Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poirot

    senior tag

    Üdv. Mindenkinek !

    Az alábbi mobil rack-em van, (pont 1 éve vettem);

    SHARKOON SATA QuickPort Duo USB3.0 v2

    http://ipon.hu/webshop/product/sharkoon_sata_quickport_duo_usb3.0_v2/141409

    Mellé vettem egy egy

    SEAGATE 2000GB 5400rpm 32MB SATA2 ST2000DL004 -t

    Szépen müködik, üzemel, idén tavasszal szükségessé vált még egy merevlemez vétele adattároláshoz, ezért beruháztam egy

    Seagate Barracuda 7200 2TB (ST2000DM001) winchesterbe.

    ( Mivel elég régi az alaplapom nincs rajta USB 3. vettem egy USB 3. kártyát bele. )

    A Barracuda-ra is mentettem, tároltam filmeket, zenéket, stb. Ezelőtt kb 3-4 hete, alvó módból felébresztve a gépet, nézem, üres winchester, amin kb már 32 GB-nyi adat lett felpakolva. Nem részletezem, gondolhatjátok, hogy min mentem akkor keresztül... Az Easeus data recovery-vel sikerült visszaállítani az adatokat, 99 %-ig. Megkönnyebültem, majd ismét használatba vettem. Tegnap észrevettem, hogy a zenéket tároló mappám egy az egyben eltünt róla. Ismét megpróbáltam visszaállítani, de sajnos kuka lett az egészből, a számok ugyan megvoltak, összevoltak kutyulva a file-on belül. Ami volt a Barracuda-n még állomány, azt gyorsan lementettem a számítógép vinyóira, a pár filmbe belenéztem, nem volt hibájuk.

    Még egy érdekesség, win 8-at használok, Total Commander-rel próbáltam megnézni a winchestereimen lévő helyeket, azelőtt, mielőtt lementettem volna az egészet, nem volt hajlandó egyiket sem megmutatni, inkább lefagyott a Total commander. Most miután totál üresen árválkodik a Barracuda, pikk-pakk megmutatja.

    Természetesen a legelső nagy adatvesztésnél próbáltam újraindítást, a gépemen lévő másik op.rendszer-rel is megnéztem, win7, cserélgettem a dokkolóban, hátha, szóval semmi.

    Mit tanácsoltok, szerintetek nem "jó" vinyót választottam, vagy más lehet a probléma?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák