 35°C fölé a vinyó. Viszont ami negatívum nála, h jobbára műanyag a rack...
    A másik már fém és egész minőségi, ott a rászánni kívnt keret lehet döntő tényéző a Rapid-Case-el szemben.

    úgy látom elkéstem, de végsősoron a Sharkoon is jó választás :K .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák